[MOC] Racing Truck

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

[MOC] Racing Truck

#1 Post autor: Bricksley »

Obrazek

Racing Truck - mój pierwszy Moc w tym dziale i dodatkowo nie jest to odzwierciedlenie konkretnego modelu; mam nadzieję, że mnie nie wywalicie :D

Już od dłuższego czasu miałem chęć na tego typu ciężarówkę, tyle, że jeżdżącą. No ale z racji, że będę na nią musiał jeszcze poczekać zdecydowałem się na wydanie typowo MT.

Tak jak pisałem wcześniej nie jest to konkretny model, ale ot taka luźna wariacja istniejących ciężarówek wybudowana w kilka dni.

Od początku ciężarówka miała tylko "wyglądać", więc koła nie są skrętne (ale się kręcą :D), drzwi także ucierpiały bo nie otwierają się (moje małe przeoczenie co do zawiasów, a na poprawki już nie było czasu). Mimo tego starałem się jak najwierniej oddać cechy prawdziwej ciężarówki, tak jak w pełni wyposażona kabina (pedały też są), atrapa silnika + wał napędowy, siodło, czy świała i zderzak. Model w większości jest wykafelkowany, co było zamierzonym efektem. Poczatkowo model chciałem okleić naklejkami z 8143, ale odwiedziono mnie od tego, ale może kiedyś nakleję ;)

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Galeria
Ostatnio zmieniony 2011-01-01, 20:59 przez Bricksley, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam :)

Backbone
Posty: 671
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#2 Post autor: Backbone »

Po pierwsze - spojrzałem, już myslalem ze to kopia ciężarówki TT
Po drugie - kółka wydają się za duże (zwłaszcza w stosunku do wyskości kabiny) - tak mi się przynajmniej wydaje. Ale generalnie to ładnie.

Przyjemny moc, zapakuj tam pfy :D

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#3 Post autor: Mrosik »

Wiem, że to MT, ale w Twoim wypadku Karol, model powinien jeździć i skręcać.
Wydawało mi się, że kabina jest za niska, ale wujek Google pokazał mi ciężarówki wyścigowe, więc jest ok.
Dałbym większy wlot powietrza. No i naklejki. W końcu to racing truck.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#4 Post autor: stpman »

Świetna kolorystyka, dobrze zrobiony tył, ciekawie wykonane nadkola.
Jednakowoż całość wygląda obrzydliwie. Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na przód i zaraz widać, że coś jest nie tak. Za mały wlot powietrza to po pierwsze. Rozszerz go po studzie na lewo i prawo. Po za tym umiejscowienie świateł z przodu to jakiś żart. Powinny być znacznie niżej i znacznie bliżej krawędzi pojazdu.
Można by zrobić jakiś spojler z tyłu.
Wnętrze odrobinę ubogie, ale podejrzewam, że wyścigowe ciężarówki tak mają, choć jakaś imitacja wskaźników by się przydała.
Ride Your Way!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#5 Post autor: Bricksley »

stpman pisze:Za mały wlot powietrza to po pierwsze. Rozszerz go po studzie na lewo i prawo.
Nie da rady, bo kratka to jeden element.
stpman pisze:Po za tym umiejscowienie świateł z przodu to jakiś żart. Powinny być znacznie niżej i znacznie bliżej krawędzi pojazdu.
Jakby się uprzeć, to swiateł vogle mogłoby nie być, gdyz nie pełnia one jakiejś szczególnej roli.
stpman pisze:Można by zrobić jakiś spojler z tyłu.
Wtedy wypada siodło..
stpman pisze:Wnętrze odrobinę ubogie, ale podejrzewam, że wyścigowe ciężarówki tak mają, choć jakaś imitacja wskaźników by się przydała.
Fakt wskaźników brak, ale wnetrze myslę ok. Tam naprawdę wiele nie ma, klatka bezpieczeństwa i podstawowe urządzenia do jazdy.

Edit:
Zdjęcie pokazujace, że te ciężarówki naprawdę są takie niskie:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-01-02, 01:10 przez Bricksley, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#6 Post autor: Waler »

Ogólem nie jest źle, zadbałeś o detale, lecz przydałyby się skrętne koła i jakieś naklejki (może bardziej pasowałyby naklejki od 8041?), bo taki łysy ten model jest. Jak już mówiono, swiatła w tym miejscu wygladają conajmniej śmiesznie. Reszta bez zastrzeżeń

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#7 Post autor: Hezar »

Trudno nie przyznać racji...:
Backbone pisze:... już myslalem ze to kopia ciężarówki TT
Mrosik pisze:... model powinien jeździć i skręcać.
... ale ogólnie sprawę ujmując:
Backbone pisze:Przyjemny moc...
Pozdrawiam (:

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#8 Post autor: Bricksley »

Jeżeli ciężarówka będzie jeździc i skręcać to zapewniam wyląduje w innym dziale. Ta jest od stania. Fakt może się kojarzyć z racing truckiem TT, ale zapewne przez użycie kolorów. Ale nie było innego wyjścia, tylko klocki w takich kolorach posiadam w wystarczającej ilości. A podobieństwo w żadnym wypadku nie było zamierzone.

Waler93, o światłach już pisałem.

Jak za jakiś czas będę w domu to prawdopodobnie naklejki powędrują na model. Tyle, że naklejkami jakie dysponuję są te z 8143 i znów będzie podobny do TT..
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ