[MOC] Kabina regeneracyjna

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

[MOC] Kabina regeneracyjna

#1 Post autor: KUKUS »

Hej!
Mam przyjemność zaprezentować Wam swoją kolejną pracę - kabinę regeneracyjną. Pierwsze projekty tej niewielkiej pracy powstały jakoś we wakacje. Pomysł na MOC przyszedł mi do głowy po obejrzeniu prac Spacelorda (z kolonizacji kosmosu). Na użycie szybek jako drzwi wpadł Legate, ja tylko podchwyciłem ogólną ideę i nieco ją urozmaiciłem swoją weną twórczą.

Życie funkcjonariuszy kosmicznej policji to nieustanna walka o prawość i porządek. Kosmiczne zbiry - a szczególnie członkowie Gangu Czarnej Dziury - wymagają od funkcjonariuszy zachowania ciągłej czujności. Stróżami prawa zostać mogą jedynie najwybitniejsze jednostki. Jednakże świetna organizacja to nie wszystko, czasami potrzebna jest też odrobina szczęścia.

Kiedy szczęścia zabraknie i funkcjonariusz zostanie ciężko ranny, z pomocą przyjdzie cud inżynierii technicznej. Poniżej przedstawiam Wam kabinę służącą do regeneracji ciała i przyspieszenia procesu leczenia.
Obrazek
Brickshelf
DeviantArt
FlickR

Model
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kabina jest całkowicie szczelna, a solidny pancerz ochroni ofiarę na wypadek, gdyby jakimś sposobem zbiry przejęły szpital. Z drugiej strony, gdyby np trzeba było unieruchomić wroga na czas przybycia mobilnej jednostki więziennej, można by wsadzić delikwenta do środka i uruchomić funkcję zamrażania, która nie zabija, lecz wywołuje chwilową hibernację. Wielozadaniowość urządzenia potwierdzona naukowo i zaimplementowana już na kilku ochotnikach.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Nasz funkcjonariusz miał dużo szczęścia, że obrażenia ciała nie były poważne - cały i zdrowy opuszcza kabinę i udaje się do dalszej pracy.

To by było na tyle, pozdrawiam i prosiłbym o jakiś przychylny komentarz ;)
Ostatnio zmieniony 2012-10-10, 21:06 przez KUKUS, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#2 Post autor: Drumleg »

Koncepcja ciekawa. Od razu przyszła mi na myśl scena z "Gwiezdnych Wrót". Swoją drogą przy rozwoju "egipskiej" serii i inżynierii, też można by się pokusić o jakiś tematyczny montaż z tego dzieła :)

Nie ingeruję w warstwę budowlaną, bo każdy widzi rzeczy po swojemu, ale ja "doszczelniłbym" ten dół, żeby konstrukcja tworzyła bardziej zbitą bryłę i zastanowiłbym się, czy nie lepiej może zrobić poziomą wersję urządzenia... Pana Policjanta łatwiej byłoby tam umieścić ;)
Spróbowałbym też ożywić tą scenkę, np. jakąś imitacją pary itp. Może jakiś tile z imitacją elektroniki...

Ale jak mawiali w "Randce w ciemno" -Wybó(h)r należy tylko do ciebie.

Ah... i podoba mi się tył tego cacka - jest taki fajnie siermiężny, niczym tył lodówek Predomu :P
Ostatnio zmieniony 2011-02-16, 23:29 przez Drumleg, łącznie zmieniany 2 razy.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#3 Post autor: KUKUS »

Dziękuję za komentarz, dobry człowieku :) !
Drumleg pisze: Nie ingeruję w warstwę budowlaną, bo każdy widzi rzeczy po swojemu, ale ja "doszczelniłbym" ten dół, żeby konstrukcja tworzyła bardziej zbitą bryłę i zastanowiłbym się, czy nie lepiej może zrobić poziomą wersję urządzenia...
Pomyślę nad doszczelnieniem. Poziome urządzenie mogłoby rzeczywiście wyglądać interesująco, ale obawiam się że wtedy nie byłby tak dobrze wyeksponowany tył.
Drumleg pisze:Spróbowałbym też ożywić tą scenkę, np. jakąś imitacją pary itp. Może jakiś tile z imitacją elektroniki...
Pomyślimy nad tym ;)

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#4 Post autor: Mikolaj »

Kojarzy mi się to trochę z filmem "mucha". Całkiem, całkiem tylko jakaś taka... niejednolita... Jakby wyciosana z kamienia.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#5 Post autor: Drumleg »

Dziękuję za komentarz, dobry człowieku :) !
"Proście, a będzie Wam dane" ;)

W sumie dobry pomysł z tymi szybami. Sam mam jedną z dawnego zestawu 4011. Pamiętam, że miałem z nią zgryz, ze względu na jej kształt. W młodzieńczych mych MOCach robiła zatem najczęściej za rodzaj włazu do pojazdów lub świetlika w dachu. Ta koncepcja przypomina mi też nieco scenę z tegoż filmu (link już zamieszczałem w innym poście) 8 min. 45 s.

http://www.youtube.com/watch?v=klmFywMj ... re=related

Co prawda to nieco inna tematyka, ale... inspiracji nigdy za wiele ;)
Trzeba by się rozglądnąć za motywami składania ludzi do kupy - może coś z Robocop'a ? hehe
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#6 Post autor: KUKUS »

Mikolaj pisze:Całkiem, całkiem tylko jakaś taka... niejednolita... Jakby wyciosana z kamienia.
No cóż - masz trochę racji. Pierwotnie to zamysł był taki, żeby zrobić kilka kabinek stojących obok siebie... no ale niestety, pojedyncza kabinka zużywa dość istotne części ze zbioru elementów.
Drumleg pisze:W sumie dobry pomysł z tymi szybami. Sam mam jedną z dawnego zestawu 4011.
Hm, popatrzyłem na spis części tegoż zestawu- oprócz szybki posiada 2 takie same białe części (mógłbyś z nich zrobić jakieś drzwi... albo lodówkę ;) ).
Drumleg pisze:Trzeba by się rozglądnąć za motywami składania ludzi do kupy - może coś z Robocop'a ?
Czemuż by nie ;) ? Uwielbiam tworzyć hard-suity, mechy, interesuje mnie seria space-police...

Dzięki za komenty ;)
Ostatnio zmieniony 2011-02-18, 02:33 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Legate Scimitar
Posty: 138
Rejestracja: 2008-04-01, 21:17
Lokalizacja: Czarna Dziura
brickshelf: Scimitar

 

#7 Post autor: Legate Scimitar »

Ciekawa konstrukcja Ci wyszła, z daleka wygląda naprawdę dobrze, z bliska można było by się przyczepić do wykończenia boków (mam wrażenie, że niektóre elementy z boku są dużym kompromisem w stosunku do oryginalnych założeń - np. te skosy 1X3 przy dachu kabiny). Poza tym całość bardzo mi się podoba, a czy pionowa czy pozioma nie ma większej różnicy, w niejednym filmie SF kolesia składali do kupy w pionowym zbiorniku, czy kabinie ;)
Ostatnio zmieniony 2011-02-20, 13:39 przez Legate Scimitar, łącznie zmieniany 1 raz.

spacelord
Posty: 951
Rejestracja: 2007-06-21, 16:23
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: spacelord
Kontakt:

 

#8 Post autor: spacelord »

Kabina fajna tylko szkoda że nie ma do niej całego wypaśnego pomieszczenia... no i co to za regeneracja w kombinezonie, pewnie niewygodne...

podobno niby ciosana z kamienia - ale też mi się podobają takie 'ciosane' kształty ;)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#9 Post autor: KUKUS »

Legate Scimitar pisze:z daleka wygląda naprawdę dobrze, z bliska można było by się przyczepić do wykończenia boków (mam wrażenie, że niektóre elementy z boku są dużym kompromisem w stosunku do oryginalnych założeń - np. te skosy 1X3 przy dachu kabiny).
Jeśli znajdę jeszcze kiedyś wolną chwilkę (a przy tempie jakie narzuca uczelnia jest to na razie mało realne) to z chęcią podłubię sobie kabinkę.
spacelord pisze:Kabina fajna tylko szkoda że nie ma do niej całego wypaśnego pomieszczenia...
Były próby, ale nic wartego uwagi nie powstało. Ale podejrzewam, że jakby ustawić kilka takich kabinek obok siebie, to efekt mógłby być całkiem zacny.
spacelord pisze:no i co to za regeneracja w kombinezonie, pewnie niewygodne...
No niby tak, ale obrażenia nie były duże - chodziło raczej o skan czy nie ma jakichś wewnętrznych obrażeń. A potem - pracy ciąg dalszy...

Dzięki!
Ostatnio zmieniony 2011-02-20, 21:17 przez KUKUS, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

Nie jestem zwolennikiem necro-postingu, ale niedawno zrobiłem instrukcję do budowy kabiny. Bo może się komuś coś przyda...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=_Pg6Fu42FBo&feature=plcp[/youtube]
BRICKSHELF

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#11 Post autor: PatrykZ »

Nic się nie wyświetla :-(

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#12 Post autor: Innos »

Mi wszystko działa, więc to jakiś problem u Ciebie, PatrykZ. A tak swoją drogą to ta remixowana muzyka z Amigi jest hipnotyzująca. :)
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
Cevillus
Posty: 553
Rejestracja: 2010-04-29, 21:14
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: greenboy55

 

#13 Post autor: Cevillus »

U mnie wszystko działa. Ciekawa instrukcja oraz fajna muzyczka ;)
Paul Lego Brick Show kanał dla fanów klocków Lego

Cthulhu

#14 Post autor: Cthulhu »

Bardzo fajny sposób na tworzenie instrukcji :)

L77
Posty: 22
Rejestracja: 2009-09-06, 15:41
Lokalizacja: kuj-pom

#15 Post autor: L77 »

Im dłużej patrzę na tego MOC-a tym bardziej mi się podoba, choć wygląd ma dość "bałaganiarski". Fajnie by było dodać trochę jakiś rurek i paneli sterujących, komputerów, monitorów, bajerów. Łel dan!
Space in your face!

ODPOWIEDZ