[MOC] Pawilon Wyspiański 2000 - Kraków

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

[MOC] Pawilon Wyspiański 2000 - Kraków

#1 Post autor: Toltomeja »

Od dawna miałem wielką ochotę zbudować coś z mojego rodzinnego Krakowa, choćby w miniaturze. Odłożyłem jednak na razie zabytki i postanowiłem zabrać się za nowoczesną architekturę. I tak oto powstał pawilon Wyspiański 2000 z pl. Wszystkich Świętych w Krakowie (zdjęcie pawilonu) . Budowę rozpocząłem oczywiście od przefiltrowania szuflady w poszukiwaniu płaskich czerwonych klocków (swoją drogą, nie miałem pojęcia że mam ich tak dużo :-) ). Najważniejsze było, aby oddać w budowli urok fasady z obracanych, ułożonych pionowo cegiełek.

Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Więcej zdjęć w GALERII .

Czekam na Wasze komentarze (z nadzieją że zdjęcia nie są bardzo złe)

Awatar użytkownika
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 2010-04-04, 20:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: marcinwadas

 

#2 Post autor: Junior »

Jako mieszkaniec Krakowa i człowiek który dość często bywa w okolicy Pl. Wszystkich Św. stwierdzam że udało się oddać charakter miejsca... nie wiem jakim cudem ale jak tylko popatrzyłem to wiedziałem że znam ten budynek, a jak przeczytałem gdzie stoi to już byłem pewien (bez oglądania zdjęcia). Oby tak dalej. Szkoda tylko że nie udało Ci sie uzyskać efektu półprzezroczystości dookoła okna... spróbuj może płytki tr. clear o ile są takie długie i co drugą daj czerwoną a co drugą przezroczystą.
Always look on the bright side of life...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Dobrze oddany oryginał, chociaż przydałaby się jakaś podstawka tudzież otoczenie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: Jantin »

Nie wiem co to, nie wiem gdzie to, w Krakowie nie bywam, ale właśnie rozwiązałeś jeden z moich problemów Lego-architektonicznych. Dobrze się ta ściana trzyma? Bo rozumiem, że to po prostu niedociśnięte płytki?

Awatar użytkownika
Junior
Posty: 64
Rejestracja: 2010-04-04, 20:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: marcinwadas

 

#5 Post autor: Junior »

A czemuż to jako MOC? Na początku sądziłem że WIP co by oznaczało że masz zamiar to dokończyć bo tak z jedną (ładną) ścianą to łysawo xD
Always look on the bright side of life...

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 536
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#6 Post autor: Toltomeja »

3dom pisze:...przydałaby się jakaś podstawka tudzież otoczenie.
Słuszna uwaga. Początkowo podstawka z kawałkiem placu była, ale jako że model nie jest zbudowany w skali minifigowej, to roślinki zasłaniały 1/4 budynku, co wyglądało dość groteskowo. Z drugiej strony trudno zostawić trawnik pełen wystających studów, wyglądałby trochę nudno :-( Jedyne, co się z otoczenia udało to popiersie.
Próbowałem też z klasyczną, prostą, czarną podstawą. Efekt mnie nie powalił, ale może faktycznie warto coś tam zrobić?
Jantin pisze:Dobrze się ta ściana trzyma? Bo rozumiem, że to po prostu niedociśnięte płytki?
Zgadza się, niedociśnięte płytki. Trzymają się doskonale, tylko z zaokrągleniami na rogach było sporo roboty - ale jak widać, udało się!
Junior pisze:Szkoda tylko że nie udało Ci sie uzyskać efektu półprzezroczystości dookoła okna... spróbuj może płytki tr. clear o ile są takie długie i co drugą daj czerwoną a co drugą przezroczystą.
Niestety nie dałoby to chyba płynnego przejścia kolorów. Zresztą, możesz na to kiedyś zwrócić uwagę, od strony ul. Grodzkiej widać ten fragment trochę inaczej (zdjęcie )

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#7 Post autor: Drumleg »

Spróbuj może poeksperymentować z różnymi kolorami kafli lub cegieł ułożonych w poziomie. Raczej stonowane kolory. Zamiast roślin i stud'ów, może po prostu w/w klocki w zielonym lub ciemno-zielonym kolorze i okazjonalnie jakiś, np. round plate imitujący roślinę etc. Takie (architektoniczne) modele, jak rzekł 3dom, należy wręcz eksponować na podstawce. Warto spróbować pobawić się we wzornictwo z serii "Architecture", gdzie oprócz typowej czarnej podstawy występuje jeszcze mały skrawek "gruntu". Ostatnio sam to przerabiałem i w sumie dobór podstawy to mały eksperyment. Chyba, że ktoś ma świetne oko i trafi od razu ;) A... i nie wzbraniałbym się od jakiejś "zielonki" na dachu, tzn. tak jak na zdjęciu. Razem z dobrze dobraną podstawą mogłoby stanowić ciekawą i "żywą" całość.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

ODPOWIEDZ