[MOC] 1:13 W900 LongNose - początek

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#31 Post autor: Maciej Drwięga »

TiTo & Anakin pisze:Jakieś photo liftingu K100 :]
Być może będzie dzisiaj późnym wieczorem, jeśli nie, to jutro koło 22 - 23... Zmieniona została dolna linia kabiny pod chłodnicą, zmienione zawiasy na zbliżone do tych wykorzystanych przez TA w modelu 362 - ale nie jestem zadowolony z ich trwałości (klocki nowiutkie). Totalnie przebudowany został także silnik, chłodnica i układ sterowania (teraz schowany pod górną warstwą ramy podwozia). To wymusiło częściową zmianę samej ramy i przedniego zawieszenia, ale udało mi się zachować jako taką ich wytrzymałość :)

Żeby nie było całkiem OT to powiem, że po konsultacjach z kilkoma osobami (w tym dwóch kierowców K100) oraz zabawie w programie do obróbki grafiki ustaliłem proporcje kabiny W900 do K100 - nie były one do końca jasne a o uzyteczne fotografie bardzo trudno. Coś tam się udało, będą więc stanowiły parę :)
Mam już potrzebne części i pozbierałem trochę fotek silnika CAT3408, więc zaraz po skończeniu liftingu K100 zabieram się z zwiększonym zapałem za W900. Mam nadzieję, że zapowiadane ocieplenie nie zniweczy moich planów fotek plenerowych :)

PS. Fotki K100 będą w wątku o K100, W900 wylądują tutaj
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#32 Post autor: TiTo & Anakin »

No no no :) Widze ze to taki porządny lifting :) Co do tych zawiasów to racja ale mi sie trzymają, co prawda trzeba z nimi ostrożnie no ale wiadomo to nie jest do zabawy i co chwile sie go otwierać nie bedzie :] Wiec są okey :)
P.S Mam troche fotek tego silnika :]

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#33 Post autor: Paweł »

Tak sobie oglądałem Model Team i na to wpadłem. Więc krytykuje :) :
-y:

-zbyt kwadratowe blotniki.
-przednie koła zbyt daleko wysunięte do przodu.
-ja dziele sobie tego rodzaju cieżarówki na trzy części: silnik z kołami (ta przednia), kabina (ta środkowa) i tylna (to zaraz za kabiną); ta trzecia jest troszkę za niska (jak dla mnie)
- z tyłu jest to miejsce na naczepę jest troszkę za długie.
-orginału nie widziałem :)

+y:

+wszystko, czego nie wymieniłem w minusach :)
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2431
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#34 Post autor: dmac »

star wars maniak pisze: -orginału nie widziałem :)
Albo to jest tak oryginalny żart, że aż nic nie zrozumiałem, albo coś jest z tobą nie w porządku.
Naprawdę krytykujesz proporcje modelu, nie mając pojęcia jak wygląda oryginał?
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#35 Post autor: Paweł »

Widziałem, widziałem, ale popuściłem trochę wodzę fantazji. Na znak, że widziałem daję linka :) :
http://indivor.com/w900.htm
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#36 Post autor: Maciej Drwięga »

star wars maniak pisze:Tak sobie oglądałem Model Team i na to wpadłem. Więc krytykuje :
-y:
.....
-orginału nie widziałem
No widzę, że tak sobie wpadłeś i - jak to masz ostatnio w zwyczaju - krytykujesz :) Spoko :)
star wars maniak pisze:-zbyt kwadratowe blotniki.
sugeruję zrobić lepsze, zrób błotnik od W900 w skali 1:13 - zgodny z oryginalem, proporcjonalny, ze światłami, mniej kanciasty, gwarantuję, że zostanie on mocem tygodnia tak przez Ciebie upragnionym :)
Załączone zdjęcia są moim komentarzem do Twoich uwag.
star wars maniak pisze:Widziałem, widziałem, ale popuściłem trochę wodzę fantazji. Na znak, że widziałem daję linka :
http://indivor.com/w900.htm
Jeżeli nie widzisz różnicy pomiędzy W900 Aerodyne z roku - lekko licząc - 2005 (to co pokazales) a W900 z roku 1978 czy 1982, to świadczy to tylko i wyłącznie o Twojej indolencji do tego, co pisałem o swojej ciężarówce, choćby w pierwszym poście w tym wątku. Ja wiem, tylko mięczaki czytają wątek przed zabraniem głosu.
Chętnie zmierzę się z krytyką, ale choć odrobinę konstruktywną :D Nie kompromituj się.
Ostatnio zmieniony 2006-04-04, 10:59 przez Maciej Drwięga, łącznie zmieniany 6 razy.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Korn
Posty: 133
Rejestracja: 2004-11-30, 21:56
Lokalizacja: Łuków
brickshelf: Fireblast

 

#37 Post autor: Korn »

Według mnie model jest świetny i nie mam się do czego przyczepić... I tak jak mówił Maciej zrób coś mniej kanciastego a oddam ci moją kolekcję :).
Pozdrawiam.
KoRn

Peteromaniak

#38 Post autor: Peteromaniak »

Taka prawda, model jest ładny, proporcjonalny i pomysłowy. I z całym szacunkiem SWM, jesteś hipokrytą - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1664595

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#39 Post autor: Paweł »

W moim małym samochodziku chodziło mi o kanciastośc i prostokątnośc. A hipokrytą nie jestem. Kiedyś mi mówioną, żeby wytykał wszelkie błędy, a teraz jak to robię, to jest źle. Ja jestem zadowolony z swego samochodziku :)
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#40 Post autor: Maciej Drwięga »

star wars maniak pisze:Ja jestem zadowolony z swego samochodziku
Powinieneś napisać książkę - jak stać się doskonałym ;)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#41 Post autor: Jerac »

A tak z czystej ciekawości - próbowałes zrobić błotniki ze starych hinges? Jest w ogóle szansa na to że to by jakoś wyglądało? Ale tak jak jest teraz też jest zupełnie w porządku, co cały model ma skosy zrobione w starym, dobrym klasycznym stylu. :)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#42 Post autor: Maciej Drwięga »

Jerac pisze:A tak z czystej ciekawości - próbowałes zrobić błotniki ze starych hinges? Jest w ogóle szansa na to że to by jakoś wyglądało?
Próbowałem, od biedy da się to modelować, dużo łatwiej zrobić zmienną krzywiznę błotnika, ale ze względu na wymiary hing plate (1x4) mógł by być kłopot ze skalą. Więcej, sama klapa silnika nie ma stałej szerokości a skok jest co 0,5 stud, możliwe, że był by też kłopot z trwałością konstrukcji. Jeśli by cały błotnik robić z zawiasów, to nie wiem na ile udało by się ładnie rozwiązać lampy w niego wbudowane... Jeśli tylko tylni spad by był inny, to nie pasował by do przedniego zrobionego z inv slopes ... Dywagacje, dywagacje i jeszcze raz dywagacje... SWM na PW mi coś proponuje, poprosiłem go o zbudowanie ;) Zobaczymy co to :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

TiTo & Anakin
Posty: 325
Rejestracja: 2004-12-16, 17:27
Lokalizacja: Wrocław, Dolnośląskie
brickshelf: tito-anakin

 

#43 Post autor: TiTo & Anakin »

Może jakaś aktualizacja co zrobiłeś najlepiej w wersji fotkowej :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#44 Post autor: Jerac »

hm, hinge plate to zwykły plate 2x1 z zawiasem, po złączeniu mają 5 (wyprostowane), więc nie bardzo rozumiem...? Ale rozumiem resztę problemów. Zresztą próbowałem zrobić to przed chwilą i lekko mi się rozłaziło w palcach, pozatym to nie tyle jest okrągłe co paru-kątne :D

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#45 Post autor: Maciej Drwięga »

Jerac pisze:hm, hinge plate to zwykły plate 2x1 z zawiasem, po złączeniu mają 5 (wyprostowane), więc nie bardzo rozumiem...?
Masz oczywiście rację, bezmyślnie i na szybko dodalem 1x2 + 1x2 i wyszly mi 4 study, ale przed oczami miałem http://www.peeron.com/inv/parts/4276 i http://www.peeron.com/inv/parts/4275 :)
TiTo & Anakin pisze:Może jakaś aktualizacja co zrobiłeś najlepiej w wersji fotkowej
Ależ Wy jesteście uparci :) Będzie. Jak coś zrobię ;)) Wcześniej pokaże się czarny K100 w wersji finalnej, potem W900.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

ODPOWIEDZ