LIT2009 Ole Kirk's House

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#16 Post autor: Innos »

Jestem pod wrażeniem ekskluzywności tego zestawu, nic tylko gratulować Ci, Nori, udanego łupu, zapewne już stoi wyeksponowany w jakiejś reprezentacyjnej gablocie na czele Twojej kolekcji.
Jeśli chodzi o jakość recenzji to jak zwykle wykonałeś 150% normy, więc w pewnym sensie niestety nie ma na tym polu żadnego zaskoczenia :P

A zestaw - jako tak bardzo ekskluzywny, czy wręcz elitarny, na pewno budzi pewne emocje każdego fana Lego, ale jako konstrukcja sama w sobie jest co najwyżej dobry, zawiera parę ciekawych detali i jako całość prezentuje się ładnie, lecz nie ma tu też jakichś konstruktorskich fajerwerków. Tak sobie jednak myślę, że skoro i tak przy nakładzie 32 sztuk nie liczą się koszty, to równie dobrze można było przy dołożeniu tych 100-200 elementów zrobić jakieś historyczne wyposażenie domu, jakieś odwzorowania warsztatu Ole Kirka czy co tam teraz można zobaczyć wewnątrz. Byłby to ciekawy (i edukujący) smaczek, zestaw zyskałby pod względem wizualnym i konstrukcyjnym (bo nie wątpię, że konstruktor mógłby coś bardzo fajnego "wystrugać", skoro nie byłby w tym szczególnym przypadku ograniczony wymogami regularnych zestawów), poniekąd przystawałoby to do Architecture (Farnsworth House ma wyposażenie), no i dzięki temu zestaw byłby bardziej wartościowy sam w sobie. Teraz niestety jest tak, że większa część jego ekskluzywności wynika z tej (skądinąd bardzo atrakcyjnej i zrozumiałej) otoczki, no i z okoliczności jego rozdawania - jako zbiór elementów i stworzona z nich konstrukcja nie jest już aż taką perełką - doceniam go jako unikatowy zestaw (i rozumiem, że nie musi być on dopracowany aż tak, jak "regularny" duży exclusiv), ale jednocześnie nie przyciąga mnie nawet w połowie tak, jak choćby regularne creatorowe domki, o modularach nie wspominając.

Co nie zmienia faktu, że gratuluję (i zazdroszczę) zdobycia tego unikatu, którego zwykły szary AFOL nie próbowałby nawet szukać, nie widząc możliwości sukcesu - a Nori to potrafi. Dzięki za podzielenie się wrażeniami, recenzja jak najbardziej ucieszyła mnie i bardzo zaciekawiła.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#17 Post autor: Hezar »

Gdy po raz pierwszy zobaczyłem zdjęcie tego okazu w galerii noriego, mało z krzesła nie spadłem.
Skąd on to mógł wziąć... - pomyslałem. ... może był na "LIT", gdzie jako prezent dawali te chatki w reedycji? Nieee... prędzej eBay, albo BrickLink... chociaż z drugiej strony kogo na to stać... a może... Adam? Taaak...

Mawiają, że szczęściu czasem trzeba pomóc. W przypadku noriego tą pomocą jest Zumbi - dodajmy jeszcze, że nieocenioną. Cóż w dzisiejszych czasach znaczą znajomości... ;^)

Model ładny, choć bez specjalnych fajerwerków. Jednym się podoba, innym nie - w moje gusta wpasowuje się akurat bardzo dobrze. Niezaprzeczalny fakt, iż mamy do czynienia z "megaunikatem", nie jest tu jakoś specjalnie znaczący, choć przyznać trzeba szczerze, że istnienie jedynie trzydziestu trzech sztuk tego zestawu, skutecznie potrafi rozbudzić wyobraźnię...

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#18 Post autor: Misterzumbi »

Ja mu toto dalem bo wierze ze jemu ten domek sprawil wiecej frajdy niz mi kiedykolwiek by sprawil, moze poza momentem gdzie sprzedal bym tego grata na ebayu i zobaczyl za ile poszlo...

Oddalem toto ZA DARMO, nic za to sobie nie zycze, ani nie prosilem o nic, nie zostalem poproszony o oddanie, nie bylem napastwiany o ten domek itd.

Dalem mu bo wiedzialem ze zrobi ladna recenzje, czyli oddanie bylo przysluga dla calego naszego forum.

A dalem mu bo... Niewiem. Dlaczego nie? Ja lubie Noriego, tak jakbym oddal kuzynowi. Ja bym powiedzial ze "coz w dzisiejszych czasach znacza przyjaciele"...

Pozatym wierze w dobre uczynki i karme (nie dla kota tylko karma jak dobre rob, dobre bedzie ci sie dzialo)...
Ostatnio zmieniony 2011-10-21, 21:35 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#19 Post autor: Darkelmo »

Gdyby nie Nori to ja czasem nie wiedziałbym o niektórych zestawach oraz czasem nawet nie zwróciłbym na nie uwagi po czym czytam Jego recenzje w których fajnie wprowadza Nas w zestaw dodając a to czasem historię lub ciekawostki. Fajna recenzja i fajnie, że przynajmniej jeden z tych 33 zestawów jest w polsce:P

Hezar
Posty: 933
Rejestracja: 2016-08-29, 17:30
Lokalizacja: Oberschlesien

#20 Post autor: Hezar »

Misterzumbi pisze:Ja mu toto dalem bo wierze ze jemu ten domek sprawil wiecej frajdy niz mi kiedykolwiek by sprawil, moze poza momentem gdzie sprzedal bym tego grata na ebayu i zobaczyl za ile poszlo...

Oddalem toto ZA DARMO, nic za to sobie nie zycze, ani nie prosilem o nic, nie zostalem poproszony o oddanie, nie bylem napastwiany o ten domek itd.

Dalem mu bo wiedzialem ze zrobi ladna recenzje, czyli oddanie bylo przysluga dla calego naszego forum.

A dalem mu bo... Niewiem. Dlaczego nie? Ja lubie Noriego, tak jakbym oddal kuzynowi. Ja bym powiedzial ze "coz w dzisiejszych czasach znacza przyjaciele"...

Pozatym wierze w dobre uczynki i karme (nie dla kota tylko karma jak dobre rob, dobre bedzie ci sie dzialo)...
Drogi Adamie, oczywiście nikt tego nie kwestionuje i właśnie dzięki temu wszyscy mogą cieszyć się z kolejnej, świetnej recenzji oraz gratulować noriemu zarówno wspaniałego zestawu, jak i wspaniałego przyjaciela. W końcu mając przyjaciela, ma się tym samym znajomości, nieprawdaż? ;^)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#21 Post autor: Misterzumbi »

Znajomosci brzmi zawsze "podstepnie"...

A niestety, zazdrosc i plotki sa w naszym swiecie wszedobylskie, i takie po prostu "danie" nie wchodzi wielu ludziom w glowe. Bo jak mozna dac klocki?
Ostatnio zmieniony 2011-10-22, 00:09 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

kris kelvin

#22 Post autor: kris kelvin »

Dobrze nori, że masz takiego "opiekuna" :D.
Próba zdobycia tego drogą kupna skończyła by się pewnie zamieszkami w domu.
Dzięki Bogu, że ja kolekcjonuję tylko regularne zestawy, ale jakbyś Adamie miał pozostałe 32 sztuki to podeślij.

Sama chałupka naprawdę fajna, ale faktycznie powinni zrobić jakieś wnętrze.
Musisz przynieść to jak będzie wystawa w Krakowie to sobie pomacam. Takiego "białego kruka" jeszcze nie macałem :)

Awatar użytkownika
Adriel
Posty: 94
Rejestracja: 2008-05-24, 18:21
Lokalizacja: Częstochowa
brickshelf: Adriel

 

#23 Post autor: Adriel »

Uwielbiam Twoje recenzję właśnie takich rzadkich zestawów. Chciałbym przeczytaj jeszcze o:
Obrazek

ODPOWIEDZ