[MOC] Syrenka

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#46 Post autor: Jerac »

Ja i wszyscy dookola w tym forum i na tym swiecie moga sobie bez instrukcji conajwyzej przyciac kawalek wezyka na uszczelki dookola szyb. Tyle umiemy...
No to żeby Cię dobić - nie umiecie. To jest znacznie więcej niż tylko przycięty kawałek wężyka :D

Właściwie ten wężyk i haxy które z niego wynikają są wystarczającym powodem dlaczego instrukcji nie warto robić. Bo teraz wyobraźcie sobie, że istnieje pewien element lego który trzeba wepchnąć do środka, i to wepchnąć do odpowiedniego miejsca (z dokładnością do 5mm). Ja się po paru godzinach poddałem i znalazłem substytut który jest metalowy, a więc śliski...

Ale - cieszę się że się Wam podoba. To znaczy że żądze zaspokojone i mogę wrócić do swoich pokrak, tym bardziej że chyba jutro wyleją mnie z roboty i będę mieć mnóstwo czasu :D

Aha, co do tego czerwonego, musi być czerwone. O ile wiem robili je TYLKO takie. Ale... to kiedyś tam. Ciapek powstał też zdaje się w maju/czerwcu zeszłego roku, a więc na razie nie muszę się tym przejmować ;)

Dodałem w pierwszym poście nieco ładniejsze zdjęcie.
Ostatnio zmieniony 2011-06-02, 17:14 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#47 Post autor: Qworg »

...............


Kurde.. dopiero na BB to zobaczyłem.....
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Hippotam

#48 Post autor: Hippotam »

Piekna Syrenka. Jeszcze trochę za kanciasta, ale pewnie nie da się bardziej zaokrąglić.
Może mieć nawet szanse na MOCa roku o ile nie pojawi się jakiś porządny zamek....

Bierzesz ją do Gdanska, prawda?

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#49 Post autor: Jerac »

Może i da, nie wiem. Maska mnie bardzo drażni ale nie wiem jak zrobić lepiej, a tylne nadkola są jakie są bo mi po prostu brakło łuczków 1x2 i nie było ich skąd (rozsądnie) tanio wziąć.

Tak, jedzie do Gdańska.

kris kelvin

#50 Post autor: kris kelvin »

Jeśli to nie tajemnica.
Szacunkowy koszt?

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#51 Post autor: Żbik »

Hippotam pisze:Może mieć nawet szanse na MOCa roku o ile nie pojawi się jakiś porządny zamek....
Albo koparka ;) Model piękny ale ten wąż imitujący uszczelkę dla mnie słaby. Syrena wygląda jakby miała wybitą szybę.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#52 Post autor: Jerac »

Klocki 200-400 zł, w zależności od tego jakiego masz farta do zakupów. Ale jeszcze są opłaty za patenty. honoraria, opłata amortyzacyjna macek i dobrowolna wpłata na rzecz Jeracowego Funduszu Na Rzecz Nowych Peerelowych Autek... czyli dodaj zero i zamień zł na € ;)

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#53 Post autor: Jantin »

Jerac pisze:Tak, jedzie do Gdańska.
Super. Po prostu wspaniale. Przyjadę w sierpniu z koleżanką i dziewczyną i co? I zrobię z siebie idiotę śliniąc się przed szybą. :P

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#54 Post autor: Żbik »

Jantin pisze:
Jerac pisze:Tak, jedzie do Gdańska.
Super. Po prostu wspaniale. Przyjadę w sierpniu z koleżanką i dziewczyną i co? I zrobię z siebie idiotę śliniąc się przed szybą. :P
Przecież ustaliliśmy już, że syrena nie ma szyby ;)

Awatar użytkownika
screamer
Posty: 43
Rejestracja: 2009-02-21, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: screameroni
Kontakt:

 

#55 Post autor: screamer »

Świetny model, gratulacje. Jak dzisiaj zobaczyłem to w pracy na głównej stronie myślałem że to fotka, klik i po prostu szok. Mam wrażenie że jak by tak wsadzić ten model do piekarnika na 10 zdrowasiek to zlał by się w idealna formę syrenki :)
What's your favourite scary movie?!

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#56 Post autor: Miguel »

To jest po prostu niesamowite. Na miniaturkach wygląda jak modelik w skali 1:43 z metalu. Ale to jest z klocków. I to tak pięknie poskładanych, że aż mnie zatkało jak zobaczyłem z każdej strony to cudeńko :)) Zdecydowanie to mój faworyt na Moc Roku.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
Sprinter
Posty: 99
Rejestracja: 2010-08-03, 21:45
Lokalizacja: Podkarpacie
brickshelf: VWBeetle1626
Kontakt:

 

#57 Post autor: Sprinter »

Jerac pisze:Tak, jedzie do Gdańska.
I to jest powód, dla którego na 100% pojadę do Gdańska. Nie miałem pewności, że uda mi się dostać na wystawę, ale koniecznie muszę tam być. Za wszelką cenę, żeby ten przepiękny model oglądnąć.


Moc stulecia.


Szok.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#58 Post autor: Jantin »

Żbik pisze:Przecież ustaliliśmy już, że syrena nie ma szyby ;)
Jej, będzie można dotknąć?! :D

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#59 Post autor: Jerac »

Jest zdecydowanie mniej krucha od ciapka więc czemu nie. W zasadzie w ogóle nie jest krucha jak jest pozamykana, można sobie pojeździć i w ogóle.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#60 Post autor: Jantin »

...a może dobuduj jej miniland-scale (czy jaką tam zastosowałeś) PRLowską rodzinkę?

ODPOWIEDZ