[MOC] Błękitny Listopad

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Emilus
Adminus Emeritus
Posty: 1460
Rejestracja: 2007-08-26, 19:58
Lokalizacja: Polska
brickshelf: Emilus
Kontakt:

 

[MOC] Błękitny Listopad

#1 Post autor: Emilus »

J-32 pisze:Towarzyszu I Sekretarzu,

Depesza klasy pierwszej, kod czerwony.

Sprawa najwyższej wagi Państwowej!
Polacy po pokonaniu Demokratycznego Związku Sowieckiego oraz Republiki Rzeszy Landów, prowadzą z nami związany z zimną wojną wyścig zbrojeń. Niestety coraz bardziej prześcigają nas w swoich obmierzłych wynalazkach. Polski Król Inocenty II Rozgarnięty, wizytował niedawno ich nowo odbudowaną stocznię „Barburka” w Kolonii, które to miasto teraz ma się nazywać Kielnia. Dzięki moim kontaktom, udało mi się przeniknąć i zatrudnić się w grupie ochrony przemysłowej tejże stoczni. Wysyłam zdjęcia najnowszego budowanego przez tych monarcho-imperialstów, okrętu podwodnego o napędzie azotowym. Na zdjęciach, które uczyniłem, widać wykańczaną sekcję kadłuba sztywnego, która to będzie potem łączona z innymi. Na pierwszym zdjęciu min. Dyrektor stoczni, Lech Żęsa.

Na dole kadłuba, po jednej stronie, widać nowy typ napędu. Nasz prof. Openkrajmer niedawno opowiadał mi w sekrecie, że wpadł na pomysł takiego napędu. Nazwał go gąsienica, a „oni” już go budują, brudni monarcho-imperialiści.
Dowiedziałem się przy herbacie od innego wartownika, jak był akurat pod wpływem tej herbaty na służbie, że planują nazwać ten okręt „Niebieski Listopad”, prawdopodobnie na cześć zwycięstwa ich plugawego powstania listopadowego, a także błękitnej krwi szlacheckiej, płynącej w żyłach ich króla, oby mu kiszki pokręciło.

Niech nasi naukowcy skopiują ten okręt, żeby te polaki nie szpiegowały naszej ojczyzny z oceanu, tego życzę sobie i Wam Towarzyszu I Sekretarzu.


Całuję flagę Konfederacji.
Niech żyje Związek Socjalistycznych Republik Teksasu!
Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2011-11-04, 22:45 przez Emilus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#2 Post autor: Sariel »

Ładne. Bardzo innowacyjne wykorzystanie tych kółek. Ty coś masz do pływadeł. Może następne TrTr powinno odbywać się na jeziorku?

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#3 Post autor: Filus »

Pewnie teraz podpadnę, ale mi to przypomina albo budowę tunelu, o przekroju kołowym, bądź nawet górnicze wyrobisko korytarzowe (te wszystkie rurociągi i podwieszane "cuś" na środku stropu). Oczywiście traktując to jako widok przekroju poprzecznego;).

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#4 Post autor: zgrredek »

Widzę, że konkurs Nexusa podziałał na twoją wyobraźnię. Szkoda, że nie wziąłeś w nim udziału.
Historyjka fajna i fragment kadłuba też niezgorszy, choć mógłby być bardziej dopieszczony.
Ciekawie prezentują się typowo technicowe graty w nowej roli. Najbardziej podoba mi się peryskop.

kris kelvin

#5 Post autor: kris kelvin »

Wspaniałe.
Nie będę ukrywał, że te techniczne pierdółki mi średnio pasują (ale nowość co?), ale jedno w tym MOC-u jest kapitalne. NAZWA.
Czasami MOC jest na bardzo wysokim poziomie, ale nazwa jest zupełnie do bani i psuje całość. Karwik bardzo często popełnia ten błąd. Zrobi super MOC i nazwie go "Syrena", albo "Tarpan". Kiepsko.
Ty Emilu uniknąłeś tego i nazwę wybrałeś kapitalną. A i peryskop niczego sobie.
Z wielkiej trójcy "Czarny Wrzesień", "Czerwony Październik" i "Błękitny Listopad", Listopad się zdecydowanie wyróżnia. Strach pomyśleć co by było gdyby "Czarny Wrzesień" miał bardziej kozacką nazwę, czyli właśnie "Błękitny Listopad".
Może trochę obok klocków, ale nie można w kółko o nich, prawda?

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#6 Post autor: PatrykZ »

Gołym okiem widać, że to wręgi okrętu podwodnego. Świetny pomysł, w szczególności koncept na peryskop bardzo ciekawy :-)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Rychło w czas odkopałem ten temat pośród nieczytanych ale mam bardzo ważne pytanie - Emil - kiedy pierwsza kamieniczka? ;)
Ostatnio zmieniony 2011-12-01, 16:20 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ