[MOC] Parada

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

[MOC] Parada

#1 Post autor: Sorrow »

Parada, przy której dłubałam od ubiegłego roku, w końcu ruszyła. Miała ruszyć wraz z warszawską Europride, później miała się zbiec w czasie z tegoroczną warszawską Paradą. Dobrze, że paradowiczom udało się wypełznąć, nim zaczęła się prawdziwa jesień.

Nie macie pojęcia, jak ciężko jest wyprowadzić taką paradę na klockową ulicę. Musiałam walczyć z moją opieszałością i - to było najgorsze - z volvo globtrotterem XL, który miał wieźć polityków, ale za nic nie chciał się zbudować. Na szczęście po roku marudzenia zorientowałam się, że tir-platforma zasłoni parter kamieniczek, a tego przecież nie chciałam. I tak oto mogłam z czystym sumieniem odpuścić sobie walkę volvo.

Najprzyjemniej robiło mi się customy - plakaty, bannery, flagi, książki na wystawę w księgarni. Z budynkami też jakoś szło, tym bardziej że kilku z Was wskazywało mi niedoróbki i cierpliwie odpowiadało na pytania typu "Czy kamienica koniecznie musi mieć komin?"
Aha, początkowo chciałam odwzorować trzy prawdziwe warszawskie kamienice, ale szybko się poddałam i ostatecznie tylko luźno się na nich wzorowałam. Ale może jeszcze do nich wrócę i wierniej je odwzoruję... może przy okazji Manify?;]

No to jedziemy/idziemy.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

I jeszcze brzydko oświetleni narodowcy z obsceniczną flagą (to jedyny obsceniczny element parady) i młodzieńcy w różu , którzy nie dają sobie w brokat dmuchać.


Brickshelf po upublicznieniu
Flickrowy bałagan


Dziękuję Zgrredkowi i Karwikowi za bezcenne rady, jeszcze raz Zgrredkowi za worek kafli, Krisowi za to, że wymyślił patent na niby-kafelkowy mur Palais d'Austerlitz (gdyby wiedział, jak ten patent wykorzystam...), znowu Karwikowi - tym razem za wózek kloszardów i wszystkim, którzy mnie dopingowali i wysłuchiwali mojego marudzenia & zapewnień o rychłym zakończeniu robót, zwłaszcza Hippowi i Lugominie (wspominałam już o Karwiku i Zgrredku?).

Edyta przypomniała mi o najważniejszym - zdjęcia robiła moja kumpela K., ta która siedzi ze mną na dachu.

PS W jednej scence użyłam masy mocującej - przyczepiłam nią monetę do minifigowej łapki. Czy powinnam za to odpokutować? Miesięczny zakaz lizania kafli + nowenna do Wielkiej Zębatki?

Druga Edyta: Plakaty w całej okazałości można zobaczyć tu, tu, tu i tu (wersja alternatywna).
Ostatnio zmieniony 2011-10-03, 12:17 przez Sorrow, łącznie zmieniany 7 razy.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Khem... właściwa pisownia to nurzać się i uwieść :)
A MOC bardzo fajny, tematyka ciekawa, tylko tęczowa flaga za motocyklem nieodparcie sprawia wrażenie, że brakuje jej tego: http://www.youtube.com/watch?v=VNJdr209ggQ (ale to pewnie przez mój skażony Internetem mózg :)).
Ostatnio zmieniony 2011-09-30, 23:01 przez Sariel, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#3 Post autor: Sorrow »

Sariel pisze:Khem... właściwa pisownia to nurzać się i uwieść :)
Na Safonę, jaki wstyd... (ten wielokropek jest bardzo wstydliwy i bardzo emo). Aż boję się przejrzeć resztę zdjęć w poszukiwaniu kolejnych literówek...

Nyan Cat jest jeszcze bardziej przerażający niż najgroźniejsza dajk on bajk.
Ostatnio zmieniony 2011-09-30, 23:39 przez Sorrow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4 Post autor: Lord Vash »

Brakuje mi baneru z tegorocznej parady :D
Przytoczyłbym, ale się boję administracji. Uwiodłaś mnie tą paradą, Sorrow. Moje różowe, paradisowe serduszko łka z zachwytu :D
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Awatar użytkownika
pit
VIP
Posty: 681
Rejestracja: 2006-03-16, 23:10
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: pepik

 

#5 Post autor: pit »

Ależ ta praca kipi życiem. Nie wiem, z czego to wynika. Chyba z ustawienia minifigów :) . Ale wygląda fantastycznie.
"Customy" są również świetne.
A i domki niczego sobie.
Zgłoś na moc miesiąca!
Pozdrawiam,
Piotrek

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#6 Post autor: PatrykZ »

No to w końcu pojawiło się oficjalnie to co można było podejrzeć sobie w formie WIP na BS. Wiem nawet co to za ulica i co to za kamienice :-) Wzorowałaś się na wielopoziomowym H&M przy Nowym Świecie. Uważam, że wygląda bardzo podobnie i oddaje klimat ulicy i częstych na niej happeningów. Księgarnia za plecami pani sprzedającej okolicznościowe gadżety rewelacyjna. Jak manifestacja to i kontrmanifestacja. Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale są pokazane trzy aktywne frakcje: feministki, wtopieni w tłum geje oraz przeciwnicy - konserwatyści obyczajowi. Ileż fryzur, facjat - nie sposób ich policzyć. Jest barwnie i współcześnie. Widać scustomizowane wiodące marki obecne na naszych ulicach oraz cafe w stylu jamajskim. Emblemat z pochylonym kubkiem i czerwonym dymkiem bomba. Komiks też niczego sobie, chmurki rzadko goszczą w scenkach z ludzikami. O ile dobrze pamiętam Ciamek swego czasu dłubał komiksy. Podsumowując, bardzo ładna praca.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#7 Post autor: bart »

Gratuluję wytwałości - bardzo fajna scenka!

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#8 Post autor: KUKUS »

+ bardzo ładne kamieniczki, widać ile się napracowałaś
+ realizm pracy. Podobają mi się banery, reklamy. Transparenty zostały wykonane w ciekawy sposób
+ minifigi. Wyglądają, jakby ktoś żywcem przeniósł je z parady. Wyrażają wszelakie emocje: od radości panów w różowych po wzrastającą niecierpliwość i frustrację przeciwników mieszania koloru białego z czerwonym.
+ kolory, dodają klimatu pracy
+ ładnie zrobiony komiks
- nie znam się, ale trochę tematyka mi nie podchodzi - preferuję spejsowe realia :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

Kamienice widziałem pierwszy raz coś koło roku temu, więc miałem jakieś tam pojęcie co to ma być, ale i tak jestem bardzo mile zaskoczony, bo kwintesencją tego MOCa są ludziki, a te są zrobione GENIALNIE!!! Zaskakująco dobrze niektóre męskie główki wypadają jako kobiece, a kobiece jako męskie.
Dobrze, że zrezygnowałaś z ciężarówki. Szkoda, że tak późno, bo moglibyśmy napawać się tym MOCem już dawno temu.
Świetny pomysł z komiksowymi dymkami; wnoszą treści, których nijak nie dałoby się domyślić z samego obrazu.
Przydałyby się jeszcze osobne zdjęcia scastomowanych (brrr, jak ja nienawidzę tego słowa) naklejek. Pomysł na Queer Beer jest chyba najfajniejszy, ale chociaż jest widoczny, bo co jest napisane na okładce Cosmopolitan to już nikt nie zobaczy, a wiem, że jest tam ciekawie.
Dobry pomysł na panią sprzedającą flagi, gdzie między tęczowymi flagami jest też flaga papieska.
Sorrow pisze:W jednej scence użyłam masy mocującej - przyczepiłam nią monetę do minifigowej łapki. Czy powinnam za to odpokutować?
Zgrzeszyłaś córko! Co prawda za mało na Żelazną Dziewicę, ale jakaś kara musi być i Inkwizytor pofatyguje się osobiście by ją wymierzyć.
A wystarczyło zapytać i powiedziałbym jak zrobić to inaczej.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#10 Post autor: Innos »

Zgadzam się z powyższymi opiniami, parada jak żywa, do tego cała masa świetnych customizowanych detali - rewelacja. Pełno ciekawych postaci, a moim faworytem nie jest akurat żaden uczestnik parady a uhahany policjant z długim wąsem pilnujący narodowców - to ten z Village People? :)
Niestety brakuje mi w tym tłumie znanego bywalca wszystkich warszawskich parad czyli Ryszarda Kalisza - ale rozumiem, że to przez brak platformy, na której ów polityk zawsze tańczy :]

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#11 Post autor: Sariel »

Innos pisze:brakuje mi w tym tłumie znanego bywalca wszystkich warszawskich parad czyli Ryszarda Kalisza
Po prostu LEGO nie robi minifigów o odpowiedniej tuszy ;)

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#12 Post autor: V1 »

Świetnie, że wreszcie skończyłaś !

Od razu powiem, że zdjęcia są za małe! Jest tam mnóstwo szczegółów, które są zbyt słabo widoczne.

Świetnie zrobiłaś okna w białej kamieniczce, i reklamy, i żółto-czerwoną markizę, i ozdoby nad wejściem do pubu (kubeczek z płomyczkiem - cokolwiek on znaczy, a pewnie coś znaczy:), wystawy w oknach, gazetki, całe domy są świetne, wyglądają jak prawdziwy Nowy Świat, szkoda, że lepiej ich tu nie widać.
Kolorowy tłum jest kolorowy i jak się wpatruję, to żaden ludzik nie jest tam przypadkowo, jest dynamicznie, kolorowo i wesoło.

Różowe ludziki przy żółtych wyglądają po prostu jak mocno upudrowane, zupełnie niepotrzebnie się martwiłaś jak to wyjdzie.

Świetna jest staruszka spoglądająca przez szybę w szarej kamieniczce.

Widzę, że dobudowałaś kosz do motocykla... tyle, że powinien być po prawej stronie :)

Kucharz z parówką jest świetny :)
I koleżanka Zosi:)
I 'Patrzcie, to Piotruś!' :)))
I to: http://www.flickr.com/photos/47204623@N ... 665072831/
I to: http://www.flickr.com/photos/47204623@N ... 665072831/ :)

Nie rozumiem tego:
http://www.flickr.com/photos/47204623@N ... 665072831/
Co to jest 'Sneakerguy' i reszta ?

Moje podejście do manifestacji homo nie ma tu znaczenia, ale w wersji legowej jest to rewelacyjne. Chociaż jak sobie pomyślę głębiej, to większość ludzików wygląda i śmiesznie i strasznie zarazem... Będę się bał otworzyć pudełko z ludzikami jak wrócę do domu...

A teraz pytania techniczne.
Co to za część ten różowy bacik trzymany przez murzyna ?
Musiałaś mieć sporo roboty z ustawianiem ludzików - każdy z nich jest przyczepiony do studa?
Brakuje mi widoku na całość...
Mam nadzieję, że nie zamierzasz tego burzyć?

Słoneczko na patyku można zrobić z klocków - patyczek 'bar 4L', na niego 'clip 1x1', w spód clipa wchodzi krzyżyk na spodzie okrągłego kafelka 2x2, a dookoła ludzikowe łapki jako promyczki. Wszystko jest w żółtym. Chociaż byłoby grubawe...
Monetę ludzikowi w łapkę można włożyć wkładając jednocześnie z monetą cienki plasterek flexa, najlepiej w kolorze łapki. Ewentualnie włożyć dwie monety jednocześnie.

To ujęcie jest takie cholernie prawdziwe, sam nie wiem, takie bardzo naturalne, bardzo mi się podoba: http://www.flickr.com/photos/47204623@N ... 665072831/

Dlaczego masz taką zatroskaną minę?
Ostatnio zmieniony 2011-10-01, 20:42 przez V1, łącznie zmieniany 2 razy.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#13 Post autor: glaz_pimpur »

Na paradach się nie znam, ale ta jest wyjątkowo żywa. Podoba mi się, że pokazałaś całą manifestację z dużym dystansem. Tak jak napisał Maciek jest i śmieszno i straszno.

Budyneczki cud-miód. Bardzo mi się podobają, od razu wiadomo, o które miejsce chodzi. Swojego czasu jeździłem tamtędy często do pracy, podziwiałem Trakt i zastanawiałem się jak zrobić różne szczegóły z LEGO.
Masz mój głos
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#14 Post autor: Sorrow »

Baaardzo Wam dziękuję za komentarze:D Ubieranie, dobieranie i ustawianie ludzików zajęło mi sporo czasu, więc cieszę się, że wyszły "żywo" i że się Wam podoba.

Szerzej odpiszę pewnie jutro, teraz tylko na szybko:
Co to jest 'Sneakerguy' i reszta ?
To slang z gejowskich portali randkowych. Zdziwilibyście się, ilu tam dresiarzy.
V1 pisze:Co to za część ten różowy bacik trzymany przez murzyna ?
Bacik jest chyba z Belleville. Strasznie perwersyjna ta seria, taka różowa;)
V1 pisze:Musiałaś mieć sporo roboty z ustawianiem ludzików - każdy z nich jest przyczepiony do studa?
Jasne, inaczej by się powywalały. Większość przypięłam do jumperów, ale kilka stoi na plejtach 1x1, co zresztą widać, bo zabrakło mi szarych. Tylko ludziki stojące osobno, do wywiadu, stoją na gołych kaflach.

Resztę napiszę później. I wrzucę Paradę na EB.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#15 Post autor: Jantin »

A ja z kolei nie widzę, żeby podobieństwo do Nowego Światu było tak oczywiste. Jak powiedzieliście, to owszem, ale sam bym nie wpadł. Podobają mi się kamienice, szczególnie biała i jej okna, które sobie pewnie kiedyś ukradnę. Za to koncepcja ścian z Palais d'Austerlitz mnie jakoś nie przekonuje.
Ludziki są obłędne! Co prawda tematyka mnie ani ziębi ani grzeje, ale oddane jest wszystko żywo i realistycznie, no i trzeba przyznać, że dymki nie tyle ułatwiają zrozumienie scenek, ile często dopiero dzięki nim wiadomo o co chodzi. Moim faworytem jest Kebab Cruiser i mina, nie pozwalająca do końca ufać jego produktom... :D

ODPOWIEDZ