7252 Droid Tri-Fighter

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

7252 Droid Tri-Fighter

#1 Post autor: Paweł »

7252 Droid Tri-Fighter
Seriia: STAR WARS Episode III
Rok produkcji: 2005
Liczba elementów: 148
Liczba ludzików: 1
Cena: 15$ (w Polsce ok 70 zł)
Link: http://guide.lugnet.com/set/7252

Zestaw w stanie MISB kupiłem na Allegro, u rzetelnego, sprawdzonego sprzedawcy.
Na pudełku, pokrytym błyszczącym lakierem, nie ma wypukłego nadruku. Klocki posegregowano w trzech foliowych torebkach. Elementy występują oczywiście w nowych odcieniach. Instrukcja jest opracowana w dobry sposób, jest czytelna i jasna - nie trzeba sie ani chwili wahać w kwestii kolorów klocków.
Zestaw, choć zawiera tylko 148 elementów, buduje się dość długo i jest stosunkowo skomplikowany, biorąc pod uwagę jego niewielkie rozmiary. W pewnej fazie budowy model przypomina kształtem literę "Y", jednak zaraz po "zgięciu" wszystkich elementów uzyskujemy formę kopuły. Następnie dodajemy główną część statku, czyli kapsułę Buzz Droida, a na końcu montujemy przednią część, z "oczami" droida i głównym działkiem.
Po złożeniu całość przypomina nieco wehikuł z filmu "Kontakt". Najbardziej w tym zestawie spodobały mi się silniki, choć nie umiem powiedzieć, dlaczego. Z kolei słabą stroną według mnie jest jedyny ludzik, czyli Buzz Droid - jest o wiele za duży (nie zgadza się z wersją filmową). Powinien być co najmniej trzy razy mniejszy.
Jak w każdym współczesnym zestawie większość elementów to dekoracyjnych to naklejki. Po ich nałożeniu i rozebraniu modelu, przy próbie ponownego montażu trzeba się trochę namęczyć, by wszystko było na swoim miejscu.
7252 Droid Tri-Fighter to z pewnością bardzo udany zestaw. Co prawda zdjęcie na pudełku sugeruje, że jest większy, ale mimo to daje wiele radości. Bardzo polecam ten model, chociażby ze względu na bardzo ciekawe elementy. Minusem są z pewnością naklejki, które powodują, że traci trochę uroku.

P.S. Zdjęcia zestawu zamiszczę może jutro na brickshelfie :)
Ostatnio zmieniony 2008-10-01, 07:08 przez Paweł, łącznie zmieniany 6 razy.
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Awatar użytkownika
Paweł
Posty: 443
Rejestracja: 2005-04-14, 15:23
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: starwarsmaniak
Kontakt:

 

#2 Post autor: Paweł »

Grooby pisze:PS. Czy droid mieści się w kapsule??
Mieści się, gdy nogi i piłę się ,,przyciągnie'' do niego. Wszystko masz z tyłu pudełka i w instrukcji
Ostatnio zmieniony 2006-02-19, 16:41 przez Paweł, łącznie zmieniany 2 razy.
Nic lepszego niż LEGO mój kolego
Pozdrawiam:
Paweł

Hippotam

#3 Post autor: Hippotam »

Zatwierdzono

ODPOWIEDZ