[PYTANIE] Pierwszy krok w PF.

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

[PYTANIE] Pierwszy krok w PF.

#1 Post autor: szww »

Witam wszystkich zwolenników Technica i Technicsa,

BOP 4 jest już tutaj, a z nim moje pierwsze silniczki PF, oraz pytanie 'co dalej?'.

Silniki zakupiłem z myślą o jakimś zdalnie sterowanym pojeździe, ale brakuje mi jeszcze takich 'detali' jak pojemnik na baterie, kable, pilot, wieża IR...

Mam jeden zestaw technic nowej ery (tz na liftarmach) i calkiem sporo starszych, więc nie potrzebuję koniecznie sterty klocków strukturalnych (że pozwolę je sobie tak nazwać).
Opcje które brałem pod uwage to:

1. zakup elementów PF osobno (minusy: wyjdzie dość drogo, albo dość długo, czekając na okazję; albo i długo i drogo ;) )

2. Zakup koparki 8043

3. Nowy Unimog (ale tutaj trzeba jeszcze dokupić wieże i pilota)

Co byście polecili na start ?

Z góry dziękuję za odpowiedz, tym bardziej, że chyba nie tylko ja zadaję sobie podobne pytanie.
Ostatnio zmieniony 2011-05-14, 14:26 przez szww, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#2 Post autor: 3dom »

Ja proponuję podpiąć się pod moje, Belfasta i lyyara zamówienie w tym sklepie. Powinno wyjść niedługo i niedrogo :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: szww »

3dom pisze:Ja proponuję podpiąć się pod moje, Belfasta i lyyara zamówienie w tym sklepie. Powinno wyjść niedługo i niedrogo :)
hmmm, z elektryki widze u niego tylko swiecący klocek, na wiele to to sie raczej nie zda.

lolas

#4 Post autor: lolas »

szww, zobacz w zestawach: Sets/Power Functions

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Zakup u honzika to dobry pomysł. Sklep sprawdzony (wielokrotnie) i tani.

Weź tam wieżę i pilota, + ewentualne dodatki. Małego boxa jak bardzo chcesz, przy czym jak się dobrze zakręcisz na naszej giełdzie to pewnie ktoś sprzeda Ci starego, dużego boxa za grosze - z reguły ma się ich nadmiar.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: szww »

dzieki lolas :)

Quadrat

#7 Post autor: Quadrat »

daj namiary ja ci mogę opchnąć starego za symboliczny koszt przesyłki

Hippotam

#8 Post autor: Hippotam »

Ja się podczepię - jestem w tej samej sytuacji co szww. Kupiłem w bopie kilka tych silników i nie wiem co dalej.... Mam jednego pilota z tego zdalnie sterowanego zjunioryzowanego zestawu: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=8183-1
Co dokupić?

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#9 Post autor: misiek »

Hippotam pisze:Ja się podczepię - jestem w tej samej sytuacji co szww. Kupiłem w bopie kilka tych silników i nie wiem co dalej.... Mam jednego pilota z tego zdalnie sterowanego zjunioryzowanego zestawu: http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=8183-1
Co dokupić?
Przede wszyskim odbiornik IR.

Do zabawy z PF najbardziej potrzebne są:
-pilot (nadajnik)
-wieża IR (odbiornik)
-bbox (duży albo mały, lub akumulator)
-silniki, światła etc.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#10 Post autor: Sariel »

I tak oto najbardziej zatwardziali zawodnicy porzucają bezpowrotnie bastion kamieniczkowo-zamkowy. Co na to Kris? Tego dowiemy się już po reklamach.

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#11 Post autor: szww »

Kris zbiera na unimoga ;)

Bardzo wam chłopaki dziękuje za pomoc. Za wasza rada zakupie sobie kilka elementów luzem tylko przelicze co może mi jeszcze być potrzebne.

Ps
Sariel, mój pierwszy zestaw kupiony jako afol to piękna napakowana pneumatyka koparka :)
Ostatnio zmieniony 2011-05-14, 22:02 przez szww, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#12 Post autor: eric trax »

JA stałem przed tym samym wyborem i skusiłem się na 8043. Dlaczego? bo za dobrą kasę dostajesz 4 silniki dwie wieże i dwa piloty oraz masę klocków. Model sam w sobie nie urzeka ale same pfy są warte tej ceny a w gratisie masz jeszcze klocki :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#13 Post autor: 3dom »

eric trax pisze:JA stałem przed tym samym wyborem i skusiłem się na 8043. Dlaczego? bo za dobrą kasę dostajesz 4 silniki dwie wieże i dwa piloty oraz masę klocków. Model sam w sobie nie urzeka ale same pfy są warte tej ceny a w gratisie masz jeszcze klocki :)
2 x IR 51,61 + 2 x pilot 39,64 + 4x PF M 30,13 = 303,02

BB chwilowo nie ma ale można za gorsze w PL dostać, przesyłkę można rozłożyć na kilka osób, powiedzmy w sumie max 350 zł, jak znajdziesz za tyle koparkę to wezmę 2 i odpalę Ci połowę gratisowych klocków :)
Ostatnio zmieniony 2011-05-15, 00:56 przez 3dom, łącznie zmieniany 3 razy.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#14 Post autor: Jerac »

Dawno dawno temu była alternatywa dla osób które chcą PFy ale bez tej masy technicowego śmiecia - dinozaur creatora, w którym był cały komplet PFów za całkiem rozsądną cenę. Teraz niestety zdobycie tego zestawu graniczy z cudem, a w jakiejś cenie nieco mniejszej niż cena koparki to już w ogóle...

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#15 Post autor: eric trax »

3dom pisze: 2 x IR 51,61 + 2 x pilot 39,64 + 4x PF M 30,13 = 303,02

BB chwilowo nie ma ale można za gorsze w PL dostać, przesyłkę można rozłożyć na kilka osób, powiedzmy w sumie max 350 zł, jak znajdziesz za tyle koparkę to wezmę 2 i odpalę Ci połowę gratisowych klocków :)
Cóż nie żebym się chwalił ale kupiłem za ciut więcej koparkę więc pozwoliłem sobie tak napisać.

Poza tym ceny w Polsce są trochę wyższe a sugerowałem się nimi. Wtedy owa różnica maleje jeszcze bardziej. Stąd mój post :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

ODPOWIEDZ