Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Ciamek
2011-07-22, 15:03
[MOC] Uroczysko
Autor Wiadomość
Legofan 
VIP
kamieniczki bardzo

Wpisy: 228
Wysłany: 2011-07-12, 11:22   [MOC] Uroczysko

Witam!
Przedstawiam drugą wersję letniego domku. Teraz jest to uroczysko.
Chłopi podczas polowania 'upolowali' nietypowego stwora, a że uznali potwora za opętanego, poszli do wiedźmy o radę. Czarownica niedługo się zastanawiając, rozpoczęła egzorcyzm, mający na celu opuszczenie sand greenowego ducha z człowieczego ciała.
Dumne chłopstwo przygląda się z satysfakcją staraniom wiedźmy.

Tylko 2 zdjęcia, bo myślę, że więcej nie potrzeba. Zostało zmienione otoczenie, a na domku, został dodany posążek nietoperza.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania.

------------------------------------------------------------

Chciałbym przedstawić moją pierwszą pracę na forum. Moc przedstawia drewniany domek letniskowy z oczkiem wodnym.
Budynek powstał w przeciągu tygodnia, a reszta mojego MOC'a w zaledwie jeden dzień.
Tym mocem wychodzę z mojego kilkumiesięcznego DA.

Galeria bs: http://www.brickshelf.com...ry.cgi?f=478160
Galeria flickr: http://www.flickr.com/pho...in/photostream/

Wcześniejsze moce publikowałem na forum KMFL pod nickiem Legofan.

Pozdrawiam,
Lightnings Rider
Ostatnio zmieniony przez Legofan 2011-07-22, 14:55, w całości zmieniany 3 razy  

Drumleg 
De LEGO artis

Wpisy: 109
Wysłany: 2011-07-12, 12:40   

Domek przypomina mi trochę jakiś bajkowy, średniowieczny obiekt - taką chatkę z piernika. Chociaż faktem jest, że altanki na ogródkach działkowych typu "Sasanka" przybierają różne formy, ale gdyby nie opis i kolejne zdjęcia ze "współczesnym" ludkiem, tkwiłbym w przekonaniu, jak wyżej. Poza tym altanka to też nie to samo co nawet mała drewniana dacza byłego prominenta w miejscowości letniskowej. W tym domku miesza mi się za dużo form, szczególnie ze względu na rodzaj okien. Jeśli taka ornamentyka, to nie celowy zabieg, to ciut bym ją jednak uprościł i zbliżył do rzeczywistego obiektu tego typu. Z domkiem kłóci mi się też ogrodzenie - jest jakby za futurystyczne i za mroczne. Słupki sprawiają wrażenie, jakby były podłączone do prądu. Pomysł na ów płotek jest jednak ciekawy, ale do wykorzystania w innym kontekście. W domku podoba mi się za to komin (choć maława ta izba do komina) i rozwiązanie na okna w dachu. Koncepcja fajna, choć pogrzebałbym jeszcze co nieco (połać dachowa, balkon, weranda itp. - słowem elementy charakterystyczne). No i witamy Młodą Siłę :)
Ostatnio zmieniony przez Drumleg 2011-07-12, 12:50, w całości zmieniany 1 raz  

Belfast 
Wróg wszelkiego fanatyzmu !

Wpisy: 387
Wysłany: 2011-07-13, 10:02   

Sympatyczna konstrukcja, wiele ciekawych detali, ale z altanką to mi się wcale nie kojarzy ! Bez opisu pomyślałem, że to kapliczka na cmentarzu, grobowiec albo, jak pisał kolega wyżej, obiekt średniowieczno-mistyczny, siedlisko ciemnych mocy.
Gratulacje za ciekawy debiut !

Belfast

UPGrade
[Usunięty]

Wysłany: 2011-07-13, 10:23   

Bardzo fajna i dopracowana praca. Mi również kojarzy się z ciut dziwnym miejscem niezbadanych mocy. Jeśli miał bym się czepiać to wydaje mi się ciut za wąski... ale to pewnie z uwagi na brak klocków, nie mniej trochę tam musi być ciasno:)

Fajny debiut i czekam na kolejne prace! :)

Legofan 
VIP
kamieniczki bardzo

Wysłany: 2011-07-13, 10:43   

Na początku był dach, później parter. Nie zastanawiałem się co to ma być konkretnie za budynek, ale chciałem, by miał dużo ozdób. Gdy skończyłem, myślałem co to by mogło być, i skojarzyło mi się z domkiem letniskowym, czy altanką. Dziwną, ale altanką.
Następnym razem postaram się by moc przypominał to, co ma przypominać ;).

Nie, starczyłoby klocków, ale miałem już z brązowych tylko zwykłe bricki.

Dzięki za komentarze.

Kleymen 

Wpisy: 77
Wysłany: 2011-07-13, 11:07   

Ciekawa, ciekawa budowla. Bardzo podoba mi się bryła tej chaty, która za nic nie przypomina mi domku letniskowego, te wznoszone są metodą decha na dechę bez szczególnej dbałości o walory estetyczne. A u Ciebie i kolumny i zdobienia...

Zmień trochę kolorystykę otoczenia, green na dk green, wyrzuć różowe kwiatki i posadź krwistoczerwone (możesz też pozbyć się wszystkich co pozytywniejszych barw), ta sadzawka i gładki chodniczek też są za radosne, dodaj zakapturzone i mroczne postaci oraz kamienny posąg. Będzie piękny chram.

Scrat 

Wpisy: 543
Wysłany: 2011-07-13, 13:59   

Powiem krótko: wywal płotek i tego ludzika. Daj tam jakiegoś maga i wszystko będzie do siebie pasowało :) Trzeba by jeszcze poprosić moderatora o zmianę działu.

vacare 

Wpisy: 36
Wysłany: 2011-07-13, 15:13   

Zgadzam się z przedmówcami.
To domek trochę z innej epoki...jak dla mnie wygląda on jak sauna hrabiego Draculi z Transylwanii.
Bardzo udana sauna....:)

Belfast 
Wróg wszelkiego fanatyzmu !

Wpisy: 387
Wysłany: 2011-07-13, 15:35   

Scrat napisał/a:
Powiem krótko: wywal płotek i tego ludzika. Daj tam jakiegoś maga i wszystko będzie do siebie pasowało :) Trzeba by jeszcze poprosić moderatora o zmianę działu.

Tak jak napisał Scrat oraz jakieś mroczne drzewo by się zdało. Może jeszcze sowę na tej chacie....

Belfast

Legofan 
VIP
kamieniczki bardzo

Wysłany: 2011-07-22, 16:12   

Obmyślam sobie co by poprawić, hmm jakieś czarne, uschnięte drzewko, sowę na dachu. A tu mi Belfast o mrocznym drzewku i sowie pisze :P. Wywalę płotek i ludzika. Może też coś jeszcze dodam? Zobaczymy.

Za kilka dni pojawi się poprawiona wersja.
I dzięki za komenty :)

Nowa wersja letniego domku (uroczyska) w pierwszym poście.
Zapraszam do komentowania.
Ostatnio zmieniony przez Legofan 2011-07-25, 22:05, w całości zmieniany 1 raz  

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu