[MOC] Jerycho

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

[MOC] Jerycho

#1 Post autor: Kleymen »

Witam!

Prace można było oglądać na Pyrkonie, wrzucam zdjęcia z konwentu, ponieważ musiałem pożyczyć w celach wykończeniowych kilka elementów, za które ładnie dziękuję.

Cóż... Praca okazała się niestety nieczytelna. Zaledwie jedna osoba rozpoznała scenkę z "Miasteczka Twin Peaks" Lyncha, a przynajmniej tylko ona się tym ze mną podzieliła. MOC jest strrrrasznie eklektyczny. I... Można powiedzieć, symboliczny. Chciałem się po prostu pobawić troszku z odbiorcą. Chłopak z trąbką, ruiny, scena z Black Lodge...

Mam dość już tej pracy, leżała na biurku ponad dwa miesiące, mam jej naprawdę dość.



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Galeria Brickshelf

Nie załączam fragmentów serialu z powodów... ideologicznych. Kto chce niech czeka na długie zimowe wieczory, kto ciekawski może znaleźć najważniejsze sceny na youtubie, ja do tego ręki nie przyłożę. Zachęcam do obejrzenia serialu, genialny. Tak, o, bezwzględnie paranormalny.

W zastępstwie kącik muzyczny. Klik.


Pozdrawiam, Dawid.
Ostatnio zmieniony 2011-03-28, 16:53 przez Kleymen, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#2 Post autor: zgrredek »

Mi ta podłoga od razu skojarzyła się z Twin Peaks.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#3 Post autor: Mikolaj »

To, że to scena z "Miasteczka Twin Peaks" to dla mnie dodatkowy smaczek, bo praca sama w sobie bardzo mi się podoba. Połączenie kolorów daje na żywo świetny efekt, ruiny też niczego sobie.
Jedna z moich ulubionych prac pokazanych na Pyrkonie:)

PS. Lubię Twój gust muzyczny.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Ither
Posty: 676
Rejestracja: 2008-08-20, 16:04
Lokalizacja: Grudziądz
brickshelf: Ither

 

#4 Post autor: Ither »

Ja nie oglądałem i raczej nie będę, acz podłoga mnie robi szczególnie. I te pęknięcia. Jeracowe, tak? Fajnie w ogóle przemyślana ruina. Widać wyraźnie gdzie co powinno być i czego nie ma. O ile ruina oczywiście może być przemyślana.

Podobno koty robią niezłe.

Hippotam

#5 Post autor: Hippotam »

Serial oglądałem tak dawno temu że nic już nie pamiętam :-)
Bardzo mi się podoba podłoga i to jak fajnie ją wkomponowałeś w pracę.

Kilka uwag:
- czemu podłoga przebija się przez piasek przed wejściem do budynku?
- po lewej stronie, na murach, sa dwa łuki podparte tylko z jednej strony. Coś takiego nie ma szans się utrzymać (chyba że to jakiś beton zbrojony, ale charakter budynku sugeruje coś innego)
- Sorry za głupie pytanie, ale na czym konkretnie polega eklektyczność tej pracy?

Awatar użytkownika
Kleymen
Posty: 77
Rejestracja: 2010-04-07, 20:18
Lokalizacja: Wrocław/ Kościan
brickshelf: Kleymen

 

#6 Post autor: Kleymen »

Hippotam pisze:- czemu podłoga przebija się przez piasek przed wejściem do budynku.
Nie chciałem zamykać całej scenki w środku budynku, oddzielać ją od reszty. Pomyślałem, że trochę zła drzemiącego w Czarnej Chacie mogłoby się wymknąć stamtąd w postaci podłogi. Nadać całości charakter bardziej nierzeczywisty charakter. Zresztą spodobało mi się połączenie kolorów, dlatego też wybrałem rycerzy w jasnym, pastelowym niebieskim kolorze, który ładnie "koresponduje" z resztą pracy. Poza tym ci rycerze są bajkowi, bardzo bajkowi.
Hippotam pisze:- po lewej stronie, na murach, sa dwa łuki podparte tylko z jednej strony. Coś takiego nie ma szans się utrzymać (chyba że to jakiś beton zbrojony, ale charakter budynku sugeruje coś innego)
Sugerowałem się obrazkami, które zostały mi w pamięci z jakiś filmów, czy gier. Charakterystyczne, wpół zniszczone łuki.
Hippotam pisze:- Sorry za głupie pytanie, ale na czym konkretnie polega eklektyczność tej pracy?
Na połączeniu generalnie nie pasujących ze sobą motywów biblijnych i... no, powiedzmy popkulturowych z serialu Lyncha. Chyba nie chcę mi się o tym pisać, wyjdę na paranoika jakiegoś.
Ither pisze:I te pęknięcia. Jeracowe, tak?
Pęknięciami to ja się zachwycałem w Warszawie na pracy Lolasa, on zrobił je inaczej(lepiej), dwuwarstwowo, ja już nie miałem skosów na takie.
Ostatnio zmieniony 2011-03-30, 10:37 przez Kleymen, łącznie zmieniany 1 raz.

Hippotam

#7 Post autor: Hippotam »

Kleymen pisze:Hippotam napisał/a:
- Sorry za głupie pytanie, ale na czym konkretnie polega eklektyczność tej pracy?
Na połączeniu generalnie nie pasujących ze sobą motywów biblijnych i... no, powiedzmy popkulturowych z serialu Lyncha.
Ok, już rozumiem. Tutak wychodzi moja nieznajomość serialu. Tam nie było rycerzy? :-)

ODPOWIEDZ