3365 Space Moon Buggy

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

3365 Space Moon Buggy

#1 Post autor: KUKUS »

3365 Space Moon Buggy

Obrazek

DANE TECHNICZNE
Seria: City
Rok produkcji: 2011
Liczba klocków: 37
Liczba figurek: 1
Cena: 15-22 zł (allegro), 19,99 (S@H)

SPIS CZĘŚCI
PEERON
BRICKLINK
BRICKSET

GALERIA

Nad zakupem tegoż zestawu zastanawiałem się już jakiś czas, ale dopiero wczoraj postanowiłem go nabyć - być może pod wpływem lektury "Krótka historia czasu" Stephena Hawkinga (gdzie w ciekawy sposób wyjaśniane są zawiłości otaczającego nas wszechświata), a może po prostu miałem ochotę na coś innowacyjnego.

Wiem, że Sprinter już jakiś czas temu szykował się do napisania recenzji tegoż zestawu - liczę na Twoje cenne uwagi, Sprint!


PUDEŁKO
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Niewiele większe od impulsów. Ilustracja umieszczona z przodu pudełka przedstawia astronautę, testującego łazik księżycowy na specjalnie wyznaczonym terenie. Osobiście bardzo podoba mi się umieszczenie księżyca nad miastem - daje to fajny efekt. Boki wzbogacone są o zdjęcia łazika, ludzika w skali 1:1 i kod kreskowy. Z tyłu znajdują się ostrzeżenia o zagrożeniu zadławieniem.


ZAWARTOŚĆ
Obrazek Obrazek Obrazek
Czyli instrukcja, 2 woreczki wypełnione częściami i jasnoszary plate 2x8, będący podwoziem pojazdu. Już teraz widać, że mamy tutaj nieco użytecznych części.


INSTRUKCJA
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dość spora instrukcja jak na tak niewielki zestaw. Każdy krok jest przejrzysty, nie napotkałem żadnych trudności w procesie składania - powiem więcej, prostota niektórych rozwiązań aż boli. Po złożeniu modelu znajdują się zdjęcia z astronautami i różnymi ciekawostkami. Dalej widzimy reklamy innych zestawów z serii City, Star-Wars, Lego Club i spis elementów.


LUDZIK
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ludzik jest ładny - może nie tak jak spaceman kolekcjonerski z 1 serii - ale jest ładny. Podoba mi się obustronny nadruk na torsie. Twarz wyraża pewność siebie. Gdyby to ode mnie zależało, prawdopodobnie dodałbym nadruki na nogach minifiga, bo sam biały trochę ubogo wygląda. Nad hełmem nie ma co za wiele się rozpisywać - podobny jest do tych z serii Atlantis, tyle że w kolorze białym i złotą szybką (w serii mars mission szybki były w identycznych kolorach).


ŁAZIK KSIĘŻYCOWY
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Jego zaletami są niewątpliwie wysoka bawialność i łatwość budowy, jednakże - jeśli mam być szczery - zbytnia prostota wcale nie jest zaletą. Przykładowo, radar zbudowany jest z dość nietypowych, ale fajnych elementów, natomiast mocowanie do pojazdu jest niezwykle prymitywne - projektanci spokojnie mogliby dać jakieś inne mocowanie. Moduł z piłą stanowi ciekawy dodatek. Warto również wspomnieć o kółeczkach - niby zwykłe, ale powiem szczerze że jeszcze takich nie miałem.

Małe porównanie do poprzedników:
Obrazek
Rok: 1995, seria: town/launch command, ilość elementów: 29

Obrazek
Rok: 1999, seria: airport, ilość elementów: 35

Jak widać, z biegiem czasu ilość elementów wzrastała. Koła były coraz większe i ich liczba rosła. Żadne z nich nie powinno stanowić kłopotów w procesie budowy, jednakże zbytnia prostota konstrukcji ujawnia się dopiero teraz.

POZOSTAŁE ELEMENTY:
Do budowy pojazdu wykorzystaliśmy wszystkie elementy.


CIEKAWE ELEMENTY:
Obrazek
Kij od anteny, elementy tworzące system piły oraz niebieski talerz który - mam wrażenie - nieco różni się od poprzedników.


PODSUMOWANIE
Zestaw ciekawy zarówno pod względem cenowym ( 15 zł), jak również występującymi w nim częściami. Łatwy do zbudowania i dający frajdę podczas zabawy. Niestety niektóre mocowania aż bolą swoją prostotą - myślę tutaj o nieszczęsnej antenie. Pod względem wyglądu rewelacji nie ma, ale jako źródło części myślę, że pojazd można polecić.


OCENA
  • ZA:
    + kółka
    + dosyć ciekawe części jak na niewielki zestaw
    + wysoka bawialność
    + astronauta
    + cena
  • PRZECIW:
    - wygląd pojazdu
    - szpara w hełmie kosmonauty (identyczna jak w hełmach nurków Atlantis)
    - projektanci mogliby dać jakieś chwytaki, bo antena wbita w klocek to trochę prymitywne rozwiązanie
Ostatnio zmieniony 2011-09-13, 18:05 przez KUKUS, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#2 Post autor: Piterko »

Miałem ten z 95 i wielki trójkołowiec z Life on Mars (jeśli też zalicza się to do "łazików"". Pierwszy wygrywa wszystko, choć przyznam , że ten z 99 jest całkiem udany. A ten nowy? Dla dzieci wydaje się zbyt nudny, no i na dobrą sprawę jest nadmiernie uproszczony - to co napisałeś w recenzji. Istniały wersje z szerokim rozstawem, takie terenówki czterokołowe, jak i tego typu: http://static.frazpc.pl/cms/2009/09/125 ... 764710.jpg - i gdyby o coś takiego pokusiło się lego, to by było dobrze. Był taki w Mars Mission, czyli nie powinno było być problemu.
Zero nadrukowanych tilesów ze wskaźnikami, brak jakiegoś pomysłu, kilka elementów na krzyż + antena i ramię z piłą.
Recenzja nie zostawia suchej nitki na łaziku: jest po prostu nudny, ma nieciekawe elementy a jeden ficzer czyli ruchoma piła go raczej nie uratuje. Lepiej załatwić sobie wyrzutnię z Aresem albo najlepiej dorwać lunar comand z 1995.
O i tyle :)
Ostatnio zmieniony 2011-09-13, 12:51 przez Piterko, łącznie zmieniany 1 raz.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#3 Post autor: Hezar »

Nad kupnem tegoż zestawu zastanawiałem się już jakiś czas temu (mnie udało się go nawet znaleźć w cenie lekko ponad 10 zł), jednakże zrezygnowałem, gdyż w swoich zbiorach nie posiadam ani jednego zestawu "City" z zacięciem "Space". "Po co mi taki łazik księżycowy" - pomyślałem...
Twoja recenzja - dodajmy przy okazji, że bardzo dobra - tylko utwierdziła mnie w przekonaniu, że moja końcowa decyzja "odpuść sobie" okazała się trafna. Fajny minifig, garść przydatnych części, jednak chyba mimo wszystko to nie do końca to, czego tak naprawdę bym oczekiwał.
Może czwarta odsłona okaże się przełomowa? Pożyjemy, zobaczymy ;^)
Ostatnio zmieniony 2011-09-23, 13:35 przez Hezar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 286
Rejestracja: 2007-12-03, 14:11
Lokalizacja: wawa
brickshelf: bartekmi

 

#4 Post autor: bartek_mi »

Piterko pisze:Miałem ten z 95 i wielki trójkołowiec z Life on Mars (jeśli też zalicza się to do "łazików"". Pierwszy wygrywa wszystko, choć przyznam , że ten z 99 jest całkiem udany.
Sentymenty? Nie jest ani ładniejszy od obecnego (ale to kwestia gustu). Nie jest nawet tak funkcjonalny (ruchome ramię). Jedynym plusem jest przednie światło.
Wg mnie nie wygrywa niczego - może być bardziej atrakcyjny tylko jako wspomnienie miłych czasów...


Tego nowego niestety nigdzie nie spotkałem poniżej 25 zł a to zdecydowanie za dużo jak za jednego minifiga. Poluję na ofertę w okolicach 15 zł.
Za 10 bym kupił bez zastanowienia.

Fajna recenzja.

Awatar użytkownika
Hegemon
Posty: 275
Rejestracja: 2011-05-15, 19:47
Lokalizacja: Pyrlandia
brickshelf: Hegemon78
Kontakt:

 

#5 Post autor: Hegemon »

Ja za swojego dałem 15 zeta i kupiłem go właściwie tylko dla hełmu. :) Choć reszta również się przyda.
"Wiwat Krwawy Hegemon"

Moja kolekcja LEGO

ODPOWIEDZ