[MOC] Krajobraz po wojnie

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#31 Post autor: PatrykZ »

Może w końcu pożałował, że w 1933r zagłosował na NSDAP. A najeźdźców sobie wyobrażał jako carskich sołdatów wziętych w karby oficerów dżentelmenów, a tu wpadli mu do wsi obszarpani, prostaccy kolekcjonerzy rowerów i zegarków.
Dzieńdobry. Czesio lóbi może i fajoskie statki.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#32 Post autor: Hegemon »

eric trax pisze:
kris kelvin pisze:
3dom pisze:Może któryś z pojmanych jegomości rąbnął mu w dom z haubicy albo czegoś innego? :P
A mo ze któyś z wywzolicieli rąbnął mu zegarek :D
Czyli jeńcy to Polacy :D
kris kelvin pisze:
eric trax pisze: Czyli jeńcy to Polacy :D
Nie jestem specjalnym "fanem" naszej nacji, ale Polacy wyzwalając jakąś tam Bredę dajmy na to nie zabierali sobie na pamiątkę holenderskich zegarków i nie starali się "zaliczyć" wszystkich Holenderek czy im się to podobało czy nie.
Uru, Uru... (albo jakoś tak) To często padało z ust Rosjan, podczas wyzwalania wschodniej Europy. Niektórzy mieli tyle zegarków, że zajmowały całe ręce. Tutaj ciekawy artukuł. Niestety kradli wszystko co się dało. Wiele razy wysłuchiwałem opowieści jak kradli miedziane klamki myśląc, że są złote. Gwałcili wszystko co się ruszało.

Polaków w to nie mieszajmy. :)
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

Mrutek

#33 Post autor: Mrutek »

Hegemon pisze: Niestety kradli wszystko co się dało.
Ta... Zero kultury.
Dziadkowi sałdat zabrał zegarek. Dziadek poskarżył się oficerowi i kolesia od razu rozstrzelano za domem. Oficer przeprosił dziadka i oddał zegarek.
Przedtem w tym miejscu rozstrzelali esesmana, który całą wojnę ukrywał dziadka przed gestapo.
Stereotypy.
Taa...

ODPOWIEDZ