[MOC] [CCC8] Stodoła, Remont wiatraka

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
liwnik
VIP
Posty: 1219
Rejestracja: 2005-08-17, 08:51
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Liwnik
Kontakt:

 

[MOC] [CCC8] Stodoła, Remont wiatraka

#1 Post autor: liwnik »

W tym roku udało mi się zbudować dwie prace na CCC

Stodoła:

Obrazek

Galeria: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=456317

Remont wiatraka:

Obrazek

Galeria: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=456568
Pozdrawiam, Liwnik

Awatar użytkownika
Der
Posty: 83
Rejestracja: 2010-11-14, 17:42
Lokalizacja: Kraków

#2 Post autor: Der »

Nie jestem jeszcze zbyt obeznany z tym co można, a co nie. Co ile ma wartości, a co nie. Jestem laikiem. Ale subiektywnie. Obydwie konstrukcje ładnie zbudowane. Wiatrak jednak jakiś taki zbyt surowy, choć sam wiatrak się dość dumnie prezentuje. Za to Stodoła jest piękna. Szczególnie mi się podoba dach stodoły. To że całośc żyje (te rewelacyjne świnki)i ogólnie faktycznie przyjemny, wiejski klimat!
<cisza>
Słyszysz?

Mrutek

#3 Post autor: Mrutek »

Stodoła OK. Ale wiatrak jakiś taki ...szaletowaty A wystarczyłoby chociaż jedno skrzydło zamontowane, a reszta na ziemi.
Dla mnie to on jest niedorobiony, a nie w remoncie. Sorry.

Awatar użytkownika
stpman
Posty: 502
Rejestracja: 2007-09-15, 09:11
Lokalizacja: Pszczyna
brickshelf: stpman

 

#4 Post autor: stpman »

Stodoła wygląda bardzo dobrze, dach, ściany wszystko to wygląda naturalnie. Czuć ten klimat wsi i jesiennych zbiorów. Ładnie zrobiona zagroda dla świń i "błocko". Bociany to miły swojski akcent. Ta scenka żyje i widać w niej ruch.

Natomiast wiatrak przypomina mi drewniany wychodek ze zbyt małymi drzwiami. Jakbyś nie napisał, że to wiatrak to bym się chyba nie zorientował o co chodzi. Praca wygląda albo na niedokończoną, albo taką której zabrakło pomysłu jak ją wykończyć.
Ride Your Way!

REX
VIP
Posty: 585
Rejestracja: 2009-08-25, 19:59
Lokalizacja: Chojnice

#5 Post autor: REX »

Mrutek pisze:Ale wiatrak jakiś taki ...szaletowaty A wystarczyłoby chociaż jedno skrzydło zamontowane, a reszta na ziemi.
Dla mnie to on jest niedorobiony, a nie w remoncie. Sorry.
stpman pisze:Natomiast wiatrak przypomina mi drewniany wychodek ze zbyt małymi drzwiami. Jakbyś nie napisał, że to wiatrak to bym się chyba nie zorientował o co chodzi. Praca wygląda albo na niedokończoną, albo taką której zabrakło pomysłu jak ją wykończyć.
Panowie - podstawa "obrotowa" jako element charakterystyczny dla konstrukcji wiatraka jest. Teraz wystarczy zmienić tytuł pracy na "Budowa wiatraka we wsi Mocno duje" i już pozostałe elementy można mieć w domyśle - złożą i zmontują później.

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#6 Post autor: glaz_pimpur »

W tym wiatraku rzeczywiście przydałoby się skrzydło, które leżałoby obok na ziemi. Wystarczyłoby położyć 1 klocek: wanty z jakiegoś statku pirackiego. Najlepsze jest zdjęcie które pokazuje prace wewnątrz. Widać już mechanizm i łatwiej się domyśleć, że to będzie wiatrak.
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

kris kelvin

#7 Post autor: kris kelvin »

Mrutek pisze:Ale wiatrak jakiś taki ...szaletowaty A wystarczyłoby chociaż jedno skrzydło zamontowane, a reszta na ziemi.
Dla mnie to on jest niedorobiony, a nie w remoncie. Sorry.
No właśnie. Brak skrzydeł odbiera temu cały urok, nawet jak to naprawa czy coś tam.
Bez skrzydeł (choćby) na ziemi wygląda po prostu dziwnie.

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#8 Post autor: Miszel »

Scenka ze stodołą wygląda cudnie. Pokombinowałbym ewentualnie jeszcze ze strzechą. Morze wrzuć między te klocki tan coś dla okrasy. Przemieszaj tan d dark tan lub brązem bo jak na strzechę trochę to za gładkie i za monotonne. Za to świetna kalenica. I nikt jeszcze nie zachwalał bociana - baaardzo mi się podoba.

O wiatraku napisano już wiele - do mnie w ogóle on nie przemawia i mi się nie podoba. Sam wiatrak jak nie dorobiony. Otoczenie też jakieś takie łyse. Wiem że wiatrak stawia się w polu, ale wieje pustką i nudą z tej scenki.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Fistach

#9 Post autor: Fistach »

Nieptorzebnie w jednym temacie wrzucaszdwie konstrukcje.

Stodola bardzo fajna, tile snot'em prezentuja sie duzo lepiej niz bricki normalnie. Sporo szczegolow, podpatrzylem juz drzewo :), ciekawie wykonany dach.

Wiatrak za to duzo slabszy - po prostu nie wyglada jak wiatrak. Prawdopodobnie chciales ominac problem zrobienia lopat :) a jak juz ktos pisal wystarczyloby polozyc chociaz jedna lopate na ziemi.

Trzymam kciuki za prace w konkursie.

ODPOWIEDZ