[MOC] PKP EP07-379

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Szachistka
Posty: 44
Rejestracja: 2011-06-04, 22:44
Lokalizacja: Oborniki

#16 Post autor: Szachistka »

Wspominałam już kiedyś, że mam słabość do pociągów z lego? Możliwe, że nie dlatego wspominam teraz. Praca jest świetna. Na pierwszy rzut oka widać podobieństwo, a zwracając uwagę na szczegóły nie zatraca się tego wrażenia. Bardzo dopracowany model. Czy światła to są naklejki na klockach? Wyglądają bardzo realistycznie. Podoba mi się bardzo wykończenie dachu. Nie został zapomniany żaden potrzebny szczegół. Wspaniałe. Praca zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie.

Nexus 7

#17 Post autor: Nexus 7 »

Szachistka pisze:Wspominałam już kiedyś, że mam słabość do pociągów z lego?
Witaj w klubie :-)

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#18 Post autor: markervip »

Szachistka pisze:Czy światła to są naklejki na klockach? Wyglądają bardzo realistycznie.
Tak to naklejki, własnoręcznie drukowane i wycinane (co gdzieniegdzie widać, ręce się mi trzęsły :P)
A zrobione są z obrazków wyszukanych w google.pl
Jeden to reflektor jakiejś lampki, a drugi ostrzegawczy, odpowiednio przeskalowane i przycięte.
W załączniku są...
PatrykZ pisze:I znów. Opis pracy zbędny, wszystko pięknie odwzorowane.
A tak właśnie chciałem coś napisać, bo rzadko się udzielam.
Nexus 7 pisze:
Szachistka pisze:Wspominałam już kiedyś, że mam słabość do pociągów z lego?
Witaj w klubie :-)
To jest nas już troje :]
Załączniki
default.jpeg
default.jpeg (2.75 KiB) Przejrzano 6149 razy
defa0ult.jpeg
defa0ult.jpeg (1.68 KiB) Przejrzano 6159 razy

kris kelvin

#19 Post autor: kris kelvin »

Lepiej późno niż wcale.
Bardzo fajna rzecz i od razu rozpoznawalna, bez zbędnych opisów i tłumaczeń, że to na pewno to, a nie co innego.
Jeden minus to naklejki imitujące światła. Jak naklejki na szyby mogę zrozumieć i zaakceptować, tak naklejki jako światła to już przesada. Lepiej by było zrobić z przezroczystych round plejtów, albo z tych takich wypukłych plejtów 2x2 bo chyba są trans clear.
Ale ogólnie to w zasadzie same pozytywy i pociąg bardzo udany :)

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#20 Post autor: kle_on »

między EP-EU 07-09 różnice są subtelne, głownie w mechanice, później w barwach, więc jak zacząłeś pisać o zakrzywieniu frontów w dwóch płaszczyznach, natychmiast deja vu - cóż za mordęga, żeby to jakoś ugryźć :)
Zrobiłeś piękne malowanie żółto-zielone, gdzie brak skosu tej płaszczyzny tak bardzo nie razi.
Zdecydowanie jedno mi przeszkadza, flexy można było powyprostowywać przed montażem..., chyba że to odwzorowanie realiów wandalizmu ;)

Jakoś specjalnie nie wdaje się w proporcje co do kropki, ogólna bryła jest rozpoznawalna bez dwóch zdań, zgadzam się natomiast z Nexusem, że ciut długości by nie zaszkodziło, może 2-3 kropki.

Pierwszorzędny sposób montowania szyb w kabinach..., ileż ja miejsca zmarnowałem na hocki-klocki, żeby złapać odpowiedni kąt i długość montując szyby na jumperach :)
przez co ogromny mój podziw budzi kabina maszynisty - JEST! Model do zabawy dla dużych i małych ludzi!

Nie powiem, interesujący pomysł na drabinki ze sznurka i okienka.
Czytając opis nie bardzo wiedziałem czego się spodziewać - z jednej strony dobre pomysły, choć początki trudne ;), z drugiej strony sporo krytyki pod własnym adresem, a nie potrzebnie, bo jak zjechałem do zdjęcia: 'Wow!'.

papagras
Posty: 33
Rejestracja: 2011-01-21, 11:19
Lokalizacja: Trojmiasto

#21 Post autor: papagras »

bardzo udany model - szczegolnie ciekawe podtrzymywanie szyb frontowych.

co do naklejek na szyby - sam nie wiem. Teram montuje EM-57 i mam ten sam problem ze swiatlami... moze naklejki nie sa takim zlym rozwiazaniem ....

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#22 Post autor: Scrat »

Lampy zrobiłbym z przeźroczystych albo chromowanych dishy. Obecne lampy z naklejek są be.
Ostatnio zmieniony 2011-08-05, 17:06 przez Scrat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#23 Post autor: markervip »

kris kelvin pisze:Lepiej by było zrobić z przezroczystych round plejtów,
Nie pomyślałem, nie zakupiłem nie miałem żeby założyć :P
kle_on pisze:flexy można było powyprostowywać przed montażem...
Były proste ! Słowo daję ! Prostowałem je w gorącej wodzie, po czym usztywniłem wyprostowane, aż ostygną. Niestety po zamontowaniu w rączki pokrzywiły się z powrotem :/
Miałem wpakować w nie jakiś drut, ale druty są z reguły nie-legowe :P
kle_on pisze: Nie powiem, interesujący pomysł na drabinki ze sznurka i okienka.
Fanfary za okienko dla zgrredka :]
Scrat pisze:Lampy zrobiłbym z przeźroczystych albo chromowanych dishy. Obecne lampy z naklejek są be.
Miało być to: Obrazek, ale światła dolne z tym u góry mają taką samą wielkość, a w/w element średnio pasowałby u góry, raz że duża dziura by została, a dwa ten reflektor się 'cięgnie' kawałek przez dach w stronę pantografu (nie do końca wiem jak to wytłumaczyć) i by ten element tam po prostu nie pasował, bo ma kształt miski.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#24 Post autor: V1 »

Miałem wpakować w nie jakiś drut, ale druty są z reguły nie-legowe :P
Metalowe ośki kolejowe bardzo dobrze pasują do wnętrza flexa.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#25 Post autor: markervip »

O, to nawet ciekawy pomysł...
Ale, zawsze może być ale... Czyli : Ale co jeśli flex będzie krótszy niż ośka ? Ciąć ośkę ?

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#26 Post autor: Scrat »

Dać do środka nielegowego druta, ale ciii....

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#27 Post autor: PatrykZ »

Racja, wystarczy zwykły rozgięty spinacz do papieru.

ODPOWIEDZ