4641 Speed Boat

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

4641 Speed Boat

#1 Post autor: Miguel »

4641 Speed Boat
Obrazek

Dane techniczne
Seria: City Podseria: Harbor
Rok produkcji: 2011
Liczba klocków: 29 (wg Bricklink.com)
Liczba figurek: 1
Ceny: SMYK - 22,99zł. Alledrogo - od 24,50zł (z wysyłką) do 37,90zł (z wysyłką).
Bricklink
Brickset

Tytułem wstępu
Dziś (a dokładniej 13.08.2011r., o godzinie 23:26) chciałbym zaprezentować zestawik jakim jest mała motorówka.

Zacznijmy od pudełka - większe niż impuls, ale mniejsze niż... Unimog :P W środku ładnie wszystko upchnięte, nie na siłę, ale wszystko kupy się trzyma jak to mawiają, nic się nie przesuwa. Nie mamy do czynienia z przechowalnią powietrza, tak więc duży plus dla TLG. Zawartość pudełka to:
- instrukcja (nie znam się na rozmiarach, ale jest większa niż pudełko, więc jest złożona na pół), co ciekawe w instrukcji nie ma informacji przestrzegających przed mrożącym krew w żyłach straszliwym dywanem i od razu przechodzimy do sedna sprawy - czyli budowania;
- 2 woreczki (pół minifiga w jednym, drugie pół w drugim, i takie tam inne ciekawostki meteo);
- luzem znajdujemy 3 elementy kadłuba (i tutaj następuje moje, czyli recenzenta, rozczarowanie, które można opisać słowami "łeee, ale beznadzieja...". No myślałem, że to będzie taki mały kadłub... ot taki rarytasik).

Obrazek

Pudełko, czyli koń jaki jest każdy widzi.
Wspomniałem już o odpowiednim na moje oko rozmiarze. Co do wyglądu - standardowo.
- 1 zdjęcie na przedniej ściance, ukazujące model na tle portu, ponadto znajduje się logo producenta (a na której ściance się ono nie znajduje), logo serii, numer zestawu, wiek.
- 1 zdjęcie, pomniejszone tego z przodu, na prawej ściance
- 1 zdjęcie minifiga w oryginalnej skali na górnej ściance
- mała ściana tekstu na lewej ściance
- informacja o pochodzeniu komponentów owego zestawu zewsząd tylko nie z Chin (a coś mi się wydaje, że nie do końca jest tak jak być powinno, ale o tym będzie dalej)
- duża ściana tekstu na tylnej ściance

("Masło maślane" - pomyślał autor)
Klocki dla autora ciekawe
Red Aircraft Fuselage Curved Aft Section 6 x 10 Top
Obrazek

White Aircraft Fuselage Curved Forward 6 x 10 Bottom
Obrazek

Red Slope, Curved 6x1
Obrazek

Slope 18 2 x 1 x 2/3 with 4 Slots w kolorze czerwonym i czarnym
Obrazek

Trans Black Windscreen 3 x 4 x 1 1/3 Large Glass Surface
Obrazek

Budowa
Budowa składa się z pokaźnej liczby - 14 kroków. 15 krok to tak zwany krok "ładnego wyglądu", czyli prezentacja modelu. Budowa raczej nie nastręcza problemów. Złożenie modelu nie zajmuje nawet 5 minut (dorosłemu człowiekowi).

Zaczynamy od "Pana Motorówkowego" imieniem Zdenek* (samo wyszło przy składaniu i wkładaniu figa w "fotel").

Obrazek
Pan Zdenek - motorówkowy

Obrazek

Pan Zdenek i kumple z drużyny przed wyścigiem.

Obrazek

Pan Zdenek i kumple z drużyny w gotowości bojowej.

Jeśli chodzi o model motorówki, całość wygląda dość zgrabnie. Jedynie razi moment, w którym linia z Red Aircraft Fuselage Curved Aft Section 6 x 10 Top przechodzi w Slope Curved 6x1.

Obrazek
Obrazek
Pan Zdenek i jego czerwona rakieta...
Na uwagę zasługuje konstrukcja silnika, która składa się z 6 elementów a bardzo przypomina prawdziwy silnik :)
Obrazek
Ów rzeczona konstrukcja silnika.

Podsumowanie
Zestawik nabyłem całkiem spontanicznie. Trochę w przypływie fascynacji nowymi łódkami z serii City, a trochę przez to, że jakimś trafem bank mi oddał 25zł. Postanowiłem więc darowane pieniądze zainwestować w słuszną inwestycję. Kolejnym przyczynkiem, który popchnął mnie z pudełkiem w ręku wprost w objęcia kasy fiskalnej był ciekawie wyglądający kształt łodzi i podszepty umysłu, że możliwe iż zastosowano w niej mały unoszący się na wodzie kadłub. Niestety rozczarowanie było duże. Mimo to nie żałuję wydanych pieniędzy. Zawsze to klocki, a poza tym nie interesuję się kosmosem i w porównaniu z łazikiem księżycowym (w takiej samej lub podobnej cenie) wolę i tak motorówkę.

Zalety:
- minifigurka w Rajbanach, kolejny kombinezon Octan (może się przydać jako strój mechanika w Pit Lane)
- ciekawy wygląd i możliwe dopełnienie makiety portu/mariny

Wady:
- no ten kadłub nieszczęsny, nie daruję mu tej nocy.
- coś jest nie tak z czapką albo z główką, po prostu się nie trzymają - lekkie dotknięcie i już czapka spada minifigowi z głowy jakby co najmniej wiała "10" w skali Beauforta.

Tytułem ostatecznego podsumowania:
Ciężko opisać wady i zalety tak małego zestawu. Czy jest bawialny?? Możliwe, że tak jeśli dziecko ma bogatą wyobraźnię. Czy jest uniwersalny?? Zależy co przez to mamy na myśli - jako eksponat na półkę? w zestawieniu z modelem z 4643 ciekawy dodatek, ale żeby sam stał na półce - niekoniecznie...
Ostatnio zmieniony 2011-08-13, 22:36 przez Miguel, łącznie zmieniany 3 razy.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
K^3
Posty: 180
Rejestracja: 2011-06-11, 19:55
Lokalizacja: Gdańsk / Tokio

#2 Post autor: K^3 »

Zestaw jest nawet ładny. Ale czy kadłub czasem nie jest dziurawy? Może mógłbyś dołączyć zdjęcie od spodu?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#3 Post autor: 3dom »

Dawno nie było łódki jako regularny (a zwłaszcza nieduży) zestaw. Ciekawy pomysł na zrobienie motorówki z elementów samolotowych. Może kiedyś w przypływie legowego głodu się skuszę.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#4 Post autor: Piterko »

Odpowiednik "Sports Car" z lądowego City. Tak samo czerwony, tak samo opływowy i zaokrąglony. Wygląda nawet fajnie, choć trzeba szukać w cenach poniżej 20 zł bo inaczej się nie będzie opłacało.
Fajne jest to, że kurtki "oil-octan" wracają na trochę dłużej. I jak to fajnie nawiązuje do modeli z lat 90tych. W przypływie policyjnostrażackich zestawów z chęcią przywitam więc cywilną motorówkę wyścigową.
Jeśli jednak miałbym porównywać wrażenie to jednak skuter z 1996 robi lepsze pierwsze wrażenie. Ten zestaw wydaje się jakiś taki średnio bawialny. Nowe czapeczki i nowe główki zaś mają jakieś problemy z łączeniem się, to nie jest odosobniony przypadek.
Kolejna dobra recka.

Awatar użytkownika
Scarecrow
Posty: 74
Rejestracja: 2011-06-06, 22:23
Lokalizacja: From Nowhere

#5 Post autor: Scarecrow »

Recenzja konkretna i przyjemna jak na tak nieduży zestaw.
3dom pisze:Dawno nie było łódki jako regularny (a zwłaszcza nieduży) zestaw.
Jak zobaczyłem recenzowany zestaw od razu skojarzył mi się z 6508 który, pamiętam z dzieciństwa. Chociaż on raczej wyglądem przypomina Airboat lub wodna policja, to jednak jakieś nawiązanie jest.

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#6 Post autor: Miguel »

leń pisze:Zestaw jest nawet ładny. Ale czy kadłub czasem nie jest dziurawy? Może mógłbyś dołączyć zdjęcie od spodu?
No własnie niestety kadłub nie unosi się na wodzie. Spód od samolotu ma dziurki
Obrazek
slope także:
Obrazek

Dlatego też nastąpiło małe rozczarowanie.
Ostatnio zmieniony 2011-08-17, 17:02 przez Miguel, łącznie zmieniany 2 razy.
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#7 Post autor: greenblue »

Dziurki? No proszę was... spojrzałem w instrukcję do tego modeliku, i jedyne modyfikacje potrzebne by pozbyć się dziurek, to dwa plate'y: 2x3 i 2x6, przymocowane od góry zakryją wystarczająco dobrze te dziurki.
Inny problem za to się może pojawić. Mianowicie i tak będą się pod kadłubem zbierały bąbelki powietrza, które mogą przechylać łódkę na bok. Tak było z łódkami pirackimi jak je kilkanaście lat temu testowałem.
Ale dziurki... to nie problem.
Recenzja ok. Modelu nie kupię.

Edyta:
Sprawdziłem łódkę piracką, jednak ona pływa, dość mocno się zanurza bez załogi nawet, ale pływa.
Ostatnio zmieniony 2011-08-21, 11:06 przez greenblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Robert Reimus
Posty: 78
Rejestracja: 2011-08-01, 22:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

#8 Post autor: Robert Reimus »

Mam ochotę podsumować tą łódkę jednym słowem: fuj. Fuj fuj fuj. Dwuklockowy kadłub i trzy klocki na krzyż. Całość zbyt ulizana i prosta, żeby nie rzec prostacka.

Tak na oko wygląda z 67x gorzej od 6537 Hydro Racer (1994r.)

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#9 Post autor: szubi81 »

Robert Reimus, zgodzę się z Tobą, dla mnie są straszne zestawy które są montowane z kilku dużych elementów i koniec,
nie tędy droga

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#10 Post autor: V1 »

Widzę, że kamizelka ratunkowa w Twoim zestawie jest starego typu, mój młodszy syn dostał ten zestaw na urodziny (od starszego braciszka :) i ludzik ma nowy typ kamizelki, mimo, że na pudełku i w instrukcji jest narysowana stara.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
Miguel
Posty: 211
Rejestracja: 2010-06-17, 20:19
Lokalizacja: Sosnowiec

#11 Post autor: Miguel »

V1 pisze:Widzę, że kamizelka ratunkowa w Twoim zestawie jest starego typu, mój młodszy syn dostał ten zestaw na urodziny (od starszego braciszka :) i ludzik ma nowy typ kamizelki, mimo, że na pudełku i w instrukcji jest narysowana stara.

Ooo to chyba będzie podstawa do reklamacji :P chociaż z drugiej strony - nowy kapok mi się po prostu nie podoba :/
Mężczyzna nigdy nie dorasta. Tylko zabawki są coraz większe i droższe.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

Miguel pisze:Ooo to chyba będzie podstawa do reklamacji :P chociaż z drugiej strony - nowy kapok mi się po prostu nie podoba :/
Ale chyba u Karwika bo Ty dostałeś to co na pudełku i w instrukcji :P
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#13 Post autor: szubi81 »

V1, u mnie w zestawie również trafiła się kamizelka nowego typu.
Ludzik
Kamizelka

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#14 Post autor: V1 »

V1, u mnie w zestawie również trafiła się kamizelka nowego typu.
To cudownie, cieszę się razem z Tobą.
\/1 ______________

ODPOWIEDZ