[MOC] push-pull Koleje Mazowieckie

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
papagras
Posty: 33
Rejestracja: 2011-01-21, 11:19
Lokalizacja: Trojmiasto

[MOC] push-pull Koleje Mazowieckie

#1 Post autor: papagras »

Ci co byli w Gdansku na wystawie widzieli juz wagon pietrowy. Dodaje drugi wagon.

Kolejny wagon srodkowy i lokomotywa w budowie (razem bedzie 4). Updatuje watek jak beda gotowe (przy moim tempie to pewnie za rok :) )

Obrazek

reszta tutaj http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=485825
Ostatnio zmieniony 2011-10-11, 08:48 przez papagras, łącznie zmieniany 3 razy.

wave_pl

#2 Post autor: wave_pl »

Mi się podoba... nawet zauroczyłem się tym wagonikiem, ale mam pytanie. Kolor zielony został naklejony na klocki ?? Tak samo siwa wstęga przy drzwiach wagonu?

DARON
Posty: 158
Rejestracja: 2009-12-03, 17:43
Lokalizacja: Gdynia

#3 Post autor: DARON »

Fajna konstrukcja. Do Trójmiasta też takie wagony dojeżdzały.

Add1sko
Posty: 61
Rejestracja: 2011-10-04, 15:46
Lokalizacja: UK, Loughborough

#4 Post autor: Add1sko »

oj, lezka mi sie zakrecila...
Co prawda na Dolnym Slasku za moich "kolejowych" eskapad to jezdzily podobne tylko w jednolitym, buro-zielonym kolorze. Dopiero jak sie przenioslem do 3miasta to zaczeto kolorowac te wagony - niestety najczesciej od razu dorywali sie tam graficiarze i swoje tez musieli dolozyc - no wlasnie moze jakies realistyczne graffitti? :o)
Ale ogolnie zestaw ladny - choc teraz mu brakuje adekwatnej lokomotywki.
"Tak Trzymac" ...

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#5 Post autor: Misterzumbi »

Kurcze, wlasnie chialem zasznurowac. Myslalem ze cie gdzies wcielo! Ciesze sie ze jeszcze montujesz. Buduj dalej. Zycze ciemnoszare!
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

rh

#6 Post autor: rh »

Add1sko pisze:Co prawda na Dolnym Slasku za moich "kolejowych" eskapad to jezdzily podobne tylko w jednolitym, buro-zielonym kolorze.
Hm, jesteś pewny, że kiedykolwiek po Dolnym Śląsku jeździły push-pulle? Czy mylisz je z typowymi polskimi bipami itp?

Wagony jak już mówiłem - świetne są. Swoją drogą - masz gdzieś dostęp do dokładnych ich oznaczeń i przy okazji wymiarów?

Awatar użytkownika
Mrosik
Posty: 276
Rejestracja: 2009-05-05, 08:29
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: Mros85
Kontakt:

 

#7 Post autor: Mrosik »

A dlaczego drzwi w jednym i drugim wagonie są w różnych miejscach?

rasch22

#8 Post autor: rasch22 »

Mrosik pisze:A dlaczego drzwi w jednym i drugim wagonie są w różnych miejscach?
Bo to dwa różne wagony
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Żbik
Administrator
Posty: 2960
Rejestracja: 2006-06-06, 15:34
Lokalizacja: Gdynia
brickshelf: Zbiczasty

 

#9 Post autor: Żbik »

Ładny, ostatnio nawet widziałem go gdzieś na torach, chyba w Gdańsku Stoczni (chociaż to dziwne miejsce jak na taki skład).
papagras pisze:Updatuje watek jak beda gotowe (przy moim tempie to pewnie za rok :) )
Nie bój nic, jest nas więcej z tym tempem :)

ps. I w ramach klubowej przymarudy: zmniejsz zdjęcia! Nie dobijajmy Brickshelfa...

rh

#10 Post autor: rh »

rasch22 pisze:Bo to dwa różne wagony
Rasch, tylko Ty pokazujesz klasyczne polskie wagony piętrowe dobrze nam znane ze szlaków kolejowych, a wagony push-pull to kompletnie coś innego i jeszcze nie tak często spotykane w Polsce.

Bardzo mało informacji, ale zawsze coś: http://pl.wikipedia.org/wiki/Push-pull_(pociąg)

Między innymi jednym z tych wagonów jest coś, co ma oznaczenie: ABbfmnopuvxz, jest wagonem sterowniczym i wygląda o tak:
Obrazek

Do tego dochodzą "normalne" wagony o oznaczeniu Bmnopuxz wyglądające tak:
Obrazek

I ciągną to ostatnimi czasy zakupione przez KM lokomotywy Bombardier TRAXX P160 DC "Hetman" czyli takie coś:
Obrazek

Zatem w tym przypadku niczym dziwnym nie powinno być, że lokomotywa jest z tyłu składu, a w kierunku jazdy ujrzymy o taki widok:
Obrazek

No tyle wspominek o push-pullu ;)
Ostatnio zmieniony 2011-10-12, 15:19 przez rh, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#11 Post autor: PatrykZ »

Czyli do pełni szczęścia brakuje tylko lokomotywy. A tak na marginesie, byłaby szansa na likwidację studów na kokpicie wagona sterowniczego?

vacare
Posty: 36
Rejestracja: 2011-02-12, 23:23
Lokalizacja: Pszów

#12 Post autor: vacare »

Ja na dokładkę, dokładam wisienkę do tego pysznego dla oka modelu :)

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=5NDhgABWjtw[/youtube]

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#13 Post autor: 3dom »

Pociąg jak żywy, w dodatku zrobiłeś świetne zdjęcia plenerowe. Co więcej, są to jedne z wygodniejszych pociągów jakimi można jeździć za rozsądne pieniądze. Pomijając pociąg "Słoneczny" relacji Warszawa-Trójmiasto w okolicy Open'era :)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

rh

#14 Post autor: rh »

Papagras, mógłbyś zrobić zdjęcie wagonu sterowniczego od przodu?
O ile co do środkowego nie mam żadnych zastrzeżeń, to do sterowniczego nie do końca jestem przekonany. Przede wszystkim brakuje mi tam tej szarości, która jest na przedzie w wagonie sterowniczym. A także zwróć uwagę na to jak idzie biały na przedzie - wydaje mi się, że wiele by to poprawek nie wymagało, a efekt byłby ciekawszy.
Ostatnio zmieniony 2012-01-01, 22:49 przez rh, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kle_on
Posty: 132
Rejestracja: 2009-01-05, 11:22
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: kleon
Kontakt:

 

#15 Post autor: kle_on »

Czy podwyższenie wagonu sterowniczego wynika wyłącznie z faktu wymodelowania kabiny? Rozstrzał w linii okien mocno daje się we znaki :( Poza buforami, które bardziej by mi się widziały jako tile 1x2 to więcej luk nie szukam, nie widze sensu. Praca wygląda jak wyjęta z H0, więc nie mam jej co zarzucać pod kątem estetyki. Kształty, wygląd, (i chyba? (; ) proporcje są ok, techniki budowania wyglądają na skrajnie proste, co przy tym efekcie bardzo mi odpowiada :)

ODPOWIEDZ