SM 42

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
yogi0709

SM 42

#1 Post autor: yogi0709 »

Witam
chciałbym przedstawić moją pierwszą pracę. Jest to moja wersja SM42 a kilka pomysłów podpatrzone w pracy Misterzumbiego. Cóż tutaj więcej pisać zapraszam do obejrzenia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-09-28, 15:24 przez yogi0709, łącznie zmieniany 2 razy.

rh

#2 Post autor: rh »

Dobra. Moje pytanie - gdzie tu jest Twój wkład własny?

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#3 Post autor: Misterzumbi »

Jakis jest. Poza tym ze nie zgadl jak robic wozki i jak zmontowac swiatla to przypomnial mi ze SM czeka na przebudowe. I to zdrowa...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#4 Post autor: Sariel »

Po minucie porównywania zdjęć wypatrzyłem dwie drobne różnice. Trochę mało jak na "wzorowanie się".

rasch22

#5 Post autor: rasch22 »

Ogólnie wydaje się być nieudaną kopią, nie trzyma proporcji, przód za krótki , tył i kabina za długie, są drobne różnice i są rzeczy których się inaczej zbudować nie da. Wydaje mi się że to nieudana próba skopiowania maszyny Mistera, i brakło ci chyba na to klocków
SM Mistera
Obrazek
SM Lisu
Obrazek
Misterzumbi pisze:Jakis jest. Poza tym ze nie zgadl jak robic wozki i jak zmontowac swiatla to przypomnial mi ze SM czeka na przebudowe. I to zdrowa...
Czekamy razem z nią ;)

EDYTA;

Czy ja dobrze widzę że ciąłeś klocki ??
Obrazek
Barierki trzymają się na pciętych bar'ach??
Ostatnio zmieniony 2011-09-26, 07:20 przez rasch22, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

yogi0709 pisze:Jest to moja wersja SM42 wzorowana na pracy Misterzumbiego
Zrobiłeś nawet zacieki wzorowane na SMce Zumbiego? Świetne...

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#7 Post autor: PatrykZ »

Przestańcie denerwować się na Yogiego. A jakie innowacje sami proponujecie? Moim zdaniem w temacie raczej udało się znaleźć optimum. Czyli lepiej nie budować wcale danego modelu, bo ktoś kiedyś już go stworzył? Moim zdaniem idąc tym tokiem rozumowania za jakiś czas nie powinno budować się np. Syrenek, Ursusów bo w iluś wariantach już pojawiły się. Proponuję dać spokój w tej kwestii. Może samo sformułowanie "praca wzorowana" jest tu nie na miejscu co teoretycznie nie podchodzi pod dział MOC. Mimo wszystko według mnie na forum warto pokazywać swoje prace.
Ostatnio zmieniony 2011-09-26, 12:39 przez PatrykZ, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#8 Post autor: markervip »

rasch22 pisze:Czy ja dobrze widzę że ciąłeś klocki ??
Barierki trzymają się na pciętych bar'ach??
A, jaka jest różnica pomiędzy pociętym flexem a pociętym barem ?
Ludzie tną flexy i można przymknąć na to oko, a na bara nie ?
Przecież to jest prawie taki sam klocek, no może trochę bardziej giętny i z dziurką w środku.
Dzięki takiemu rozwiązaniu, przynajmniej minifig może się "dostać" do silnika, wentylatora etc.

Prawda jest taka, że żadna z tych trzech SMek wymienionych wyżej nie jest taka jaka powinna być, można by było wziąć pomysłów trochę z tej, trochę z tej i trochę z tej.
Może kiedyś się pokuszę o zbudowanie MOJEJ wersji. Może nawet szybciej niż mogę sobie to wyobrażać, tylko nie wiem czy jest sens budować już czwartą taką lokomotywę.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#9 Post autor: szarikm »

markervip pisze:A, jaka jest różnica pomiędzy pociętym flexem a pociętym barem ?
Ludzie tną flexy i można przymknąć na to oko, a na bara nie ?
1) Różnica jest taka, że bara nie utniesz tak, aby wyglądał jak oryginalny klocek.
2) Nie można przymknąć, bo mamy zasadę: "dopuszczamy cięcie fleksów", a nie barów czy innych klocków.
[IMO]no chyba, że to będzie tak wybitna konstrukcja i wyczerpiesz wszelkie dozwolone metody to wtedy, przymknę się oko na to i owo.[/IMO]
markervip pisze:Prawda jest taka, że żadna z tych trzech SMek wymienionych wyżej nie jest taka jaka powinna być, można by było wziąć pomysłów trochę z tej, trochę z tej i trochę z tej.
Może kiedyś się pokuszę o zbudowanie MOJEJ wersji. Może nawet szybciej niż mogę sobie to wyobrażać, tylko nie wiem czy jest sens budować już czwartą taką lokomotywę
No to do roboty, pokaż nam jak powinna wyglądać SM 42.
Jeśli wykorzystasz czyjeś pomysł/patenty/rozwiązania to napisz wprost, a nie podpisuj, że to twoja praca.

Awatar użytkownika
Dr.Green
Posty: 69
Rejestracja: 2011-08-17, 21:42
Lokalizacja: z komputera :)

#10 Post autor: Dr.Green »

I pod zadnym pozorem nie wystawiaj jej na allegro/ebay/swistak :) (zart)


Zreszta kolega Yogi chyba napisal ze niektore pomysly podpatrzyl u kolegi z forum, z drugiej strony pewnie ta lokomotywe trudno inaczej zbudowac - chyba ze w innym kolorze np. niebieskim malowaniu PLK
Dr.Green

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#11 Post autor: Żbik »

Teddy303 pisze:z drugiej strony pewnie ta lokomotywe trudno inaczej zbudowac
To dotyczy większości modeli. Ja na przykład dlatego nie buduję ciężarówek, bo nie da się nie powtórzyć czegoś po innych skoro powstało ich już "milion pińcet".

Awatar użytkownika
markervip
Posty: 65
Rejestracja: 2010-12-14, 23:10
Lokalizacja: Wola Radziszowska
brickshelf: mmarek

 

#12 Post autor: markervip »

Mi bardziej chodziło o poskładanie z tych trzech to co mają najlepsze.
Wielkich cudów nie można się spodziewać, jeśli jeden czy drugi zrobił coś co jest dobrze i najlepiej oddaje oryginał to przecież tego zmieniać nie ma sensu. Tzn, sens może i być, ale może się okazać, że takie rozwiązanie może nie odzwierciedlać oryginału.

W takim przypadku, każda praca może spotkać się z krytyką, że to plagiat.
szarikm pisze: No to do roboty, pokaż nam jak powinna wyglądać SM 42.
Zaproszenie do wyzwania ? Wyczuwam lekki sarkazm :>
szarikm pisze:Nie można przymknąć, bo mamy zasadę: "dopuszczamy cięcie fleksów", a nie barów czy innych klocków.
Ok. Powinien więc powstać jakiś (chyba że jest, nie wiem, nie widziałem) regulamin, co można robić, a czego nie. I zamieścić to na stronie głównej, czy tam na forum, pod regulaminem - dla potomnych.

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#13 Post autor: Żbik »

markervip pisze:szarikm napisał/a:
No to do roboty, pokaż nam jak powinna wyglądać SM 42.

Zaproszenie do wyzwania ? Wyczuwam lekki sarkazm :>
No buduj, buduj.
markervip pisze:szarikm napisał/a:
Nie można przymknąć, bo mamy zasadę: "dopuszczamy cięcie fleksów", a nie barów czy innych klocków.

Ok. Powinien więc powstać jakiś (chyba że jest, nie wiem, nie widziałem) regulamin, co można robić, a czego nie. I zamieścić to na stronie głównej, czy tam na forum, pod regulaminem - dla potomnych.
To jest taki niepisany kodeks, który się wyczuwa po jakimś czasie bycia u nas. Nie można wszystkiego formalizować, bo regulamin miałby objętość książki telefonicznej. Nie popadajmy w absurd. Są osoby łamiące te ustalenia (np. klejenie klocków czy własne przeróbki). Pytanie tylko czy robią to z braku umiejętności rozwiązania trudności "na legalu" czy po prostu tworzywo jest "za krótkie" do oddania zawiłości konstrukcji.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#14 Post autor: 3dom »

markervip pisze:Mi bardziej chodziło o poskładanie z tych trzech to co mają najlepsze.
Wielkich cudów nie można się spodziewać, jeśli jeden czy drugi zrobił coś co jest dobrze i najlepiej oddaje oryginał to przecież tego zmieniać nie ma sensu. Tzn, sens może i być, ale może się okazać, że takie rozwiązanie może nie odzwierciedlać oryginału.

W takim przypadku, każda praca może spotkać się z krytyką, że to plagiat.
Porównaj sobie Maluchy Zumbiego i V1 - są bardzo podobne bo ciężko inaczej w tej skali zbudować to auto. Jednocześnie do tego stopnia różnią się detalami, że nie ma mowy o jakimkolwiek plagiacie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Flymbex
Posty: 176
Rejestracja: 2009-09-26, 18:30
Lokalizacja: Śląsk / Ornontowice

#15 Post autor: Flymbex »

rasch22 pisze:Wydaje mi się że to nieudana próba skopiowania maszyny Misterai i brakło ci chyba na to klocków
Dokładnie. Co do wózków i innych detali to się nie wypowiem bo się po prostu na tym nie znam.
Cięcie barów to jednak co innego jak cięcie flexów moim zdaniem.
Dla mnie ciekawym jest jeszcze to, że kolega STING, który linkował pracę Yogiego na AL i się burzył, sam jakiś czas temu wystawił czysty plagiacik popiersia Maula "zapominając" o tym dodać w opisie aukcji. Pamiętamy? Żenada.
Sorry za OT ale tamten temat już zamknięty, a taka refleksja mi się jeszcze nasunęła,

Zablokowany