[MOC] ZIŁ 157

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

[MOC] ZIŁ 157

#1 Post autor: TruckeR »

This set does NOT contain a Zbigniew Buczkowski minifigure.
Obrazek
Tak sobie wrzucam, bo mi się przypomniało, że kiedyś to zbudowałem, i chyba zasługuje na pokazanie. Mi się w każdym razie podoba. Właściwie jest to podwozie [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?t=13426]tego auta[/URL], jeździ tak samo, lepiej skręca, tylko chyba nadwyrężyłem sobie kardany w napędzie przez głupią trasę (krakowska łykentowa integracja na świeżym powietrzu). W założeniu miał ciągnąć przyczepę z ZSU-57-2, ale nie miałem czarnych felg do przyczepy, a poza tym wspomnianej przyczepy wcale nie chciało mi się budować.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
No i auto ma dość ciekawą cechę. Wygląda dobrze jedynie wtedy, gdy ma zamontowane koła z czarnymi felgami, w innym przypadku wygląda głupio, albo nie wygląda wcale. To żółte coś na dachu to miał być w zamierzeniu bagażnik dachowy, wygląda idiotycznie, więc jestem zadowolony, że go tam zamontowałem.

No i tyle.
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Nie wiem jak jeździ i mało mnie to obchodzi (chyba że jeździ szybko), ale widzę coś innego: Twój styl ewoluuje. Autka są coraz ładniejsze, coraz zgrabniejsze i coraz mniej studów mają nagich; myślę że w tym tempie za niedługo będziesz w stanie rzucać modelami do działu model team i kazać robić zgadywankę: technic czy nie technic ;)

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#3 Post autor: m4rc1n »

Miałem okazję go widzieć na żywo, i powiem, że fajnie zrobiony. Trucker buduje wedlug starej szkoły, tzn na technic brickach. Mi jakoś znaaacznie łatwiej budować na liftach.

Jerac, ciężko go nazwać szybkim, zwłaszcza, że w napędzie ma z12 na z20 a potem jeszcze worma na z8. To jest wolniejsze od trialówki z przełożeniem 9:1 :D Postaram się wrzucić filmik z wyścigów, Trucker za kierownicą swojego Ziła i Kubrick za kierownicą mojego Unimoga.
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#4 Post autor: TruckeR »

Jerac pisze:Nie wiem jak jeździ i mało mnie to obchodzi (chyba że jeździ szybko)
Zbudowane jest na podwoziu M35A2 (link do tematu gdzieś na początku posta), i tam zamieszczony jest film, nie chciałem już tego dublować. Nie jest szybkie, ale jak na pojazd, który w rzeczywistości nie wyciąga więcej niż 65km/h, to i tak nieźle.
Jerac pisze:Autka są coraz ładniejsze, coraz zgrabniejsze i coraz mniej studów mają nagich
Dziękuję ;) Moge się tylko przyznać, że parę takich elementów powstało z lenistwa czy innego niechciejstwa. Np. maskę normalnie zrobiłbym z szarych wedge plate'ów, ale tych mam mało, więc wziąłem inny patent.

Poza tym skala modelu jest troszkę dziwna, znaczy, jakoś nie pasuje do moich innych aut na kołach 20x30.. (rozwiązanie? zbudować inne auta pasujące do Ziła!)
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
screamer
Posty: 43
Rejestracja: 2009-02-21, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: screameroni
Kontakt:

 

#5 Post autor: screamer »

Udany model, tylko jak dla mnie trochę mało masywnie wygląda maska, Koła wyglądają rewelacyjnie w połączeniu z całością. jestem wstanie sobie wyobrazić że w innym kolorze felg wygląda znacznie gorzej. Może ten bagażnik dachowy w innym kolorze zrobić to by tak nie raził:) ale ogólnie spox.
What's your favourite scary movie?!

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2454
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#6 Post autor: eric trax »

screamer pisze:Może ten bagażnik dachowy w innym kolorze zrobić to by tak nie raził:) ale ogólnie spox.
A ja myślę, że kolor nie jest przypadkowy i taki właśnie ma być :)
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
TruckeR
Posty: 851
Rejestracja: 2006-05-03, 21:25
Lokalizacja: Układ Mendelejewa
brickshelf: Ciezarowkaz

 

#7 Post autor: TruckeR »

screamer pisze:Udany model, tylko jak dla mnie trochę mało masywnie wygląda maska
Jak dla mnie jest ok. W końcu to tylko Lego, a nie plastikowy model w skali 1:35.
screamer pisze:Koła wyglądają rewelacyjnie w połączeniu z całością. jestem wstanie sobie wyobrazić że w innym kolorze felg wygląda znacznie gorzej.
Przednia oś ma szerokość (z kołami) 16 studów, błotniki mają 14 studów - koła więc ciut wystają. Przy czarnych felgach wygląda to fajnie, przy szarych wręcz przeciwnie - założyłem je na próbę i samochód sprawiał wrażenie niedorobionego dżipa :P
screamer pisze:Może ten bagażnik dachowy w innym kolorze zrobić to by tak nie raził:) ale ogólnie spox.
eric trax pisze:A ja myślę, że kolor nie jest przypadkowy i taki właśnie ma być :)
No właśnie, on ma razić i budzić emocję, taka jego rola.

Swoją drogą, zauważyliście, że to mój 50 MOC wrzucony na LugPOL? :o
Nobody wants him, they just turn their heads
Nobody helps him, now he has his revenge!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#8 Post autor: Bricksley »

TruckeR pisze:Swoją drogą, zauważyliście, że to mój 50 MOC wrzucony na LugPOL? :o
No to gratulacje :) Swoją drogą to ciężko było to zauważyć bo lubiesz budować podobne wersje pojazdów ;)

A Ził całkiem fajnie wygląda mimo starej szkoły, choć mnie osobiście rażą żółte technic brick jako rama.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ