6752 Fire Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Havoc

6752 Fire Truck

#1 Post autor: Havoc »

6752 Fire Truck

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: Creator
Rok produkcji: 2009
Liczba klocków: 771
Liczba figurek: 0
Spis części: http://www.peeron.com/inv/sets/6752-1
Cena: Allegro: 190-250 PLN, MSRP: 50.00 $


Pudło:
Standard. Wykonanie to samo co we wszystkich obecnych zestawach. Z boku lista części oraz jedna z nich w skali 1:1. Zdjęcie główne z przodu oczywiście, zdjęcia modeli alternatywnych z tyłu. Wszystko ładnie i kolorowo. Aha, no i jest znana już ściema :) czyli skręcane koła, które skręcają tylko na zdjęciu. Pozostawiam to bez komentarza.

Obrazek Obrazek Obrazek

A w pudle...
Obrazek

10 woreczków (1 mały schowany w większym) oraz instrukcje.
Części to zdecydowany atut tego zestawu. Jest dużo wszystkiego, tilesów, serków, światełek no i czerwonych klocków :) Być może coś przegapiłem ale według mnie biały kruk jest tu tylko 1: http://www.peeron.com/inv/parts/63965 . W tym kolorze ta część występuje tylko w 2 zestawach.

Instrukcje:
Obrazek Obrazek Obrazek

3 książki. W pierwszej główny model, w drugiej dokończenie budowy głównego i instrukcja budowy jeepa. W trzeciej śmigłowiec. Instruckje są jak zwykle średnio przejrzyste - baaardzo ciężko odróżnić dkstone od czarnego. Ale poza tym jest ok. Na ostatniej stronie reklama kilku modeli z serii creator.

Modele:
Ciężarówka
Zdecydowanie najlepszy model. Bardzo dobrze wykonany. Miła odmiana po takim np. Cool Convertible. Nie ma tu pustych przestrzeni i dziur na wylot jak po pocisku wystrzelonym przez Abramsa.
Obrazek Obrazek Obrazek

Najbardziej podoba mi się przód:
Obrazek
Jak w rasowym amerykańskim wozie strażackim. Jak go zbudowałem i tak sobie popatrzyłem od przodu to normalnie aż usłyszałem te syreny (dla jasności, nie słyszę głosów w głowie :) ) Po prostu jest tak fajnie wykonany, że człowiek od razu czuje ten klimat.

I niespodzianka. Nie wiem jak inni ale ja na zdjęciu tego nie zauważyłem - otwierane drzwi. Z przodu i z...przodu. Czworo otwieranych drzwi. Miły akcencik. Zawsze to większa bawialność.
Obrazek Obrazek Obrazek

Oraz...
Obrazek
Zdejmowany dach. Nie bardzo wiem po co, bo przez otwierane drzwi ma się swobodny dostęp do środka. Podziwiać też szczególnie nie ma czego. Siedzenia w kolorze tan, kierownica i sprzęt przy siedzeniach z tyłu (latarka i gaśnica). Żeby od razu zdejmowany dach robić...no ale cóż, zawsze więcej tilesów, na których pokrywa (dach) leży.

Mamy tu też obracaną i wysuwaną drabinę. Po wysunięciu mamy podpiąć flex do wyższego 'haczyka' aby imitował wąż strażacki (a jednoczęściowego nie dało się zrobić? :) ) Axle w połączeniu z zębatką stanowi system blokowania drabiny gdy ta jest w pionie.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Ogólnie wóz jest naprawdę świetny, a brak skrętnych kół wcale tu nie przeszkadza. Dla mnie bomba :)

Po zbudowaniu zostaje nam tyle części:
Obrazek

Najwięcej uwagi poświeciłem modelowi głównemu gdyż pozostałe 2 są na tyle słabe, że nawet specjalnie nie ma o czym tu pisać. Przepraszam za jakość zdjęć ale miałem wyjątkowo niesprzyjające warunki.

Jeep
Niewielki ale nawet ciekawie wykonany.
Obrazek Obrazek
Ma nawet otwieraną przednią klapę:
Obrazek
Już już chciałem mu wystawić pozytywną opinię, ale spojrzałem na bok:
Obrazek
Wygląda jakby uderzył w mur. Wiem, że to tylko creator, ale klocków było tu dość, żeby zrobić to lepiej. Przednia i tylna oś są tak blisko siebie, że samochód wygląda jak jakaś karykatura.

No i ostatni:
Helikopter
Obrazek Obrazek Obrazek

Wykonanie lepsze niż w przypadku jeepa. A co do funkcjonalności - ma obracane wirniki i...to wszystko.
Jeśli chodzi o modele alternatywne to się tu nie postarali. Aby tylko coś było. No ale ciężarówka nadrabia wyglądem i bawialnością za dwa pozostałe.

Także jeśli ktoś lubi zestawy strażackie, albo ma zapotrzebowanie na tilesy, czerwone i transparentne klocki (o serkach już nie wspomnę) to jest to zestaw dla niego. Przystępna cena, która w dodatku wciąż spada. Overall - Polecam ;)
Ostatnio zmieniony 2011-11-20, 19:10 przez Havoc, łącznie zmieniany 4 razy.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#2 Post autor: bartek_mi »

chyba moja ulubiona seria. creator i wlasnie ta wielkosc modelu - okolo 700 elementow (cool convertible, czerwony ciagnij siodlowy itd)

model 1 ladny - dopracowany, za to 2 i 3 wyraznie slabsze... terenowka wydaje mi sie karykaturalnie krotka. helikotper ujdzie ale raczej nie postawilbym go na biurku zeby inni podziwiali :)

zolta kartka za nieskrecane kola (ale juz sie przywyczailismy/nas przyzwyczaili, ze creator to nie MT)

na pewno warto kupic (szczegolnie gdy cena spadnie do akceptowalnych 160-170zl)

Awatar użytkownika
Ramzes
Posty: 398
Rejestracja: 2008-04-10, 17:34
Lokalizacja: Bielsko-Biała / Kraków
brickshelf: Ramzes
Kontakt:

 

#3 Post autor: Ramzes »

No właśnie, warto kupić gdy spadnie cena...
Mnie urzekł model główny, pewnie przez moje zamiłowanie do straży, i wszystkiego co z nią związane:).
Jesli tylko fundusze pozwolą to sobie kupie - i to niejednego.
Long is the way AND Hard, that out of hell leadsup to Light.

Backbone
Posty: 670
Rejestracja: 2009-12-06, 17:30
Lokalizacja: Doncaster
brickshelf: backbone

 

#4 Post autor: Backbone »

Tak wiem, zakrawa o nekrofilię.
Ale muszę to napisać - paru osobom które nie mają tego zestawu, a chciały nabyć trochę rozjaśnię sytuację.

Dziś nabyłem ten zestaw - i szczerze mówiąc to żałuje że zacząłem w ogóle go składać. Na części - fajna sprawa, ale model główny to porażka. Koła się nie skręcają, tylko otwierane drzwi i ruchoma drabina. Czuć wyraźny niedosyt - zwłaszcza że bywały w lego o wiele bardziej bawialne modele. Generalnie najgorszy z dużych i średnich creatorów jakie mi wpadły w ręce. Niezaprzeczalnym faktem jest iż model główny na półce chociaż wygląda ładnie.
Ostatnio zmieniony 2011-01-12, 23:05 przez Backbone, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ