[MOC] Parlament Polski...

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
lukasz_z

[MOC] Parlament Polski...

#1 Post autor: lukasz_z »

Gdy dwa dni temu zechciałem zrobić coś ładnego do postawienia na biurko, nie myślałem że zrobienie miniaturowego Parlamentu będzie takie trudne. Nie mogłem znaleźć zdjęcia lewej strony głównego budynku, a więc jej nie pokaże. Jednak, gdybym chciał zrobić cały Sejm, zajął by mi więcej niż dwie płytki 16x16, a więc okroiłem trochę główny budynek i pokazuje tylko przód. Nie wiedziałem, jak zrobić łuk przy kolumnach i kopułę nad Salą Obrad. Wyszło jak wyszło.

Flickr- http://www.flickr.com/photos/69760671@N05/?saved=1

Proszę o komentarze.
Ostatnio zmieniony 2011-11-14, 10:25 przez lukasz_z, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

#2 Post autor: Aeryn »

Hmm, no nie wiem... Sam nie buduję w tej skali, specem więc nie jestem. Charakterystyczne elementy zawarłeś, nie trzeba sie domyslać co to za budynek (jest okienko, flaga, coś na kształt sali obrad, odpowiednie kolory). To jest plus. Ale sama sala obrad jest zbyt mało zaokraglona jak dla mnie, czy też zwyczajnie jest zbyt mała. Dach kopuły Sejmu jest koloru zgniłej zieleni (coś jak zieleń w zestawach z serii Harry Potter), w Twojej pracy brakuje mi właśnie tego elementu, w końcu dużo bardziej charakterystycznego niż to okno ;)
Ostatnio zmieniony 2011-11-14, 15:42 przez Aeryn, łącznie zmieniany 1 raz.

lukasz_z

#3 Post autor: lukasz_z »

Chciałem spróbować zrobić zgniłą zieleń, ale mi nie wychodziła i wolałem na szarość zamienić, a sala obrad niestety taka mała, bo nie udało mi się zrobić innego złudzenia zaokręglenia. Chciałem robić w skali ''biurkowej'' bo brakowało mi czegoś ładnego na stół. Dzięki za komentarz :)

Awatar użytkownika
glaz_pimpur
VIP
Posty: 1391
Rejestracja: 2008-05-13, 20:25
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: glaz-pimpur

 

#4 Post autor: glaz_pimpur »

lukasz_z pisze:nie udało mi się zrobić innego złudzenia zaokręglenia
rzeczywiście chyba to najbardziej się rzuca w oczy. Próbowałeś zrobić to SNOTem?
acmilaneo pisze:jak widzę zawiść niektórych osób wobec osób niebudujących i niepublikujących to aż mi się odechciewa brać udział w tych zakupach

lukasz_z

#5 Post autor: lukasz_z »

A możesz mi wytłumaczyć co to? Bo jestem świeżakiem i nie wiem :(

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

lukasz_z pisze:A możesz mi wytłumaczyć co to? Bo jestem świeżakiem i nie wiem :(
SNOT: Studs Not On Top ["nie guzkami do góry" - technika budowania w różnych płaszczyznach, nie tylko "klocek na klocku"
http://www.00453005_0000002.pl/artykuly.php?show=17294

lukasz_z

#7 Post autor: lukasz_z »

Dzięki! Próbowałem, ale kolumny mi się nie podobały. Kopuła była ładniejsza, ale kolumny były brzydkie.

Awatar użytkownika
CamelXP
VIP
Posty: 321
Rejestracja: 2011-11-05, 19:07
Lokalizacja: Lubin / Norymberga

#8 Post autor: CamelXP »

lukasz_z pisze:nie udało mi się zrobić innego złudzenia zaokręglenia
Jeśli chodzi o odwzorowanie łuku z klocków to może spróbuj tego
1. Otwórz Paint'a
2. Narysuj kółeczko o średnicy powiedzmy 30px
3. Wyzoomuj jego krawędź i masz gotowy przepis na łuk z klocków.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ