[MOC] Uchwyt na kubek z kawą

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

[MOC] Uchwyt na kubek z kawą

#1 Post autor: szarikm »

Witajcie

Ostatnio narzekałem na brak stojaka na kubek w aucie.... szukałem po sklepach.... ale nie wpadłem na to, aby sobie samemu zbudować:

Obrazek Obrazek Obrazek

Średni kubek z Orlenu mieści się swobodnie - pod niego stojak był projektowany. Wejdzie też to niego puszka 330 ml. Gorzej z puszką 500 ml (tutaj ukłon w stronę pasażera/pasażerki rzecz jasna :) - wejść wejdzie, ale pełna ma wysoko środek ciężkości i może "przelecieć" przez pałąk. Jednak to nie problem - wystarczy podnieść pałąk.
Wytrzymałościowo konstrukcja daje radę.

Chrzest bojowy już za kilka dni :)

Z uwagi na bliskość włącznika świateł awaryjnych uchwyt będę montował po stronie pasażera.


Dziękuję [URL=http://www.00453005_0000002.pl/forum/viewtopic.php?p=205524#205524]Karolowi za znalezienie zdjęcia[/URL] oraz nieznajomemu fullje za inspirację.

Awatar użytkownika
Methos
Posty: 227
Rejestracja: 2011-07-23, 01:19
Lokalizacja: Polska - Gniezno
brickshelf: Methos6

 

#2 Post autor: Methos »

:D Toż to wyśmienity pomysł! I nie ogranicza tylko do jednego rozmiaru - wystarczy mieć w schowku parę klocków luzem :)
Genialny pomysł - bravo!

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#3 Post autor: Bricksley »

Czy mi się wydaje czy liftarmy L lekko odginają "owiewki". Jeśli tak to powinno się to całkiem dobrze trzymać. Z oceną wtrzymam się do piątkowego testu :)
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Wawrzino
Posty: 165
Rejestracja: 2010-11-12, 16:59
Lokalizacja: Oborniki Wlkp
brickshelf: Wawrzino
Kontakt:

 

#4 Post autor: Wawrzino »

Space'owy brelok przy kluczykach ;)
Ciekaw jestem jak ze stabilnością podczas jazdy.

Awatar użytkownika
Scrat
Posty: 543
Rejestracja: 2008-06-24, 01:31
Lokalizacja: Lubań
brickshelf: scratel

 

#5 Post autor: Scrat »

Z oceną wstrzymam się do testu. Spodziewam się braku praktycznego zastosowania (mojej osoby) jako pasażer (i agitacji Twojej i Żbika...). Faktycznie wspominałeś, że Ci takiego uchwytu brakuje :)
Ostatnio zmieniony 2011-10-23, 18:36 przez Scrat, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Waler
VIP
Posty: 768
Rejestracja: 2010-09-08, 21:42
Lokalizacja: Ożarów Mazowiecki
brickshelf: waler
Kontakt:

 

#6 Post autor: Waler »

Polska nadal prowizorką żyje. Ale skoro się sprawdza, to czemu nie? :) Dodatkowo napój może być schłodzony lub ogrzany przez nawiew.
Wawrzino pisze:Space'owy brelok przy kluczykach ;)
Ja w swoim aucie mam przymocowanego minifiga (gangstera) do deski rozdzielczej, tuż nad komputerem pokładowym, więc lego towarzyszy mi cały czas ;)
Ostatnio zmieniony 2011-10-23, 19:06 przez Waler, łącznie zmieniany 1 raz.

legoomina
Posty: 1
Rejestracja: 2010-12-20, 14:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#7 Post autor: legoomina »

Pomysł genialny! Chyba trzeba będzie wykorzystać patent i stworzyć uchwyt do BrickCase'a - przynajmniej będzie się w "natywny" sposób wpinał w uchwyt :-)

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#8 Post autor: szubi81 »

doskonały pomysł z tym uchwytem,

na drugiej kratce możny by zamontować uchwyt na hotdogi :)

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#9 Post autor: zgrredek »

Chyba potrzebujemy nowego działu. Coś w stylu "Klocki w domu i zagrodzie", gdzie można by prezentować takie wynalazki. Bo prawdę rzekłszy to z technicem łączy tę pracę tylko użycie technicowych klocków. No bo jakby ten stojak jeszcze podsuwał kubek pod nos, żeby nie było trzeba angażować zajętych prowadzeniem rąk, to wtedy byłby już technic. A skoro nic się tam nie rusza...

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#10 Post autor: PatrykZ »

Jak zamocowałeś technicowe bricki w nawiewach, że całość utrzymuje się na miejscu?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

Po wyświetlaczu strzelam, że jeździsz oplem? W mojej astrze też brakuje uchwytów... Fajna konstrukcja ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Scarecrow
Posty: 74
Rejestracja: 2011-06-06, 22:23
Lokalizacja: From Nowhere

#12 Post autor: Scarecrow »

No i proszę, klocki nadają się do wszystkiego. Żeby jeszcze to tylko było w kolorze dark bluish gray, wtedy kolorystycznie spasowałoby z kolorem deski rozdzielczej Corsy.
Ostatnio zmieniony 2011-10-24, 11:48 przez Scarecrow, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#13 Post autor: szarikm »

Scrat, zdecydowanie - rób wreszcie to Prawo Jazdy - ponoć zdawalność egzaminu ma spaść :D
zgrredek pisze:Chyba potrzebujemy nowego działu. Coś w stylu "Klocki w domu i zagrodzie", gdzie można by prezentować takie wynalazki. Bo prawdę rzekłszy to z technicem łączy tę pracę tylko użycie technicowych klocków.
eee, tam. Za mało jest jeszcze takich prac :)
zgrredek pisze:jakby ten stojak jeszcze podsuwał kubek pod nos, żeby nie było trzeba angażować zajętych prowadzeniem rąk, to wtedy byłby już technic. A skoro nic się tam nie rusza...
Myślałem raczej o rurce i pompce podającej płyn ;)
PatrykZ pisze:Jak zamocowałeś technicowe bricki w nawiewach, że całość utrzymuje się na miejscu?
To Obrazek włożone na płasko i przekręcone ramionami w dół. Odstępy między skrzydełkami mają idealny wymiar - w pozycji roboczej leżą idealnie, a przekręcając skrzydełka odkształcają się sprężyście. Ponadto - jak (chyba) widać na trzecim zdjęciu - konstrukcja opiera się na radiu (nie na panelu, rzecz jasna). Także, to nie wisi na skrzydełkach.
Tyle teorii :)
Karol pisze:Czy mi się wydaje czy liftarmy L lekko odginają "owiewki".
Niczego takiego nie zauważyłem - zwrócę na to uwagę.
Wawrzino pisze:Ciekaw jestem jak ze stabilnością podczas jazdy.
Ja też - doczekać się nie mogę :)
3dom pisze:Po wyświetlaczu strzelam, że jeździsz oplem?
Tak. [autolans] spalanie etylinki 0.35 l/100km ;)[/autolans]
Nasir pisze:Żeby jeszcze to tylko było w kolorze dark bluish gray, wtedy kolorystycznie spasowałoby z kolorem deski rozdzielczej Corsy.
Osobiście wolę jakieś żywe kolory, ale kto wie - jak mi się znudzi albo nie spodoba - to wezmę inne kolory :)
Ostatnio zmieniony 2011-10-24, 17:27 przez szarikm, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#14 Post autor: szarikm »

No, w końcu po chrzcie bojowym.

Sprawdza się pięknie. W moim przypadku - biorąc pod uwagę ergonomię - stojak znajduje w idealnej odległości.

Przy montażu przeżyłem chwilę grozy - Obrazek wyśliznął mi się z palców i mało nie wpadł za kratkę. Trzeba na to uważać.
szarikm pisze:
Karol pisze:Czy mi się wydaje czy liftarmy L lekko odginają "owiewki".
Niczego takiego nie zauważyłem - zwrócę na to uwagę.
Tak - w pozycji roboczej jednak wyginają - jednak to ugięcie jest na tyle małe, że można go pominąć.
Methos pisze:I nie ogranicza tylko do jednego rozmiaru - wystarczy mieć w schowku parę klocków luzem :)
Tak, po zakupie dużej herbaty w Mc, lifta 1x3 zamieniłem na 1x5. Teraz w zasadzie zmieści się każdy kubek.

fullje

#15 Post autor: fullje »

Przepraszam że trochę odkopię temat ;). Napisałęś żę ten klocek wpadł Ci za kratkę, mnie również w mojej prowizorce coś wpadło, był to klocek technic długości 8 studów chyba. Nie pamiętam, bo od razu zmieniłem na coś innego. Zastosowanie chwytaka z lego miało swoje plusy i minusy :D Tani, łatwy montaż, stosunkowo mało miejsca, jednak mało był podatny na dostosowanie kąta. Chciałem użyć czegoś z zestawu Alpha Team'u gdzie robot miał takie fajne rączki które można było ustawić pod różnym kątem, jednak ciężar komórki przeważył i zastosowanie upadło. Koniec konców, prawie rok po używaniu kupiłem wreszcie normalny chwytak gps :D
Od kilku tygodni zamierzam sklecic jakoś chwytak na tablet Asusa 10,1" jednak kieeeepsko mi idzie :P

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2012-06-04, 18:20 przez fullje, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ