[MOC] Wyspa dinozaurów / Dino Island

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Yeti
Posty: 95
Rejestracja: 2011-07-05, 23:21
Lokalizacja: Malbork, Mikoszewo

#16 Post autor: Yeti »

Raptory są pewnie pod wpływem środków odurzających lub czegoś podobnego:D
Ludek na plaży nie przejmuje się skorpionami- luzak.
Nadbudówkę statku mógłbyś ciut obniżyć.

Makieta genialna!
Ostatnio zmieniony 2011-09-04, 10:31 przez Yeti, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#17 Post autor: 3dom »

Świetna praca, detale jeszcze lepsze. Ciężko coś wyróżnić tyle tu smaczków. Fajne samochody, podoba mi się, że są w klimacie Adventurers.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Adrian
Posty: 105
Rejestracja: 2008-03-08, 01:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
brickshelf: CyberPacket

 

#18 Post autor: Adrian »

Havoc pisze:Część plażowa zdecydowanie lepsza.
Mnie również część plażowa się bardziej podoba.
PatrykZ pisze:I pracochłonne i czasochłonne.
Etap projektowania rozpocząłem już pod koniec lipca. Gdy miałem już ogólny zarys, budowę rozpocząłem na początku sierpnia. Na budowę poświęcałem dziennie zaledwie kilka godzin porannych, tudzież wieczornych, więc myślę, że na samą budowę nie poświęciłem więcej niż 100 godzin roboczych,

Budowałem to z tak ogromną pasją i angażowaniem, że przy każdym przerwaniu budowania nie mogłem doczekać się już kolejnego dnia. Gdybym został ostatnim człowiekiem na Ziemii myślę, że wyrobiłbym się w tydzień ;)
vacare pisze:A ludzik na pomoście z kratą to chyba Pudzian? :P
W tej scence realizm został zastąpiony hollywoodzką fantazją ;)
ontek pisze:tylko zdrowia życzę temu wypoczywającemu na plaży wśród skorpionów :)
Yeti pisze:Ludek na plaży nie przejmuje się skorpionami- luzak.
Skorpiony Lego nie oddają za dobrze prawdziwych skorpionów, stąd rzeczywiście może się wydawać, że kolega śpioch jest otoczony skorpionami. Na plaży, mimo wszystko, niedużo się dzieje, stąd zdecydowałem się na te kolosalne skorpiony.
Nexus 7 pisze:Co to za zawodnik w czarnej pelerynie z menzurka w reku, stojacy obok klatki na poboczu drogi?
To jest wytłumaczenie, dlaczego 2 małe T-Rexy są w kolorze DBG. Otóż dzięki tajemniczej, mutagennej substancji, powstają nowe gatunki dinozaurów. A ten pan to jeden z naukowców odpowiedzialnych za ten projekt. Laboratoria znajdują się w dalszej części wyspy.
rasch22 pisze:aż się prosi by zrobić jakiś bunkier z laboratorium w przekroju,
Mysłałem o tym, ale w poprzedniej pracy wykorzystałem już motyw wykorzystania wysokiego gruntu do budowy podziemii, dlatego z tego zrezygnowałem, aby nie wykorzystywać w każdej pracy tego samego motywu.
Nexus 7 pisze:A te panie siedzace przy stole to co, kierowniczki jakies? Niech sie do roboty biora :-)
Chciałem użyć w pracy przedstawicieli obu płci i tylko tam zostały wolne wakaty ;)
Legofan pisze:Najbardziej podobają mi się rozjaśnione plamy na wodzie, super Ci to wyszło!
Zrobienie wody z Lego nieraz było omawiane na forum. Idealny sposób, odwzorujący wodę, nie istnieje. Osobiście preferuję ten sposób tworzenia wody, a na podłożenie białych bricków zamiast niebieskich wpadłem przypadkiem, gdy liczba niebieskich bricków zaczęła zbliżać się do zera ;)
rasch22 pisze:panowie muszą być Supermenami by takiego gada utrzymać w ryzach
Tutaj znowu powiało hollywoodzką fantazją. Przede wszystkim sam T-Rex nie oddaje proporcji dorosłego zwierzęcia. Rozmiarami przypomina bardziej raptory. Odniosłem się tutaj również do filmu, gdzie kilka osób w ten sposób zajmuje się raptorami. Te wszystkie czynniki miały wpływ na taki wygląd tej scenki.
rasch22 pisze:Zagrodę dla raptorów "utopił" bym ładnych kilka bricków poniżej gruntu
Pomysł dobry, choć technicznie trudny do zrealizowania. Praca posiada bardzo mocną podbudówkę. Całość przez to waży znacznie więcej, jednakże znakomicie podtrzymuje kolejne warstwy. Żeby zejść poniżej poziom znaczna część rozbudówki musi zostać przebudowana i przystosowana pod zagrodę dla raptorów. W etapie planowania nie ustalam tak dokladnych szczegółów, więc obniżenie terenu nie wchodziło w grę.
3dom pisze:Fajne samochody, podoba mi się, że są w klimacie Adventurers.
Takie właśnie miały być ;)

Dziękuję wszystkim za komentarze :)

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#19 Post autor: Jantin »

Świetna makieta, najbardziej podobają mi się rozładowywanie statku, ładnie oddałeś dynamikę, typek z dynamitem i generalnie zróżnicowanie główek, które, razem ze strojami, nadają każdej figurce charakteru, co, wraz z klimatem ogólnym sceny, sprawia bardzo filmowe wrażenie, gratulacje :)

ODPOWIEDZ