[MOC] Taki sobie domek

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

[MOC] Taki sobie domek

#1 Post autor: Grzesiek »

Witam, chciałbym zaprezentować moją pierwszą małą pracę pod tytułem "Taki sobie domek".
Bardzo bym prosił o pomoc, co by w jego otoczeniu jeszcze pozmieniać... Dodaję link go galerii informując, że znajdują się tam fotografie z przebiegu jego powstawania...

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4794216
Załączniki
a
a
Ostatnio zmieniony 2010-12-21, 02:11 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
trubal
Posty: 299
Rejestracja: 2007-06-13, 14:50
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: trubal
Kontakt:

 

#2 Post autor: trubal »

To co mi najbardziej nie pasuje do tego domu to samochód na ślicznej drodze. Domek wygląda jakby należał do kogoś biednego, a wybrukowany podjazd z samochodem terenowym/SUVem sprzeciwia się temu.
"I got a bad feeling about this..."

Mój sklep BL:
www.brickbox.prv.pl

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#3 Post autor: zgrredek »

Wygląda to na jakiś domek z bali, więc wydaje się tu na miejscu dach dwuspadowy a nie płaski.
I ta pajęczyna niepotrzebna.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#4 Post autor: Cevillus »

Jak na początek całkiem dobrze. Lepiej ode mnie. Nie pasuje mi tylko ten całkiem płaski dach i komin na dachu.
Ostatnio zmieniony 2010-12-21, 08:46 przez Cevillus, łącznie zmieniany 1 raz.

Misaki
Posty: 85
Rejestracja: 2007-09-23, 17:34
Lokalizacja: Sosnowiec
brickshelf: Misaki

 

#5 Post autor: Misaki »

Przyjemny mocyk. Razem z tym samochodem wygląda mi to na jakąś leśniczówkę. Płaski dach bym wymienił. Osobiście nie lubię jak płytki prowadzące do domu wystają ponad powierzchnię trawy dlatego na Twoim miejscu dołożyłbym jakieś roślinki po boku lub podwyższył trawę o wysokość jednego plata.
Ostatnio zmieniony 2010-12-21, 18:51 przez Misaki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#6 Post autor: lugomina »

Fajne drzewka, dynamicznie rozczochrane wiatrem. Przyjemnie zarosnieta okolica. Rozumiem, ze to taka budka lesnika, przystanek Alaska? Jak w zimie trzeba onuce wysuszyc i zmienic, herbaty z pradem sie napic i jechac dalej..

Moze przerób ten skromniutki, pustkami swiecacy barak na idylliczna lesniczówke szwajcarska? Z dachem spadzistym. Rozbuduj sciany, wstaw wiecej okien, nad drzwiami zawies tarcze z Forestmenów itd. :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Ex3qtor
Posty: 481
Rejestracja: 2008-02-01, 16:48
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: X3qtor

 

#7 Post autor: Ex3qtor »

Miałem kiedyś okazję widzieć na żywo podobny budynek, służył za chatkę wędkarską. Jak zobaczyłem Twoją pracę, od razu mi się tamto przypomniało, więc masz bonus za to ;-).
Praca faktycznie jest zaczątkiem fajnej leśniczówki... jeszcze z jedno, dwa drzewka dodać, a może otoczone kamieniami ognisko przy tej ławce, Lugomina dała fajne rady co do budynku i zgadzam się ze Zgredkiem, że pajęczyna zbędna.
Żeby mi się tak chciało, jak mi się nie chce...

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#8 Post autor: stpman »

Po pierwsze zrób skośny dach i domek zyska +50 do wyglądu.
Po drugie okno powinno być też brązowe.
Po trzecie zrób ognisko doda mu to klimatu, może jakiś minifig na ławeczce?
Dorzuć jeszcze jedno drzewo, popraw komin, wywal pajęczynę.
Podjazd dla autka jest ok, tylko to pomiędzy śladami na koła zrób zielone (bo tam zawsze trawa rośnie) i wywal tego zielonego plate oddzielającego trawnik od podjazdu.
W autku daj trans-clear światełka bo żółte są okropne.
Tyle marudzenia. Ogólnie praca ma fajowy klimat tylko nieco niedopracowana, ale początki zawsze są trudne także do dzieła!:)
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

Taki sobie domek

#9 Post autor: Grzesiek »

Dzięki, a dach to jaki zrobić ,czarny czy czerwony.Na razie czekam na kolejne klocki do tego domku :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#10 Post autor: glaz_pimpur »

Czarny. Do takiego domku lepsza papa niż dachówka.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#11 Post autor: zgrredek »

Czarny może też udawać gont.

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 141
Rejestracja: 2010-08-03, 21:46
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: michallus
Kontakt:

 

#12 Post autor: michallus »

Grzesiu naprawdę warto zmienic ten dach. Pokombinuj trochę z płytkami jeśli dachówek brak :)
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.

Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

:)

#13 Post autor: Grzesiek »

Poszedłem za waszą radą, na dzień dzisiejszy powstał taki oto domek...
Załączniki
SDC11288.JPG
Ostatnio zmieniony 2010-12-27, 12:04 przez Grzesiek, łącznie zmieniany 1 raz.

rh

#14 Post autor: rh »

O, jak miło - nawet kominek ;)

Faktycznie ze spadzistym dachem sporo lepiej, ale ten ciemnoniebieski, jednak wciąż byłby ciekawszy czarny (może pokombinuj z kombinacją płytek i kafelków na dachu?).
Domek rzeczywiście przypomina malutką leśniczówkę, a to już zupełnie spokojnie tłumaczy, co obok robi samochodzik terenowy.

Trochę razi mnie trzon drzewka zrobiony z elementów palmy - nie pasuje to tutaj. Może zerknij jak inni robią drzewka z okrągłych bricków? Albo na to jak zggredek je konstruuje ;) Oczywiście zostaje kwestia tego, jakie elementy posiadasz ... co nie zmienia faktu, że praca ma spory potencjał i jest coraz bliższa naprawdę niezłego poziomu :) i wielki plus dla Ciebie, że posłuchałeś rad i trochę zmieniłeś!

I moja mała sugestia - zdjęcia do wątku linkuj z brickshelfa zamiast je dołączać do postu.
Ostatnio zmieniony 2010-12-27, 12:05 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

Taki sobie domek

#15 Post autor: Grzesiek »

Dzięki Rh, pozmieniam jak mi klocki przywędrują :)a nad zdjęciami muszę jeszcze trochę popracować

ODPOWIEDZ