Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Tatuś ?
Autor Wiadomość
Dr. Ops 

Wpisy: 96
  Wysłany: 2011-06-05, 11:04   [MOC] Tatuś ?

Witam,
Chciałbym zaprezentować swoją pierwszą pracę, do której zrobienia szczerze mówiąc zachęcił mnie konkurs pt. "Pierwsza Krew" (natchnęło mnie :) )
----
Franek był gościem z niejasną przeszłością, jako pełen skruchy grzesznik chcąc się nawrócić, wstąpił do seminarium. Po kilku latach nauki został wikariuszem na pewnej parafii, a tam pewnego pięknego dnia podczas zwykłej niedzielnej mszy, Franka odnalazła jego była kochanka, ale nie sama...tylko z jego nieślubnym synem. Zdezorientowany wikariusz nie wie co ma robić, a ksiądz proboszcz siedzący w konfesjonale o mało nie zemdlał. Na parafii w Grzechocicach jeszcze nigdy czegoś takiego nie widziano.**

Link do galerii: http://www.flickr.com/pho...57626763445183/

Do zrobienia takiej pracy natchnęła mnie, jak już mówiłem, sama idea konkursu, ale także znalezione czarne torsy ( i wtedy pomyślałem, że wystarczy dokleić koloratkę i będzie ksiądz :) ) Poza tym, swego czasu dużo słyszało się o różnych "wybrykach" księży i w ten oto sposób powstały te moje małe wypociny.
Wymiary pracy: 16x14s
Dzięki za uwagę, teraz czekam na ossstrą krytykę :)
** - ową pracą nie chciałem nikogo obrazić, ani zranić niczyich uczuć religijnych. Sytuacja ma charakter groteskowy, a nie prześmiewczy i jest całkowicie wymyślona.

EDIT: No jednak nie dałem rady dopieścić pracy.. sesja mnie trochę przerosła :/
Ostatnio zmieniony przez Dr. Ops 2011-06-15, 18:57, w całości zmieniany 3 razy  

3dom 
Adminus Emeritus

Wpisy: 5646
Wysłany: 2011-06-05, 11:12   

Ciekawy pomysł choć tematyka kontrowersyjna. Fajne świeczki i nakrycie głowy proboszcza.

Jumbo
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-05, 11:22   

Pomysł fajny, ale ciut za prosty ten kościół.
Brakuje ławek, klęczników, tabernakulum, mównicy i krzyża brakuje.
Ksiądz nie prowadzi chyba mszy w koloratce, tylko w tych szatach specjalnych. No i jak to msza, to wiernych brak.
Krzyż na konfesjonale, to do oglądania z lotu ptaka?

Proboszcz fajnie wygląda!!
Ostatnio zmieniony przez Jumbo 2011-06-05, 11:23, w całości zmieniany 1 raz  

Innos 
Sonni

Wpisy: 1026
Wysłany: 2011-06-05, 14:54   

Fajny pomysł, a fabuła wcale nie taka niespotykana w życiu, więc rzeczywistość nikogo urazić nie powinna ;)
A co do wykonania - figurki wikarego i księdza w sam raz, dobrze odzwierciedlają ich zachowanie w tej sytuacji, plus ciekawe detale wokół. Ale zgadzam się z Jumbo, przydałoby się trochę więcej "atrybutów" kościoła, może nie jakoś dużo, ale jeden rząd ławek i ze 2-3 parafian, ewentualnie za ołtarzem ściana stanowiąca tło z jakimś krzyżem czy innymi ozdobnikami też by nie zaszkodziła (choć może nie jest niezbędna). Teraz scenka jest taka trochę wyizolowana z otoczenia, chociaż wiadomo o co chodzi i przekaz jest jasny :)

Priest
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-05, 15:11   

Jak już 3dom wspomniał, tematyka kontrowersyjna =)
Mi się bardzo podoba konfesjonał.

Smok 

Wpisy: 46
Wysłany: 2011-06-05, 18:19   

Jak już wspomnieli poprzednicy to zabrakło przede wszystkim "kościelnych" dodatków. Brak ławek można wytłumaczyć jeszcze wytłumaczyć rozmiarami pracy, ale
Jumbo napisał/a:
(...) krzyża brakuje.

No właśnie, gdzie jest krzyż :P ?
Ostatnio zmieniony przez Smok 2011-06-05, 18:32, w całości zmieniany 1 raz  

X-Yuri 
Mandalorianin/Żółw

Wpisy: 64
Wysłany: 2011-06-05, 18:48   

Jak gdzie, na konfesjonale.

Bo to kościół dla batmana i jego nietoperkowej rodziny, dla wiernych zawieszonych pod sufitem jest w idealnym miejscu ; P

Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-05, 19:11   

Dr. Ops napisał/a:
Dzięki za uwagę, teraz czekam na ossstrą krytykę :)

No niestety - ale ta praca bez kilku akapitów tekstu jest po prostu nieczytelna. Pokazuje po prostu kobietę z dzieckiem w kościele. Mam wrażenie że jest pomysł (nośny), są elementy scenki ale brakuje pomysłu jak to razem poukładać żeby było widać sens.

Dr. Ops 

Wpisy: 96
Wysłany: 2011-06-05, 19:52   

Dzięki za wszystkie rady i uwagi,
Jeżeli chodzi o ilość szczegółowych elementów to mam przygotowaną ławkę, stojący krzyż i klęcznik, ale wydawało mi się, że będzie za bardzo zapchana praca. Poprawię :)
@Hippo
Co do czytelności to nie wiem za bardzo w jaki sposób mam to zmienić. Tzn mam pomysł, aby kobieta stała nieco bliżej i trzymała dziecko na rękach, ale nie wiem czy to coś zmieni, słowo wstępu i tak jest chyba potrzebne.

Mrutek
[Usunięty]

Wysłany: 2011-06-05, 22:33   

Dr. Ops napisał/a:
@Hippo
Co do czytelności to nie wiem za bardzo w jaki sposób mam to zmienić. Tzn mam pomysł, aby kobieta stała nieco bliżej i trzymała dziecko na rękach, ale nie wiem czy to coś zmieni, słowo wstępu i tak jest chyba potrzebne.

To samo zastrzeżenie: Ksiądz, kobieta z dzieckiem - bez opisu nieczytelne. Kobieta z dzieckiem na rękach wyglądałaby jak przy chrzcie i tyle. To co zrobiłeś można by przedstawić bez opisu i wszyscy wiedzieliby o co chodzi:
Wszyscy troje powinni być pokazani z boku, lekko odchyleni, aby widać było twarze, a twarz dzieciaka powinna być taka sama jak taty. Ta, którą ma ksiądz jest idealna bo dzieciak z taką gębą wyglądałby groteskowo.
I to wszystko.
PS
Ja widzę co najmniej 2 krzyże. Na upartego 3.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu