8803 Minifigures Series 3

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
nori
Adminus Emeritus
Posty: 931
Rejestracja: 2005-02-02, 12:12
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: nori-gallery

 

#46 Post autor: nori »

Jestem AFOLem, ale niestety fotografem już nie.
Jak większość osób na forum, jak nie wszystkie, co jak widać, dla chcącego nic trudnego.
Recenzje i ciekawostki ze świata LEGO: 8studs

Awatar użytkownika
Grzesiek
VIP
Posty: 161
Rejestracja: 2010-07-14, 19:11
Lokalizacja: tychy
brickshelf: grzesioo

 

#47 Post autor: Grzesiek »

lugomina pisze:a tych malych zoltych scierw ani slychu, ani widu
Nię bądź taka wulgarna :P

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#48 Post autor: Miguel »

10 - Tennis Player
Obrazek

W dzisiejszym wydaniu Kroniki Sportowej przedstawimy Państwu postać Martiny Hingis. Jest to światowej sławy tenisistka, pięciokrotna triumfatorka turniejów wielkoszlemowych w grze pojedynczej. No ale nie będziemy tutaj mówić o jej dokonaniach na kortach tenisowych. Obecnie będąc już na sportowej emeryturze zajęła się trenowaniem przyszłych następców.

Obrazek
Zapytana o czarną piłeczkę, którą trzyma w dłoni, Martina stwierdziła:
"W związku z tym, że mamy obecnie zimę, treningi odbywają się na hali. A do tego używamy czarnej piłeczki, która zdecydowanie odcina się od jasnego koloru parkietu. Czasami też piłeczka przydaje się do treningów squash'a. To nic, że rakiety są inne - ja jestem przyzwyczajona do mojej starej tenisowej i nie zamienię jej na tę jajowatą do squasha" - powiedziała nam Martina.

Wracając do sedna sprawy. Całość jaka znajduje się wewnątrz saszetki to to co widać na poniższym zdjęciu:
Obrazek
"Piłeczka" nie znajduje się na wyposażeniu tenisistki :P została dodana w celu urozmaicenia prezentacji. Dodatkowo jeszcze otrzymujemy standardową karteczkę z elementami minifigów 3 serii

Na koniec zdjęcie Martiny "składającej się" do zagrania śmiercionośnego smeczu.
Obrazek

A teraz czas na podsumowanie.
Figurka moim zdaniem ciekawa. Przede wszystkim na uwagę zasługuje rakieta, dość precyzyjnie oddająca szczegóły prawdziwej. Ponadto nadrukowana buzia jest naprawdę śliczna, podobna do Pameli (o ile nie taka sama, nie mam jak sprawdzić, bo Pamela na wojażach u kuzynki jest). Jeśli chodzi o nadruki to są wykonane starannie, przetarć czy niedociągnięć na brzegach nie widać. Tors prezentuje nam kobiece walory (mimo iż jest to niepoprawne??) ubrane w typową tenisową koszulkę polo. Nadrukowana spódniczka (tylko z przodu) oraz nóżki (z przodu i z boków) także mają swój urok. Aaa, i zapomniałbym o włosach. To też cud malina - z pięknym kucykiem dopełniającym całość figurki. Normalnie można się w niej zakochać... W tej figurce.
Poniżej dorzucam jeszcze zdjęcie fryzurki pielęgniarki (z lewej) i tenisistki (z prawej). Jak widać obie fryzury są takie same, różnią się tylko kolorem.
Obrazek

Ponadto załączam barcode (a raczej dotcode) na zgrzewie.
Obrazek Obrazek
Dodatkowo na niebiesko jeszcze zaznaczyłem ciekawostkę - na zgrzewie pilota był "wygnieciony" ciąg liter i cyfr - 342B0 co jak domyślam się przypisuje go do trzeciej 16-ki w kartonie. Tenisistka ma 142B0 czyli logicznie myśląc - jest to pierwsza 16-ka w kartonie.

----Edyta (nie sportsmenka)----
Wrzuciłem zdjęcie fryzur oraz dotcode.
Ostatnio zmieniony 2011-01-17, 20:48 przez Miguel, łącznie zmieniany 3 razy.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#49 Post autor: lugomina »

Super, dzieki za tenisistke! Ach rakieta, koszulka polo.. Ona ma inny kucyk niz pielegniara? Klawo :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#50 Post autor: Miguel »

lugomina pisze:Super, dzieki za tenisistke! Ach rakieta, koszulka polo.. Ona ma inny kucyk niz pielegniara? Klawo :)
Droga Lugomino, jeśli o kolor chodzi to tak - fryzurka jest inna. Bo ta jest w kolorze light brown a pielęgniarka ma dark brown. Jeśli natomiast chodzi o wygląd to jest taka sama. Nie pomyślałem nad tym, że ta fryzurka mogła się już pojawić, przez co nie porównałem jej z żadną inną :/ Muszę poprawić reckę, ale to jak mi się akumulatorki podładują.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#51 Post autor: Sorrow »

Miguel, nie ma koloru light brown, przynajmniej według nazewnictwa BL. Tenisistka ma fryzurę w kolorze dark orange.
Dzięki za recenzję! Tenisistka to mój numer (numerka?) jeden w III serii. Chociaż oczywiście najbardziej wzdycham do Eleny z PQ;)

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#52 Post autor: Miguel »

09 - Elf
Obrazek
W dzisiejszym odcinku W butach przez Śródziemie, przedstawimy Państwu przedstawiciela Elfów z Mrocznej Puszczy - Elhana. Z racji tego iż jest jednym z leśnych elfów jego zbroja oraz płaszcz są koloru zielonego a spodnie - brązowego. Pozwala to na jak najlepsze ukrywanie się w lesie.
Obrazek

Mimo iż elfy są nieśmiertelne, to jednak jest mały haczyk w ich umowie ze stwórcą. Mogą zginąć w walce. Jak wiadomo w dobie kapitalizmu - nic nie ma za darmo i zawsze znajdą się jakieś ukryte gwiazdki w umowie. Stąd elfy do perfekcji opanowały sztukę płatnerską i zbrojeniową. Ich zbroje i tarcze wykonane z najlepszych materiałów (chcąc - nie chcąc kupowanych od "zaprzyjaźnionych" krasnoludów) są najwyższej jakości. Spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa i jakości od ISO 8000 do 8004 oraz ISO 14001 (jeśli chodzi o wpływ produkcji na środowisko, a jak wiemy każdy elf kocha przyrodę i nie chce aby została zniszczona). Prezentowany przez Elhana model zbroi jest wykonany z Mithrilu, bardzo lekkiego (jego waga jest ściśle tajna) i bardzo wytrzymałego (jego wytrzymałość także jest ściśle tajna). Jednak jak nam powiedział - spokojnie mogłoby po Tobie przebiec 12 Mumakilów z Haradu (zdjęcie poglądowe) i nic by Ci się nie stało.
Obrazek

Ponadto na zbroi oraz wszelkich ozdobnych elementach można "odnaleźć" umiłownie elfów do pięknych wzorów i zdobień. Klamra spinająca paski kołczanu ("ukrytego" pod płaszczem) przypomina liść z Lorien. Łuski zbroi (wykonanej z Mithrilu - przypis autora) wykonane są z należytą dbałością oraz pokryte są "nieznanym zielonym materiałem" (pewnie też jest tajny - przypis autora). Tarcza przedstawia godło rodu Elfów z Mrocznej Puszczy i tak samo jak zbroja - wykonana jest z najwyższą dbałością o szczegóły.

Podsumowanie:
W saszetce otrzymujemy to co przedstawiono na zdjęciu poniżej oraz dodatkowo - standardową karteczkę dotycząca minifigów 3 serii.
Obrazek

Własne przemyślenia autora:
Moim zdaniem najpiękniejsza figurka w serii. Nadruki są po prostu przepiękne. Mimo, iż tylko z przodu torsu (plecy są, można powiedzieć - gołe) to jednak nadruk aż olśniewa. Jestem po prostu zachwycony elefem. Jedynie może razić problem "opadających spodni". W tej figurce o tyle jest to problem, że zbroja tak na prawdę kończy się w okolicy kolan, a że nadruk nie jest dokładny - nie za bardzo da się tego wytłumaczyć tym, że spodnie są za krótkie. Najciekawszym elementem w tym zestawie nie są moim zdaniem włosy tylko łuk. Jest to (najprawdopodobniej) nowy łuk, w stylu elfickim różniący się wyglądem od innych tego typu z Lego.
Obrazek

Włosy i elfie uszy to nic innego jak uszy namalowane na włosach. Podyktowane to jest najprawdopodobniej tym, że główki minifigów muszą być po prostu standardowe. Stąd taki a nie inny zabieg TLG. Aczkolwiek moje wyobrażenie elfów mówiło mi, że mają długie, blond włosy. Elf z tej serii ma włosy raczej krótkie, wyglądające jak nażelowane.
Obrazek
I obowiązkowo dotcode (elf także trafiony po kropkach).
Obrazek Obrazek

Także i w tym przypadku na zgrzewie znajduje się ciąg - 142B0, co sugeruje najprawdopodobniej przynależność do pierwszej 16-ki w kartonie.
Ostatnio zmieniony 2011-01-17, 20:49 przez Miguel, łącznie zmieniany 2 razy.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#53 Post autor: Misterzumbi »

Miguel pisze:Także i w tym przypadku na zgrzewie znajduje się ciąg - 142B0, co sugeruje najprawdopodobniej przynależność do pierwszej 16-ki w kartonie.
Nie rozumiem tej logiki. Jak widze 142B0 to niby jak (piszesz ze na logike) ma sie to do przynaleznosci do pierwszej 16?
A w ogole jaka pierwsza 16?
Wedle mnie to tylko cyfry ktore maja ze soba tylko tyle wspolnego ze mozna je wszyzstkie znalezc w tabliczce mnozenia. Oprocz tego "B", ktore nijak nie odnosi sie do niczego. Bejing?

Nic a nic nie pojmuje... Naprawde. Blablabla...
Ostatnio zmieniony 2011-01-17, 11:34 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#54 Post autor: szww »

Miguel a da rade zrobić fotkę porównawczą łuku nowego i starego??

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#55 Post autor: Miguel »

Misterzumbi pisze:Nie rozumiem tej logiki. Jak widze 142B0 to niby jak (piszesz ze na logike) ma sie to do przynaleznosci do pierwszej 16?
A w ogole jaka pierwsza 16?
Wedle mnie to tylko cyfry ktore maja ze soba tylko tyle wspolnego ze mozna je wszyzstkie znalezc w tabliczce mnozenia. Oprocz tego "B", ktore nijak nie odnosi sie do niczego. Bejing?

Nic a nic nie pojmuje... Naprawde. Blablabla...
Chodzi mi o to, że patrząc na ten ciąg rzuca się po oczach zmienność pierwszej cyfry. Więc wnioskuję, że skoro 1 zmienia się z 3 (musiałby ktoś potwierdzić saszetką gdzie jest cyfra 2) to może oznaczać że do czegoś to służy. Na przykład do rozdziału na serię (a tych w kartonie jest 3 równe serie i 12 różnych figurek). Takie jest moje rozumowanie ;)
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#56 Post autor: Misterzumbi »

Nic nie rozumiem.

Ty jestes informatykiem, albo matematykiem?
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#57 Post autor: Miguel »

No właśnie nie - jestem logistykiem :P ale po prostu lubię czasem coś zanalizować jak mi się rzuci po oczach ;)
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Metzeger

#58 Post autor: Metzeger »

Pytanie do posiadaczy samurajów z tejże edycji: czy tylko mi się wydaje, czy body, nogi i zbroja wyglądają jakby były zrobione z niekoszernego plastiku, a nie z super-hiper-mega wypaśnego i drogiego ABS-u za który płacimy? :P

Jumbo

#59 Post autor: Jumbo »

Pozwolę sobie skreślić kilka słów na temat figurek.

Pierwsza z nich to FISHERMAN - col037

Oryginalne zdjęcie ze strony LEGO.COM

Obrazek

Zdzisław zawsze kochał ryby, więc dla nikogo nie było zaskoczeniem, gdy został etatowym wędkarzem. Codziennie ochoczo wybierał się nad strumień, gdzie w ciszy poranka sączył swoje piwo (oczywiście bezalkoholowe) i łowił ryby.

Obrazek

Zdzisław już nie pamięta z racji swojego wieku, jakiej firmy ma wędkę, ale jest do niej bardzo przywiązany, gdyż to właśnie dzięki niej złowił niezłe okazy.

Obrazek

W saszetce znajdziemy takie elementy:

Obrazek

Na uwagę zasługuje wełniana czapeczka (41334) w kolorze Dark Blue.

Tuż za nią pięknie prezentuje się broda (bb484), która jest nowością!

Tors naszego rybaka (973pb803c01), zdobi niebieski sweter oraz fartuch (?), na którym mamy wieeelką kieszeń na wędkarskie przybory.
Dlaczego fartuch? Bowiem kolorystycznie zdecydowanie odcina się od spodni. Pomarańcz na torsie to Bright Orange, a na nogach to Bright Light Orange. Jaki był tego cel? Nie dowiemy się.
Chyba, że to miały być ogrodniczki, ale nie wyszło.

Wielkim bólem jest to, iż po spojrzeniu na plecy naszego Zdzisława, zobaczymy... NIC...

Obrazek

Wychodzi na to, iż szelki ogrodniczek są mocowane na barkach, czego za bardzo nie rozumiem. Dlatego zakładam, iż jest to jednak fartuch, którego pasek przechodzi przez szyję minifiga. No trochę to kosmiczne, ale co poradzić.

Sympatycznie z kolei prezentuje się głowa bohatera, która poza rozkładającym uśmiechem spowodowanym złowieniem taaaakiej ryby, ma również jednodniowy zarost (fani George'a Clooney'a powinni być zadowoleni).

Rybak oczywiście ma wędkę (93222), która jest również jest nowością. Na wędkę mocujemy kolejną nowość czyli żyłkę (bb485).

Komplet uzupełnia ryba (64648), która nie wiedzieć dlaczego ma kolor Sand Green. Trochę nie pasuje kolor zepsutej rybki do miny rybaka, która jest uśmiechnięta.

Poniżej dwa zdjęcia pokazujące wędkarza z brodą i bez niej.

Obrazek

Obrazek

Podsumowując.
Figurka ciekawa i nietuzinkowa. Ciekawa broda, która świetnie będzie się sprawdzać przy robieniu starców i krasnoludków podobnych do tego z serii IV. Fajny kolor wełnianej czapeczki, która przestała być czapką przestępców.
Ciekawa wędka, z nową żyłką.
Trochę porażka z tym ogrodniczko-fartuchem. Wielka szkoda, iż nie mamy tutaj szelek przechodzących na plecy i krzyżujących się na nich, a także podniesionego stanu spodni z tyłu. Razi różnica kolorów między fartuchem, a spodniami. Szkoda, bo byłby wędkarz w pięknych pomarańczowych ogrodniczkach.
No i fartuch nie jest dodrukowany do brzegu torsu, co owocuje magicznie paskudnym niebieskim paskiem.

(edzia)
Przerzuciłem fotki na Brickshelf.
Ostatnio zmieniony 2011-01-17, 23:47 przez Jumbo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#60 Post autor: Miguel »

Hahaha Jumbo, właśnie miałem pisać reckę wędkarza i też miałem go nazwać pan Zdzisiek :D co do samej figurki to lekko mnie rozczarowała. Ta broda do niczego nie pasuje. Ona się w ogóle kupy nie trzyma jeśli chodzi o brodę + buźkę w tym zestawie (zresztą pewnie nie tylko w takiej konfiguracji nie będzie to pasować). Jedynie w tym wszystkim ciekawe to wędka i nadruk na torsie, który wraz z nóżkami daje nam coś jakby marynarskie gumowe ogrodniczki (takie co to są na trawlerach i innych statkach związanych z połowem ryb)... Przypomniałem sobie - to są wodery.

Potwierdzam także brak zapasowych części - w Hawajce też nie było zapasowej grzechotki (tak jak w przypadku Meksykanina, który miał zapasowego marakasa).
Ostatnio zmieniony 2011-01-17, 22:56 przez Miguel, łącznie zmieniany 1 raz.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

ODPOWIEDZ