[MOC] Lothar v 2.0

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

[MOC] Lothar v 2.0

#1 Post autor: KUKUS »

Hej!
Mam jeszcze kilka zaległych prac, którymi chciałbym się podzielić ze światem, a które wymagają głównie obróbki zdjęć.



Obrazek

BRICKSHELF
DEVIANART
FlickR
MAJHOST (wip)



Filmik:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DPWFaraC0Wk[/youtube]



Obrazek
Obrazek



Obrazek
Dzięki dość niewielkim rozmiarom i zredukowanej masie, Lothar dość szybko przesuwa się po rubieżach pustynnych, a jedno duże, mobilne działo w zupełności wystarcza, żeby wzbudzić popłoch u przeciwnika.



Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Kabina:
Obrazek

Obrazek
Jeżeli zaistnieje potrzeba, pilot w każdej chwili może otworzyć właz, aby zobaczyć jak wygląda sytuacja. Odpowiedni system otwierania kabiny umożliwia szybkie i sprawne umiejscowienie się (lub ewentualną ucieczkę) we wnętrzu (z wnętrza) maszyny. Specjalna klapa umiejscowiona z przodu umożliwia bezpiecznie przechowywanie narzędzi.



Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Inżynierowie pomyśleli o wszystkim. W razie kiedy działo okaże się niepotrzebne, istnieje możliwość odpięcia go i pozostawienia w jakimś hangarze. Można podpiąć inny rodzaj uzbrojenia, jak chociażby wyrzutnia rakiet.

Mam świadomość, że wieżyczka jest trochę nietypowo umiejscowiona, ale gdyby była niżej, byłby problem z otwieraniem włazu. W wersji wip (majhost) zrobiłem wieżyczkę bardziej realną, ale postanowiłem ją przebudować. Zresztą jest to akurat część łączona modułowo i w każdej chwili można dać inną wersję.


Obrazek
Na budowę czołgu (albo czegoś na gąsienicach) wpadłem dzięki kombinowaniu przez Legate przy budowie odpowiedniego zawieszenia do podobnego pojazdu. BobofrutX wsparł mnie, kiedy chciałem zburzyć szkielet i dzięki niemu dokończyłem całą resztę. Morderczy Groszek dał mi kilka cennych rad, dotyczących poruszania się gąsienic oraz wyglądu wieżyczki.
Tak więc panowie, dziękuję wam za pomoc!



To by było na tyle.
Ostatnio zmieniony 2012-11-14, 13:07 przez KUKUS, łącznie zmieniany 5 razy.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#2 Post autor: Piterko »

Technic w służbie i skali systemów... łamiesz bariery kolego, oj łamiesz :D

Ponownie, wykorzystujesz elementy typowo technicowe, ale też i takie, które należą typowo do slizerów. Wychodzi ci to zaiste świetnie, rzekłbym mistrzowsko. Pomysł na działko jest prosty i genialny w swej prostocie.
Do tego, by dopełnić, model ma w sobie mnóstwo bawialności i zestawowości.
Miszcz :D

UPGrade

#3 Post autor: UPGrade »

Fantastyczna praca !!!

Aż mam ochotę sam sobie coś podobnego złożyć:) Bardzo podoba mi się ten motyw "technik dla minifigów", i do tego wyglada na niesamowicie bawialny.

No i oczywiście duuuży plus za to że wykorzystujesz części rzadko wykorzystywane :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#4 Post autor: Jerac »

Podoba mi się to skałkowe podłoże którego ostatnimi czasy używasz. Proste a efektowne ;)

Dager

#5 Post autor: Dager »

Nie znam się, ale powiem że jest bomba.

P.S.Czy owy czołg jest nazwany na cześć Lothara von Richthofena?

Awatar użytkownika
misiek
Posty: 421
Rejestracja: 2008-05-04, 00:35
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk
brickshelf: misiek3000

 

#6 Post autor: misiek »

Jerac pisze:Podoba mi się to skałkowe podłoże którego ostatnimi czasy używasz. Proste a efektowne ;)
Dokładnie. Kilka kamyków a model o wiele lepiej się prezentuje.

Sam czołg, gdyby nie ludziki, wygląda jakby był oficjalnym zestawem Lego. Fajnie, że jest bawialny.
FREE HUGS :D

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Fajny model, kolor idealnie pasuje. Mały ale efektowny.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#8 Post autor: Bobofrutx »

Bardzo sympatyczna, w pełni bawialna konstrukcja. Kolor beżowy działa tutaj na plus.
Tylko ten schowek na narzędzia jest trochę do luftu, bo jego zawartość bardzo łatwo może się w gąsienice wkręcić ;P
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#9 Post autor: Wawrzino »

Bardzo futurystycznie wygląda przez te bioniclowo-slizerowe elementy ;)

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#10 Post autor: KUKUS »

Piterko pisze:Technic w służbie i skali systemów... łamiesz bariery kolego, oj łamiesz :D
Nie po raz pierwszy i nie po raz ostatni ;) Wiele technik już wymyślono dla standardowych klocków, a bionicle wciąż pozostawia wiele do wynalezienia!
Piterko pisze:Ponownie, wykorzystujesz elementy typowo technicowe, ale też i takie, które należą typowo do slizerów.
Właściwie, większość elementów pochodzi z zestawu 8001 z tym piaskowym droidem. Dawcą elementów był również Roborider Dust oraz pług śnieżny Arctic (gąsienice). Z bionicli to najbardziej wyrazistą częścią jest oczywiście maska.
Piterko pisze:Pomysł na działko jest prosty i genialny w swej prostocie.
Cieszę się, że się podoba. Ale nie wiem, czy wiesz (bo były osoby które nie wiedziały), ale działko naprawdę strzela :> Były nawet pomysły, żeby zrobić film, ale nie wiem, czy to dobry pomysł jak na taką dość niewielką konstrukcję...
Piterko pisze:Do tego, by dopełnić, model ma w sobie mnóstwo bawialności i zestawowości.
UPGrade pisze:wyglada na niesamowicie bawialny
misiek pisze:Fajnie, że jest bawialny.
Bobofrutx pisze:Bardzo sympatyczna, w pełni bawialna konstrukcja.
No właśnie, starałem się skupić na prostocie i bawialności.
Piterko pisze:Miszcz :D
Oj tam, tylko się bawiłem i eksperymentowałem w sumie ;) Nawet nie wiedziałem co mi wyjdzie, a jedyne założenia to:
- pojazd poruszający się na gąsienicach
- możliwość wsadzenia 2 minifigów z ekwipunkiem.
UPGrade pisze:Aż mam ochotę sam sobie coś podobnego złożyć :)
Buduj, buduj :> Lothar nie będzie samotny :P
UPGrade pisze:Bardzo podoba mi się ten motyw "technik dla minifigów"
Ja się z kolei cieszę, że znalazłem idealne zastosowanie dla swoich technicowych części, coby dłużej nie leżały osamotnione :>
Jerac pisze:Podoba mi się to skałkowe podłoże którego ostatnimi czasy używasz. Proste a efektowne ;)
misiek pisze:Dokładnie. Kilka kamyków a model o wiele lepiej się prezentuje.
W mojej głowie wciąż pozostały prorocze słowa, wypowiedziane jeszcze za czasów Arsusa I:
Jerac dawno temu pisze:główne zdjęcie jest paskudnie złożone. Ja rozumiem że ładne, ale ani nie stoi na nim na ziemi (cień?), ani nie jest odpowiednio oświetlony (cienie na modelu?), ani nawet nie jest ładnie wycięty (rządek pikseli naokoło). Bardzo trudno jest złożyć taką kompozycję tak aby miało to ręce i nogi. Jeśli chcesz zrobić zdjęcie z fajnym tłem, to znajdź jakieś dziwne miejsce na dworze i tam zrób - na przykład, hałda piachu, dach kryty smołą, beton...
Od tego czasu zawsze, jak koszę trawę przy okazji przeglądam niezliczoną liczbę światów, coby do klimatycznej fotografii się nadały - jakieś nietypowe mchy, ciekawa ziemia... Natomiast kamyki pochodzą z niszczejącego już betonowego chodnika na moim podwórku. A ostatnio liczba takich kamieni jeszcze się zwiększyła - głównie dzięki robotnikom zrywającym stary chodnik... Jest okazja, to trzeba wykorzystać ;)
Tak BTW poprawione zdjęcie Arsusa I pochodzi z tego samego miejsca, z którego kamienie na fotografii.
Dager pisze:P.S.Czy owy czołg jest nazwany na cześć Lothara von Richthofena?
Nazwa czołgu nie bierze początku od żadnej rzeczywistej postaci. Po prostu dawno temu masowo grywałem w Warcrafta II. Była tam postać Anduina Lothara, który to zginął w bohaterskim stylu (wpadł w pułapkę ogrów). Jakoś zawsze wolałem ludzi od orków, stąd zrodził się sentyment do ich historii. Poza tym, uważam to za dość ciekawe, nietypowe imię.
misiek pisze:Sam czołg, gdyby nie ludziki, wygląda jakby był oficjalnym zestawem Lego.
Nie narzekałbym, gdyby coś podobnego kiedyś wyszło. A gdyby jeszcze było w rozsądnej cenie... :>
3dom pisze:Fajny model, kolor idealnie pasuje. Mały ale efektowny.
Dzięki :)
Bobofrutx pisze:Tylko ten schowek na narzędzia jest trochę do luftu, bo jego zawartość bardzo łatwo może się w gąsienice wkręcić ;P
Teoretycznie tak, ale w praktyce nie miałem z nim żadnych większych problemów - śmiga jak ta lala.
Wawrzino pisze:Bardzo futurystycznie wygląda przez te bioniclowo-slizerowe elementy ;)
Jeszcze ich trochę mam, to coś trzeba będzie zbudować :P Jedynym problemem jest to, że powoli zaczyna mi brakować podstawowych technicowych łączników...


Bardzo się cieszę za tak liczne komentarze - początkowo nie byłem pewien, jak zostanie przyjęty na forum (zważywszy, że poprzednik wzbudzał liczne kontrowersje), ale cieszę się, że się podoba :>

Jeszcze raz dziękuję!
Ostatnio zmieniony 2011-08-07, 22:31 przez KUKUS, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2462
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#11 Post autor: eric trax »

Nie znam się na tych futurystycznych zabawkach ale muszę przyznać, że trzyma klimat :D
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

the oneman

#12 Post autor: the oneman »

Bardzo fajny maluch. Podoba mi sie wlasciwie bez zastrzezen...i jeszcze jest fotogeniczny. Brawo!

ODPOWIEDZ