[MOC] I poznała co to krzyk.

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

[MOC] I poznała co to krzyk.

#1 Post autor: Drumleg »

Witam ponownie.

Siala la la la la la la la la... Historia jednej znajomości i zawartości jednej szafy.
Ksenofobia nie jest raczej dobra, ale zasadę ograniczonego zaufania należy stosować. On ją poznał, ona nie do końca jego, nie zdążyła nawet krzyknąć, że to zbrodnia z klocków LEGO. Znaj dwie twarze - milusią i straszną sąsiada swego.

Praca powstała na konkurs "Pierwsza krew" w kategorii "Poznajmy się".

Zapraszam do komentowania.

Obrazek
Obrazek Obrazek

Galeria Flickr

Galeria Brickshelf
Ostatnio zmieniony 2011-06-12, 22:41 przez Drumleg, łącznie zmieniany 4 razy.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#2 Post autor: V1 »

Poza tym, że w dywan jest zawinięta jakaś kobitka, to nie jarzę o co tu chodzi. Ale scenka jest porządnie zbudowana.

Nie mogę skojarzyć co to za czarny element udaje dywanik przed szafą ?
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#3 Post autor: Belfast »

Też nie czaję o co tu chodzi, a w dodatku obiekt w dywanie ma bucik w rozmiarze 50 albo lepiej :D
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#4 Post autor: Drumleg »

No cóż, widać spaliłem pomysł... :/ Ideą jest przedstawienie sytuacji, gdzie pani źle oceniła znajomość i poznała drugie oblicze sąsiada spod 6ki. Cóż... też jestem zwolennikiem i to gorącym, aby praca waliła sensem prosto w pysk... choć równocześnie nie rajcuje mnie pokazywanie wprost, że białe to białe. Pretekstem miał być pomysł maski z Krzyku, ale uznałem, że postawienie figurki w masce vis a vis jakiejś wystrachanej kobity będzie kolejną próbą zwykłego kadrowania. Może i zdążę co nieco poprawić, ale nie wiem, czy to się już będzie liczyło... Tworzyłem i pisałem w dość zawiłych okolicznościach osobistych, może to wpłynęło na "dekoncentrację"...

V1
Nie mogę skojarzyć co to za czarny element udaje dywanik przed szafą ?
- element, o który pytasz, to pianka z piłkarzy :)
Ostatnio zmieniony 2011-06-12, 23:51 przez Drumleg, łącznie zmieniany 2 razy.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#5 Post autor: Jantin »

Też, przyznaję, nie załapałem. Które to maska (;
Ale konstrukcja bardzo ładna, podobają mi się szafa i notatki na ścianie, powinieneś kiedyś zbudować kamieniczkę z wnętrzem (;

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#6 Post autor: zgrredek »

A mi przy pierwszym spojrzeniu skojarzyło się to z maską z "Krzyku", ale jak się przyjrzałem lepiej to pomyślałem "E, niemożliwe".

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#7 Post autor: PatrykZ »

Od razu motyw z filmu Krzyk przyszedł mi do głowy. Poza tym, że sąsiad - zwyrodnialec i pokurcz moim zdaniem widać zawiniętą w dywan kobietę. Do tego w białych szpilkach i czarnowłosą. A szafa chyba w stylu wiktoriańskim :-)
Ostatnio zmieniony 2011-06-16, 17:10 przez PatrykZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
screamer
Posty: 43
Rejestracja: 2009-02-21, 21:11
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: screameroni
Kontakt:

 

#8 Post autor: screamer »

Dobre, kolega z tą pracą trafił w mój gust. What's your favourite scary movie?!
Round Tile faktycznie przypomina trochę maskę z krzyku. Niestety tak jak koledzy
nie zajarzyłem całości pracy. Po doczytaniu o co tu biega, przyznaje że praca mi się
podoba. Może jakieś inne fotki z innym ustawieniem kadru pomogły by w przekazaniu
całej historii.
What's your favourite scary movie?!

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

Nie oglądałem krzyku (ani jednego), jedynie jego parodie. I może dlatego scenka wydaje mi się dość czytelna, nawet bez opisu ;)

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#10 Post autor: Drumleg »

Mrutek pisze:Nie oglądałem krzyku (ani jednego), jedynie jego parodie. I może dlatego scenka wydaje mi się dość czytelna, nawet bez opisu ;)
Mrutek! Przywracasz mi wiarę i siły witalne :D
A na poważnie, jak zauważył Screamer, coś mnie w tej scence też "bolało"- podoba mi się, ale sam wiem, że coś bym jeszcze zmienił. Musiałem jednak opublikować ją szybko - za dużo rzeczy miałem na głowie, więc poszła w świat.

Dzięki za krytykę, ale i uznanie.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#11 Post autor: Innos »

Ja podobnie jak Mrutek, Krzyku nie widziałem, ale maska od razu mi się skojarzyła, więc sens po dłuższej chwili załapałem. Także pomysł całkiem dobry i dobrze zrealizowany, na plus są także fajne detale, no i ta pomysłowa maska oczywiście.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Awatar użytkownika
lugomina
Posty: 733
Rejestracja: 2007-08-05, 22:23
Lokalizacja: fawela wielkomiejska
brickshelf: legominha

 

#12 Post autor: lugomina »

Ladne zdjecie (fajny fioletowy karton i swiatlo z boku klimatyczne) ale scenka jest kompletnie hermetyczna jak dla mnie.
Pokoik wyglada jak przypadkowy zbiór klocków i przedmiotów, ladne to, ale nic nie rozumiem - pytania same sie nasuwaja: dlaczego jakis facet karmi kota indykiem, dlaczego Myszka Minnie jest zawinieta w dywan, dlaczego widac jakis industrialny telefon, dlaczego na scianie wisza akurat takie papiery, dlaczego w szafie jest szpula filmowa na jakis szmatach? ;)

Dopiero po wytlumaczeniu zauwazylam, ze ten okragly kafel-szpula filmowa rzeczywiscie symbolizuje maske z Krzyku. To genialny skrót myslowy, gratulacje pomyslu :) Ale wykorzystaj to w inny sposób. Skoro najwazniejsza jest maska i skojarzenie z filmem, to pokaz figurke mordercy w pelnym rynsztunku z maska i nozem w jednej dloni. Sama taka figurka wystarczy, zeby skojarzyc ocb. Te wszystkie inne duperelki sa niepotrzebne.

P.S. acha, ladne drzwi od szafy i fajne szpilki ofiary :)
Cierpię na Dark Age Light - nie mam siły, nie buduję, ledwo tylko coś kupuję i na razie chowam do szafy. Lego daj pani.

Awatar użytkownika
Drumleg
Posty: 109
Rejestracja: 2011-02-06, 17:52
Lokalizacja: spod góry Ślęży
brickshelf: Drumleg

 

#13 Post autor: Drumleg »

O, Lugomino! Jak już nadmieniałem, staram się unikać oczywistej oczywistości (choć taka też jest potrzebna, kwestia kontekstu) ale też w taki sposób, aby do scenki nie musieć z kolei dodawać jakiejś super historii/tłumaczenia- jestem zwolennikiem wersji, że obiekt ma mówić sam i w miarę możliwości podejmować grę z oglądającym. Tym razem jednak przy tworzeniu targały mną emocje, nie tylko konkursowe, zaś ograniczony czas jaki miałem, zmusił do prezentacji, może ciut za szybko, choć podręcznikową przestrogę Crises'a o daniu sobie na wstrzymanie z pośpieszną prezentacją mam wyrytą w głowie. Tu występuje nie tyle zbieractwo elementów, ile dylemat w ich czytelnym, logicznym poukładaniu. Przyznaję się, że tą scenką chyba za dużo rzeczy na raz chciałem przekazać, bo wykres zdrowotny miał, np. symbolizować wskaźnik problemów miłosnych wąsatego skrytobójcy, zaś akcesoria telefoniczne, w tym książka z numerami, jego narzędzia "pracy po godzinach". Cóż, tak bywa czasem, że robi się coś wbrew świadomości pewnych rzeczy.
lugomina pisze:gratulacje pomyslu
Dziękuję za poświęcony czas na komentarz - wskazówki i prztyczki :)

Niech ten post będzie swego rodzaju praktyczną lekcją, a wszystkie "Czytelnice i Czytelniki" forowe i pozaforowe stawiający pierwsze kroki, wyciągną z niej odpowiednie wnioski :) A teraz idę pokrzyczeć...
Ostatnio zmieniony 2011-06-16, 22:13 przez Drumleg, łącznie zmieniany 1 raz.
Tam, gdzie brakuje kafla, pozostaje wyobraźnia...

ODPOWIEDZ