[MOC] Mechaniczna Krewetka

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

[MOC] Mechaniczna Krewetka

#1 Post autor: KUKUS »

Witam!

Jakoś tak od czasu pamiętnej wystawy w Gdańsku i lekturze Juliusza Verne'a "20.000 mil podmorskiej żeglugi" w mojej głowie zrodziła się idea budowy jakiejś czerwonej łodzi podwodnej Atlantów. Na Nautilusa jeszcze przyjdzie czas, na razie chciałem zadowolić się czymś mniejszym. Miało to być coś na kształt ryby (kabinka spasowałaby wówczas idealnie), ale efekt końcowy pozostawiał wiele do życzenia. Dopiero dodanie kończyn i harpuna okazało się - przynajmniej w moim odczuciu - dobrym pomysłem.

Żeby nie przedłużać - przed Wami Mechaniczna Krewetka!



Obrazek

BRICKSHELF
DEVIANART
FLICKR



Filmik:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=yq7NS4PW9Zs[/youtube]



Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek



Obrazek
Mechaniczna Krewetka, to mech transformujący się w łódź podwodną, dzięki czemu można się nim posługiwać zarówno na lądzie, jak i w głębinach oceanu.



Obrazek

TRYB ŁODZI PODWODNEJ
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
W tym trybie nasza krewetka porusza się w oceanie, zużywając przy tym najmniej energii. Opływowy kształt ułatwia podróż, a jeden mocny wirnik umieszczony z tyłu zapewnia stałą prędkość. W kabince może się zmieścić jeden nurek Atlantis z pełnym wyposażeniem. Można ją trochę podnieść w górę, dzięki czemu zatrzaski trzymają ją solidnie.


TRYB TURBO
Obrazek

Obrazek Obrazek
Tryb turbo jest rozszerzeniem dla łodzi podwodnej. Umożliwia gwałtowny wzrost szybkości Krewetki - na wypadek, gdyby jakaś zabłąkana, olbrzymia ośmiornica (albo inny stwór) zaczęła zanadto interesować się naszymi podmorskimi naukowcami. Uruchamia się wówczas dodatkowy silnik, odpowiadający za ruch pomocniczych śrub.


TRYB MECHANICZNEJ KREWETKI
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Tryb ten przeznaczony jest do poruszania się zarówno po dnie morskim, jak i po lądzie. Znacznie ułatwia pracę ekspedycji Atlantis. Harpun, umieszczony z przodu pojazdu może posłużyć jako swoisty dźwig podwodny - świetny patent, jeśli trzeba usunąć blokowiska skalne, zagradzające drogę do wolności felernemu nurkowi. Odnóża mogą w każdej chwili rozszarpać przeciwnika żywcem. Morskie bestie - strzeżcie się!

Kokpit:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek



To by było na tyle.
Ostatnio zmieniony 2012-11-14, 13:04 przez KUKUS, łącznie zmieniany 6 razy.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#2 Post autor: bart »

Mnie się podoba. Kojarzy mi się w jakiś sposób z "Obcym" i pracami Onemana.

seomid

#3 Post autor: seomid »

Swietna :)
W oczy bija czarne connectory po bokach.
I przyznam sie, ze pierwszy raz w zyciu widze czerwone z8 :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Podziwiam umiejętność sensownego wykorzystania części w moim odczuciu bezużytecznych, w dodatku wyszedł prawie transformers :)
seomid pisze: I przyznam sie, ze pierwszy raz w zyciu widze czerwone z8 :)
Jakiś czas temu zębatki wychodziły w różnych dziwnych kolorach, głownie za sprawą Slizerów etc.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Bobofrutx
Posty: 1014
Rejestracja: 2007-08-21, 21:26
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Bobofrut

 

#5 Post autor: Bobofrutx »

seomid pisze:I przyznam sie, ze pierwszy raz w zyciu widze czerwone z8 :)
Młodyś ;P (i kto to mówi :P)

Qqs się rozkręca :D Kolejny fajny modelik ci wyszedł, i oczywiście mega bawialny. Przyjemne zestawienie kolorków. Osobiście wolę tryb łodzi podwodnej, przy trybie mechanicznej krewetki model traci swój urok.
Gdzie mieści się pokrętło do nawijania/rozwijania liny podczepionej do harpuna?

Tak trzymaj!
Dzień bez LEGO to stracony dzień ;P
DeszczyK
Sariel pisze:Na potęgę posępnego Longera, mocy przybywaj...

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#6 Post autor: KUKUS »

bart pisze:Mnie się podoba. Kojarzy mi się w jakiś sposób z "Obcym" i pracami Onemana.
Dzięki ;) Wzorowałem się trochę na takich czteronożnych pająkach Bionicle, które walczyły z Toa-bestiami.
seomid pisze:I przyznam sie, ze pierwszy raz w zyciu widze czerwone z8 :)
3dom pisze:Jakiś czas temu zębatki wychodziły w różnych dziwnych kolorach, głownie za sprawą Slizerów etc.
Część pochodzi z Fire Slizera.
3dom pisze:Podziwiam umiejętność sensownego wykorzystania części w moim odczuciu bezużytecznych, w dodatku wyszedł prawie transformers :)
Transformersem nie nazwałbym jeszcze krewetki, aczkolwiek byłaby już porównywalna z robotami z Shogo.
Bobofrutx pisze:Qqs się rozkręca :D
Powiem tylko, że jeszcze nie pokazałem wszystkiego, co miałem do pokazania :>
Bobofrutx pisze:Osobiście wolę tryb łodzi podwodnej, przy trybie mechanicznej krewetki model traci swój urok.
Mi się właśnie bardziej podoba krewetka od stylu łodzi, ale jak widać każdy ma inne gusta :>
Bobofrutx pisze:Gdzie mieści się pokrętło do nawijania/rozwijania liny podczepionej do harpuna?
Z boku tam masz taki szary groszek, wystarczy nim pokręcić i linka odpowiednio zareaguje. Chciałem, żeby zwijarka działała i zajmowała jak najmniejszą powierzchnię.
Już dostałem za to ochrzan od Morderczego Groszka :>

Dziękuję za komentarze!

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#7 Post autor: smyk »

Dobre zdjęcia, przyjemny stworek, dobrze się na tych kamieniach prezentuje.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
tybort
Posty: 173
Rejestracja: 2011-03-23, 19:57
Lokalizacja: aktualnie z Krakowa

#8 Post autor: tybort »

Czekałem aż to wreszcie opublikujesz. Ze wszystkich Twoich modeli na integracji ten podobał mi się naj- naj- najbardziej :) Pewnie dlatego odważyłem się go nawet pomacać (i popsuć, ale widać nietrwale).

Wciągarką byłem i jestem zauroczony, początkowo w ogóle jej nie zauważyłem, dopiero po jakimś czasie zacząłem się zastanawiać, co to za sznureczek tam się plącze. A tu taki numer - zwija się!

Kabina to mistrzostwo świata. Ta bionicle'owa pokrywa, co wygląda jak błotnik jakiegoś choppera pasuje na ludzika idealnie. Zresztą obecność samego ludzika i to w pełnym rynsztunku jest sama w sobie niezwykła.

Jedyne, co mi się nie podobało to te dodatkowe śruby napędowe wykorzystywane w trybie TURBO. Nie wiedziałem jak je wygiąć, żeby miały sens i fajnie wyglądały, ale po tym jak to opisałeś już wiem.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#9 Post autor: KUKUS »

smyk pisze:Dobre zdjęcia, przyjemny stworek, dobrze się na tych kamieniach prezentuje.
Dzięki :)
tybort pisze:Ze wszystkich Twoich modeli na integracji ten podobał mi się naj- naj- najbardziej :)
No właśnie widziałem że dość często mu się przyglądałeś, ale to dobrze - można by rzec, iż eksperyment się udał :>
tybort pisze:Pewnie dlatego odważyłem się go nawet pomacać (i popsuć, ale widać nietrwale).
To już wada mechaniczna modelu. Wnętrze trzymało się na axlach o długości 3, a nie 4, zaś boki przytwierdzone były do kulek, które jak wiadomo lubią odpadać, niestety.
tybort pisze:Wciągarką byłem i jestem zauroczony, początkowo w ogóle jej nie zauważyłem, dopiero po jakimś czasie zacząłem się zastanawiać, co to za sznureczek tam się plącze.
Wciągarka była głównym motywem powstania krewetki :)
tybort pisze:A tu taki numer - zwija się!
Kręcisz co prawda groszkiem, ale efekt końcowy jest widoczny :>
tybort pisze:Kabina to mistrzostwo świata. Ta bionicle'owa pokrywa, co wygląda jak błotnik jakiegoś choppera pasuje na ludzika idealnie.
Z tą pokrywą to już dłużej eksperymentowałem, ale dopiero teraz wpadłem na dość ciekawy patent na mocowanie kabinki.

Co do śrub z trybu turbo - zdecydowałem się je dodać, kiedy zauważyłem ten "środkowy" tryb podczas transformacji. Poza tym skojarzyło mi się to jakoś z Aquazone...

ODPOWIEDZ