[MOC] Austin Mini

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] Austin Mini

#1 Post autor: Misterzumbi »

Nic tu się nie dzieje. Buuuu...

No dobra. Ten mały kurdupel powstał jako szkic już dobry rok temu i tak walał się po polkach i szufladach, dziś miałem chwile czasu, to wydłubałem go i zacząłem dalej przy nim grzebać.
Nie jest to jakiś wspaniały MOC, ot zabawka zbudowana chyba tylko dlatego ze bardzo chciałem użyć tego dziwnego elementu który od początku kojarzył mi się właśnie z tym samochodem. Do przed chwila Mini był czerwony, ale Jaś Fasola jeździł takim zielonym z czarna klapa to pomalowałem i jest, na dzień dzisiejszy bez czitów dało by się tego małego złożyć na czerwono i brązowo? Jakoś tak.

Trochę kombinowałem z maska, miałem inne rozwiązania, i choć bardzo mnie denerwują te dwie kropki, to jednak ten element i właśnie te kropki bardzo pomagają w teście zmrużeniowym.

Dalej, w tyle tez są dwie kropki, ale i tu prawdziwy samochodzik jest maksymalnie obły, i co bym tam nie wstawił to wygląda fe.

Zderzaków też nie robiłem, bardzo psuły proporcje, które w tym momencie są według mnie bardzo dobre, dlatego też nawet nie próbowałem modzić w przedzie i zakładać kierunkowskazów czy czego jeszcze...

Tu się podziwiajcie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Więcej zdjęć nima, bo niema takiej potrzeby.
Co ciekawe, chociaż toto jest maksymalnie proste, osobiście bardzo mi się podoba, wyszedł malutki, całuśny, i w teście zmrużeniowym wypada wspaniale.
Ostatnio zmieniony 2011-09-16, 15:52 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2137
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#2 Post autor: smyk »

Kabina jakoś za bardzo Fiata 126p przypomina - za wysoka. Maska fajna.
Ostatnio zmieniony 2011-09-16, 14:14 przez smyk, łącznie zmieniany 1 raz.
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
m4rc1n
Posty: 369
Rejestracja: 2009-09-17, 15:28
Lokalizacja: Królewskie Miasto Kraków
brickshelf: m4rc1n

 

#3 Post autor: m4rc1n »

Owszem, miniaki są małe, do łokcia mi sięgają. Generalnie tylko maska wskazuje co to jest, reszta już bardziej malucha przypomina. Ale przy tej skali trzeba iść na pewne kompromisy.

Przyznam się, że jednak mi się podoba :D
Ostatnio zmieniony 2011-09-16, 14:23 przez m4rc1n, łącznie zmieniany 1 raz.
MOCs: 4
WIP: who cares?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Cóż, w tej skali ciężko byłoby go zrobić tak, żeby nie przypominał malucha. Do słupka B mi się podoba, tył tak sobie.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#5 Post autor: Mikolaj »

E tam, mi się podoba cały, tylko, nawet z czystej ciekawości chciałbym go zobaczyć ze zderzakami. Czegoś mu z przodu brakuje.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#6 Post autor: Misterzumbi »

Zbuduj sobie, trzy klocki na krzyz.

Malucha przypomina wam bo znacie, w robocie nikt nie zna i dlatego dla nich to jest Mini. Ja go lubie, nie jest jakis oszalamiajaco fantastyczny, ale wedle mnie ma dosc Mini w sobie zeby jako takim byc.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Mikolaj
Posty: 1044
Rejestracja: 2008-02-02, 18:55
Lokalizacja: Międzychód
brickshelf: Mikolaj93
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mikolaj »

Misterzumbi pisze:Zbuduj sobie, trzy klocki na krzyz.
Gdybym miał te elementy, to chętnie.
Ze smutku wory pod oczami jak Panasewicz.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#8 Post autor: pitrek02 »

Też myślałem o tej części do budowy mini, ale ubiegłeś mnie.
Moim zdaniem dach jest na odpowiedniej wysokości, miałem tą część zaprojektowaną identycznie swoją drogą.
Niestety, przód moim zdaniem wygląda źle. Brakuje mu kierunków i zabudowy.

Uważam, że mini da się zrobić jeszcze lepiej. Sądzę, że kilka detali można mimo wszystko, odwzorować w tej skali (m.in. te które wymieniłem wcześniej).
W odróżnieniu od malucha nie zachwycił mnie niestety, a szkoda.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

Mikolaj pisze: Gdybym miał te elementy, to chętnie.
Najwyższa pora biec do sklepu po Złomka ;)


Myślałem, że po wyjściu obłych elementów karoserii w zestawach Cars będzie większy wysyp MOCy wykorzystujących je. No ale może wszystko przed nami (Wami) :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#10 Post autor: Misterzumbi »

Szkoda?

Heh. Ja budowalem toto dla siebie bo akurat mnie naszlo. Buduj po swojemu. Wedlug mnie tych kierunkow wcale tam nie brakuje. Przy takim kurduplu trzeba czasem po prostu powiedziec "dosc" i juz. Nie przejmowac sie ze brak czegos co w orginale niby jest. Popatrz na zdjecia Mini, jakby dodac ten kawalek karoserii gdzie za kierunki to by musialo byc na plytke grube (jezeli w ogole by sie dalo), a ten kawalek w prawdziwiym aucie jest nie wiele grubszy niz Legowa plytka.
Tak samo ma sie sprawa z tylem, niby da sie tam pokombinowac , ale to takie wymuszanie.

Ale mowie, buduj, chetnie zobacze co ci wyjdzie. Ino nie czituj naklejkami bo takie montowanie na klej do papieru i wymuszanie pewnych konturow i linji nadwozia papierkiem to cztery wspaniałe litery a nie budowanie z klockow.

Nie wiem co to jest zabudowa.
Ostatnio zmieniony 2011-09-16, 18:02 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#11 Post autor: pitrek02 »

Zgadzam się, że 1st to za dużo, ale mimo wszystko jest możliwość zrobić to na 0,4 studa, za pomocą tej części http://peeron.com/inv/parts/2436.
Dałoby się nawet wtedy zrobić migacze. Niestety, nie mam teraz za bardzo możliwości sprawdzenia, jakby to wyglądała z tą fikuśną częścią, którą użyłeś z przodu. Wydaje mi się, że nie wyszłoby to źle... A swoją drogą, naklejek ten zabieg nie wymaga.
Ostatnio zmieniony 2011-09-16, 15:31 przez pitrek02, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#12 Post autor: Jerac »

Kurcze no.

PRAWIE fajny.

Gdyby nie to załamanie gdzie ten dziwny klocek opada i zaraz zaczyna się szyba, było by perfekcyjnie.

Nie byłoby lepiej jakby wszystko pod szybą obniżyć o plytkę, albo jakby podnieść ten-to-coś z przodu o płytkę do góry?

Jumbo

#13 Post autor: Jumbo »

Autko samo w sobie ładne, ale nie wpadłbym, że to Austin.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#14 Post autor: Misterzumbi »

Jarek, tez mnie to zalamanie strasznie denerwuje, probowalem i obnizac, i podnosic, wlasnie przez to zalamanie bardziej pasuje tam ten glupawy klocek co robi za maske. W jakis sposob z niektorych katow niby niweluje ten trojkat. Zbudowalem czerwonego, tam nie rzuca sie to tak strasznie w oczy.

Co ciekawe, jak robili "cars" to widzialem prototypy tego klocka, i nie widze go inaczej niz wlasnie w tym aucie, nablagalem sie zeby nie robili tego zalamania :D... Ale zrobili swoje...
Ostatnio zmieniony 2011-09-16, 18:04 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#15 Post autor: Jerac »

Słuchaj, a jakby jednak trochę przekombinować i dać to nieco pod kątem, tak aby pochylało się w dół? Ma to jakieś resztki sensu?

Kurde, nie mam tego jak i wielu nowych kawałków i muszę kupić w końcu jakiś zestaw. Ostatnio zdziadziałem strasznie i same pojedyncze klocki kupuję na BL.
Ostatnio zmieniony 2011-09-16, 18:43 przez Jerac, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ