[MOC] Pierwszy raz?

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

[MOC] Pierwszy raz?

#1 Post autor: AzamJasir »

Obrazek
20 lipca 1969 cały świat z zapartym tchem obserwował pierwszych ludzi, którzy zostawili ślady swoich stóp na powierzchni Srebrnego Globu. Chyba każdy zna słowa Neila Armstronga: "To jest mały krok człowieka, ale wielki krok ludzkości". Mimo, że to wydarzenie jest postrzegane jako jedno z największych osiągnięć cywilizacji, istnieje mnóstwo teorii spiskowych, które podają w wątpliwość autentyczność misji Apollo 11. Liczne relacje, zdjęcia i nagrania nie są w stanie przekonać sceptyków. Ba, nie wierzą oni nawet w werdykt najbardziej wiarygodnej współczesnej wyroczni jaką jest program „MythBusters”. Ostatnio w ręce zwolenników teorii spiskowej wpadły niepublikowane dotąd fotografie, przedstawiające kulisy sfingowania lądowania na Księżycu w studiu filmowym na Islandii. Chociaż eksperci zgodnie twierdzą, że zdjęcia to marna mistyfikacja wykonana z klocków LEGO, są tacy, którzy uważają je za kluczowy i niepodważalny dowód na dokonanie przez amerykański rząd oraz agencję NASA przekrętu na skalę globalną.

Czy rzeczywiście był to Pierwszy raz? Czy największym wyzwaniem dla inżynierów misji Apollo 11 był retusz zdjęć? Czy Adam i Jamie zostaną zasypani tysiącami listów od zawiedzionych fanów? Odpowiedź na te pytania pozostawiam Wam.


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

MOC powstał na potrzeby konkursu "LUGPol - Pierwsza Krew" w kategorii Dioramka: "Pierwszy raz".
Podziękowania dla Jeraca za bardzo pomocne wskazówki dotyczące fotografowania i obróbki zdjęć na ciemnym tle.
Ostatnio zmieniony 2011-06-04, 21:05 przez AzamJasir, łącznie zmieniany 1 raz.
السلام عليك -Pozdrawiam.

rh

#2 Post autor: rh »

Świetne! Bardzo mi się podoba zaszumienie zdjęcia głównego :)
Do tego scena przygotowania mistyfikacji zdjęciowej - ma to coś w sobie. Udany debiut. Nawet bardzo.
Ostatnio zmieniony 2011-06-03, 20:15 przez rh, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#3 Post autor: Drumleg »

Hah! Świetny temat do tego konkursu no i dotyka jakże kontrowersyjnej materii :] Niezłe akcesoria. Podoba mi się bardzo ten wózek z ramieniem to targania astronauty. Chłopcy z NASA nieźle się wtedy namęczyli.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Rewelacja, nawet dla Spielberga znalazło się miejsce :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#5 Post autor: tybort »

Najpierw zobaczyłem jako zgłoszenie do konkursu i pomyślałem: Dobre! :)

Świetna praca, lądownik jest dla mnie boski (zwłaszcza nogi)! Poza tym krzesełko dla reżysera oddane idealnie oraz to, co już zostało wspomniane czyli wózeczek podnoszący astronautę bardzo mi się podoba. Oczywiście pierwsze zdjęcie niesamowicie klimatyczne. W ogóle fotki pierwsza klasa + zabawa z perspektywą :) Kurcze, Armstrong w greenboksie :D

Ale mi humor poprawiłeś! :)

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#6 Post autor: Innos »

Już na widok pierwszego zdjęcia przyszedł mi na myśl wideoklip Rammstein "Amerika", no i przeczucie mnie nie myliło - to tylko marna mistyfikacja, a nie żadne pierwsze lądowanie ;) Świetny pomysł i bardzo dobre wykonanie, szczególnie dobrze zaaranżowałeś studio, no i całkiem zgrabnie Ci wyszedł ten lądownik w tle. Widać też, że dobrze wykorzystałeś porady dotyczące fotografowania, bo jak na ten "pierwszy raz" fotki bardzo dobrze zrobione, profesjonalnie i na poziomie starych wyjadaczy tego forum.

Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

#7 Post autor: AzamJasir »

Zacznę od sprostowania:
Innos pisze: bo jak na ten "pierwszy raz"
rh pisze:Udany debiut.
Już wcześniej publikowałem prace na forum (aż dwie... ) ;) a "pierwszy raz?" w tytule nawiązuje do MOCa a nie do debiutu (chociaż w sumie to mój debiut w tym dziale, więc macie rację). Chyba muszę zainwestować w jakiś avatar bo sam nick jest trochę mało charakterystyczny
rh pisze:Świetne! Bardzo mi się podoba zaszumienie zdjęcia głównego :)
tybort pisze:Oczywiście pierwsze zdjęcie niesamowicie klimatyczne.
Innos pisze:Widać też, że dobrze wykorzystałeś porady dotyczące fotografowania, bo jak na ten "pierwszy raz" fotki bardzo dobrze zrobione, profesjonalnie i na poziomie starych wyjadaczy tego forum.
Dzięki, obróbka zdjęć sprawiła mi sporo frajdy.
Drumleg pisze:Podoba mi się bardzo ten wózek z ramieniem to targania astronauty. Chłopcy z NASA nieźle się wtedy namęczyli.
Neil prawdopodobnie musiał zrzucić trochę kilogramów przed sesją zdjęciową, bo ten wózek stabilnością nie grzeszy.
3dom pisze:Rewelacja, nawet dla Spielberga znalazło się miejsce :)
Wtedy Steven był jeszcze mało doświadczony, a może to był jego debiut? I to na jaką skalę...
Innos pisze:Już na widok pierwszego zdjęcia przyszedł mi na myśl wideoklip Rammstein "Amerika"
To był jeden z czynników dzięki któremu efekt końcowy wygląda tak a nie inaczej.
السلام عليك -Pozdrawiam.

rh

#8 Post autor: rh »

AzamJasir pisze:Już wcześniej publikowałem prace na forum (aż dwie... )
Prawda. Być może mylący tytuł, a być może to, że dopiero ta praca jakoś bardziej wyróżniła ;) mój błąd... chociaż Żabot też się wyróżniał ...

Pomysł na konkurs dla młodych stażem to był strzał w dziesiątkę - dawno nie było takiego wysypu ciekawych prac :)
Ostatnio zmieniony 2011-06-03, 23:04 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#9 Post autor: Innos »

AzamJasir pisze: Już wcześniej publikowałem prace na forum (aż dwie... ) ;) a "pierwszy raz?" w tytule nawiązuje do MOCa a nie do debiutu (chociaż w sumie to mój debiut w tym dziale, więc macie rację). Chyba muszę zainwestować w jakiś avatar bo sam nick jest trochę mało charakterystyczny
Jasne, wybacz. Tytuł jest oczywistym nawiązaniem do konkursu, ale nie do końca to mnie zmyliło - po prostu z automatu błędnie założyłem, że prace zgłoszone w konkursie są jednocześnie debiutami na forum, a z regulaminu wynika przecież, że wcale tak nie musi być. Spojrzałem na tytuły Twoich poprzednich mocy i je pamiętam, ale pewnie masz rację - avatar będzie najlepszym znakiem rozpoznawczym
AzamJasir pisze:
Innos pisze: Już na widok pierwszego zdjęcia przyszedł mi na myśl wideoklip Rammstein "Amerika"
To był jeden z czynników dzięki któremu efekt końcowy wygląda tak a nie inaczej.
To jak tak to tam powinien być jeszcze automat z pinballem ustawiony ;)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#10 Post autor: 3dom »

AzamJasir pisze:Chyba muszę zainwestować w jakiś avatar bo sam nick jest trochę mało charakterystyczny
Najpierw zainwestuj w jeszcze 10 postów w działach tematycznych :P
AzamJasir pisze:Wtedy Steven był jeszcze mało doświadczony, a może to był jego debiut? I to na jaką skalę...
Miał już prawie 23 lata i 6 filmów na koncie ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2771
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#11 Post autor: Ciamek »

Świetny pomysł, fajny lądownik, bardzo dobre wykonanie - brawo.
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
AzamJasir
Posty: 66
Rejestracja: 2011-02-06, 18:59
Lokalizacja: Szczytno
brickshelf: AzamJasir

 

#12 Post autor: AzamJasir »

3dom pisze:Najpierw zainwestuj w jeszcze 10 postów w działach tematycznych :P
[hipokryzja] Tak, dobrze o tym wiem, ale nie mam zamiaru SPAMować [/hipokryzja] ;)
rh pisze:Pomysł na konkurs dla młodych stażem to był strzał w dziesiątkę - dawno nie było takiego wysypu ciekawych prac :)
Jako jeden z "młodych" zgadzam się z tym w 100%. Każdy czasem potrzebuje motywacji, a kategorie w konkursie dają spore pole do popisu i interpretacji...
Innos pisze:To jak tak to tam powinien być jeszcze automat z pinballem ustawiony ;)
Na zapleczu jest muzułmanin w Nike'ach tylko się schował za Greenboxem
Ciamek pisze:Świetny pomysł, fajny lądownik, bardzo dobre wykonanie - brawo.
Dzięki. W początkowej fazie projektu nie było lądownika, powstał dopiero przed samym robieniem zdjęć "na szybko" z paru klocków, bo było tam trochę łyso.
السلام عليك -Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
screamer
Posty: 43
Rejestracja: 2009-02-21, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: screameroni
Kontakt:

 

#13 Post autor: screamer »

Super praca, jak ją zobaczyłem od razu przypomniało mi się to

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=XAcXBT-GZCo[/youtube]

Sam często się zastanawiam nad prawdziwymi dokonaniami amerykanów w dziedzinie zdobywania kosmosu.
Ale wracając do dioramki to świetnie oddaje klimat w kategorii "Pierwszy raz".
Gratuluje pomysłu i wykonania.
What's your favourite scary movie?!

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#14 Post autor: Jantin »

Scenka fajna, owszem. Ale lądownik ją bije na głowę.

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#15 Post autor: Bobofrutx »

Pomysł, wykonanie jak i zdjęcia świetne :D Chociaż nakrycia głowy w roli odłamków skalnych nie za bardzo mi pasują, same round platy jak dla mnie by wystarczyły.

Powodzenia!
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

ODPOWIEDZ