[MOC] Chlewik

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Aeryn
Posty: 133
Rejestracja: 2011-11-11, 18:57
Lokalizacja: Wielkopolska
brickshelf: Aeryn

 

[MOC] Chlewik

#1 Post autor: Aeryn »

Witam serdecznie wszystkich!
Jestem nowy na forum, jest to jeden z moich pierwszych postów. Lego bawiłem się od dzieciaka, potem sprzedałem wszystko, teraz zaś postanowiłem wrócić do klocków hobbystycznie. Kocham zamki, czarodziejów, a najbardziej czarodziejki i w związku z tym będę celował w serie Castle/Kingdoms.
Na początek zakupiłem 4 małe zestawy, tak by nie doznać szoku po powrocie do hobby, a równocześnie, by mieć już "coś", tzn. 7955 Wizard, 7953 Jester, 7950 Knight's Showdown oraz Kalendarz Adwentowy z tejże serii o numerze 7952 (który miałbym ochotę zrecenzować, jak już rozeznam się w tym, jak ma to wszystko wyglądać).
Zaraz po wybudowaniu modelików z powyższych zestawów, postanowiłem użyć tej drobnej ilości elementów po to, aby stworzyć własny MOC.
Podkreślę tutaj, że nie mam innych klocków i musiałem ograniczyć się do elementów, które znalazłem w wymienionych zestawach.
Tak właśnie narodziła się idea wybudowania chlewika dla przecudowanej świnki, którą znalazłem w kalendarzu. Jest to moja pierwsza konstrukcja po latach, ale jestem z niej całkiem zadowolony. Rad byłbym jednak wysłuchać opinii ludzi, którzy wiedzą o budowaniu dużo więcej niż ja.

Galeria brickshelf http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=488695
Obrazek Chlewik w założeniu ma wyglądać na stary i wysłużony. Gospodarz zawiesił zepsute koło na jednej ze ścian.
Obrazek Świnkę można wypuścić przez maleńkie drzwiczki, o tak:
Obrazek Obrazek Nie zapomniałem o aspekcie bawialnym w tym modeliku. Zwróćcie uwagę na sterczącą z tej strony budynku deskę.
Obrazek Kiedy popchnie się ją nieco palcem...
Obrazek Dach zaczyna się unosić...
ObrazekPokazując, że pod dachem, przemyślny gospodarz...
ObrazekUkrył kryształ!
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Dach otwiera się i zamyka, dzięki dźwigni, którą tworzy deska wraz z doczepionym do niej klockiem (wybaczcie, że nie operuję jeszcze fachowymi nazwami). Klocek blokowany jest z jednej strony przez serek, z drugiej przez czerwoną kropkę imitującą kwiatek na roślince. Dzięki temu, poruszając tą swoistą dźwignią, dach chlewiku z łatwością można zamykać i otwierać. Żółte klocki wewnątrz imitować mają jakieś żarełko dla świnki ;D

Edyta: no tak, MOC to rodzaj męski ;)
Ostatnio zmieniony 2011-11-12, 09:39 przez Aeryn, łącznie zmieniany 3 razy.

lordofdragonss

#2 Post autor: lordofdragonss »

Jakie to maleństwo jest urocze! Moim zdaniem- jak na pierwszy raz od lat to ta praca jest bardzo dobra! Za bawialność masz u mnie dodatkowe punkty ;]

Awatar użytkownika
Sariel
VIP
Posty: 5418
Rejestracja: 2007-03-28, 08:16
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Sariel
Kontakt:

 

#3 Post autor: Sariel »

Skrót MOC uznajemy za rodzaj męski, nie żeński.

Killy

#4 Post autor: Killy »

W pierwszej chwili pomyślałem, że to taki ulepek bez ładu i składu, ale pozytywnie mnie zaskoczyłeś tym MOCem. Podoba mi się bardzo ten patent z podnoszonym dachem. Kto by pomyślał, że przemyślny gospodarz ukrył tam... kryształ!

PS. A świnki są śliczne. Mam dwie (zwykłą i łaciatą) i mam zamiar umieszczać je w każdym MOCu, w którym się da :D
Ostatnio zmieniony 2011-11-12, 18:11 przez Killy, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2554
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#5 Post autor: V1 »

No po prostu czad na całego :)
Nie wiem dlaczego, ale jak zobaczyłem świnkę przez okienko, to przypomniał mi się skądinąd świetny film - 'A Man Who Stared At Goats', czy jakoś tak.

Killy - wszędzie się da :)
\/1 ______________

Killy

#6 Post autor: Killy »

Killy - wszędzie się da :)
Wiem wiem, nawet w futurystycznych klimatach jak się okazało ;D

ODPOWIEDZ