[MOC] Szpilki "w lesie"

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

[MOC] Szpilki "w lesie"

#1 Post autor: kle_on »

Nie wiem czy bardziej mnie trafia czy chce mi się śmiać gdy widze dziunie w szpilkach i mini 1500m n.p.m. Japonki - klapki, sandały, makijaż na całej gębie, brylantyna i pół litra perfum. Czy 10st. C i deszcz, czy upał, stonka zawsze lezie w góry. W sumie jaka masa taka kultura, szpilki na Giewoncie, a w centrum Karpacza czy Szklarskiej więcej butików niż górali.
Na góry kompletnie nie mam materiału, a domek czekał na swoją prezentację niemal rok, cierpliwy, to i się doczekał :)
W nawiązaniu do [url=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=13206]Orlej Perci[/url]: dziunia z lustereczkiem i jej czopek, który z mapą i tak drogi nie widzi, no i biedny pustelnik, głupiec, łudził się, że na końcu świata nikt go nie znajdzie...

Obrazek
galeria:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#2 Post autor: Ciamek »

Fajne trofeum nad drzwiami : o)
W sumie cała chatka fajna.

Ale nie mogę się powstrzymać od wytknięcia - bo strasznie mnie to denerwuje - wystającej ponad trawę ścieżki.
Zdrufko, Ciamek

lordofdragonss

#3 Post autor: lordofdragonss »

No i to się nazywa chata z bali! :D
Kurcze, chyba kupię w końcu sobie tych "balowych" elementów trochę i walnę taką chatkę moim orkom!

I jeszcze to poroże!
Ostatnio zmieniony 2011-01-12, 22:45 przez lordofdragonss, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#4 Post autor: lugomina »

Bardzo zgrabna chatka z bali! Drzwiczki tez swietne, tylko szkoda, ze sie widocznie rozlatuja na jednym zdjeciu.

Ale po co ten jad ideologiczny, co Ty masz przeciwko dziuniom, e? Jakies kwasne winogrona czy jak? ;)
Jako ze cioteczka sama jest dziunia w klapkach, zapewnia, ze nie uzywamy muzealnej brylantyny..

P.S. i tak widac, ze lachona z przyjemnoscia zbudowales z tych nowych minifigow ;)
Ostatnio zmieniony 2011-01-12, 22:44 przez lugomina, łącznie zmieniany 1 raz.
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Deckard Cain
Posty: 369
Rejestracja: 2010-06-17, 20:16
Lokalizacja: Krosno
brickshelf: DeckardCain

 

#5 Post autor: Deckard Cain »

Zacne
Nie wiem czemu ale jakoś tak spodobał mi się ten mały składzik drewna jak i komin, a samotnik chyba ma dla owej zabłąkanej pary przygotowane gorące powitanie.

Aha mina tego czopka oddaje wszystko!!
Ostatni z Horadrimów

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#6 Post autor: Lord Vash »

Drzwiczki rozlatują się celowo. Zawsze jak traper wychodzi ze swojej kanciapy i drzwi z hukiem uderzają o ścianę, to ledwie trzymają się na zawiasach :)
Mi się podoba bardzo, szczególnie jelenia głowa nad wejściem :)
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
solic
Posty: 394
Rejestracja: 2008-02-18, 11:52
Lokalizacja: Zabrze
brickshelf: solic

 

#7 Post autor: solic »

Górskie klimaty na dobre zawitały na LugPol, miło:)
Ładna, urokliwa scenka. Chatka przypomina mi szałas pod Wielkim Choczem na Słowacji, w której kiedyś przyszło mi nocować. A to znaczy że bardzo dobrze oddałeś klimat tego typu miejsc.
Co prawda na wysokości 1500 drzewko powinno być iglaste, twoje wygląda na liściaste, ale to szczegół.
I idealnie byłoby dodać kilka owieczek i białego pieska - owczarka. Ale jak to zrobić nie podejmuję się podpowiadać.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#8 Post autor: lugomina »

Zapomnialam dodac, ze bardzo podoba mi sie leb kozla z zakreconymi rogami z batow. Tylko leb jest brazowy i stapia sie troche z rownie brazowa chata... moze pomogloby tlo na ten leb w jakims innym kolorze?
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Fistach

#9 Post autor: Fistach »

Jeden z najlepiej wykonanych domkow z bali!

Fakt sciezka niestety wystaje ponad trawe.

Szkoda ze MOC pokazuje prawde o czesci naszego spoleczenstwa - ale nie moc jest przykry (a wrecz przeciwnie) tylko ta prawda...

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#10 Post autor: PatrykZ »

A ja postuluję za drobną zmianą w tle oraz za zmianą tytułu. Walnij z tyłu w tle sylwetkę Matterhorna, przypatrz się raz jeszcze chatce. Nie wiem czy celowo, czy też nie, ale... jest ona w stylu tyrolskim (dach, bale, trofeum pod szczytem kalenicy, małe okienka). Więc klimat gór nie jest tu nie na miejscu.
Ostatnio zmieniony 2011-01-13, 12:56 przez PatrykZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#11 Post autor: Sariel »

Czy bezpośrednią inspiracją była słynna "Barbi na Gubałówce"?

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-01-13, 20:21 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#12 Post autor: kle_on »

Ciamek pisze:bo strasznie mnie to denerwuje - wystającej ponad trawę ścieżki.
chata stoi na półce od dawien, aż pędzelkiem musiałem ją wpierw poodkurzać, zaś zielsko robiłem wczoraj w pośpiechu, aż się ze wszystkich zielonych wypsztykałem. I cóż, dylemat, czekać tydzień albo miesiąc na wypłatę i BL albo postawić jak jest?
lugomina pisze:Drzwiczki tez swietne, tylko szkoda, ze sie widocznie rozlatuja na jednym zdjeciu
W trakcie całej sesji ani razu ich nie poprawiałem, więc ich wygląd zależy od ujęcia..., a ich stan? Nie każdego, a pustelników zwłaszcza, stać na gerdę i drzwi antywłamaniowe
lugomina pisze:Ale po co ten jad ideologiczny, co Ty masz przeciwko dziuniom, e?
Nie tyle dziuniom, co dziuniom, lachonom, czopkom, mondziołom, transwestytom i innymi pomazańcami, co na siłę się pchają tam gdzie nie pasują - nie chodzi o to kim są, bo być może są wspaniałymi ludźmi o bogatej i złożonej osobowości, głębi charakteru i nieprzeniknionym intelekcie, tylko o fakt jacy są i jak się zachowują w tej konkretnej sytuacji
solic pisze:Co prawda na wysokości 1500 drzewko powinno być iglaste, twoje wygląda na liściaste, ale to szczegół.
na wysokości 1500m las to już nie za bardzo chyba(?), a te szpilki voodoo są gdzieś w lesie ;)
solic pisze:I idealnie byłoby dodać kilka owieczek i białego pieska - owczarka.
przez chwile miałem opcje pasterza w głowie, ale google w swej niepojętej mądrości, co innego pokazywało na obrazkach, a ja mieszczuch na własne oczy nigdy oryginalnego pastuszka nie widziałem ;)
lugomina pisze:moze pomogloby tlo na ten leb w jakims innym kolorze?
czarne i ciemnoszare mi nie pasują, ale gdyby był ten klocek w ciemnym beżu to bym się nie wahał
PatrykZ pisze:Nie wiem czy celowo, czy też nie, ale... jest ona w stylu tyrolskim (dach, bale, trofeum pod szczytem kalenicy, małe okienka).
Zdecydowanie efekt niezamierzony, podobne chatki widywałem w polskich górach
Sariel pisze:Czy bezpośrednią inspiracją była słynna "Barbi na Gubałówce"?
może ona nie była bezpośrednią, ale jej podobne, które widywałem i owszem.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#13 Post autor: Sorrow »

Zacna chatynka (i łeb nad wejściem fajny, i wypadające drzwi, i utytłane okienka, przez które nic nie widać) i w ogólne miła scenka.
Dziwię się tylko, że laska nie zwróciła mu uwagi, że czerwona bejsbolówka gryzie się z fioletowymi rękawami. No ale może ona zna się tylko na odcieniach różowego.

Co do wypacykowanych niuń na szlaku - ja tam podziwiam te, które potrafią się wspinać w klapkach na obcasach, nie marudzą i nie robią sobie krzywdy. Bo ja sama potykam się na prostej drodze i w trampkach, a w górach zawsze robię sobie krzywdę i piszczę ze strachu, mimo dobrych butów...

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#14 Post autor: glaz_pimpur »

Sorrow pisze:Bo ja sama potykam się na prostej drodze i w trampkach, a w górach zawsze robię sobie krzywdę i piszczę ze strachu, mimo dobrych butów...
Zdecyduj: dobre buty albo trampki:))))
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#15 Post autor: Sariel »

Właśnie. Dobre buty w góry robi np. amerykańska piechota morska :)

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-01-13, 20:25 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ