[MOC] International Transtar

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

[MOC] International Transtar

#1 Post autor: Webster »

Witam po długiej nieobecności.
Oto kolejny model z mojej kolekcji amerykańskich ciężarówek. International Transtar z pierwszej serii produkcji. Nie było by tej ciężarówki gdyby nie ten charakterystyczny grill nad którym musiałem się trochę pomęczyć, tym bardziej że cała kabina musiała być opuszczana. Dla rozwiania wątpliwości, kabina nie trzyma się na naklejonych czarnych paskach tylko na klockach i to w miarę dobrze. Zapraszam do komentowania.
BS http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=489258
zdjęcia
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1469
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#2 Post autor: Misterzumbi »

Nareszcie! Bardzo niecierpliwie czekam na twoje ciezarowki. Masz straszne "wyczucie" do tych gracikow. Jedyne co "powinienes" zrobic to zainwestowac w zgaszone kolory, jakies jasnoniebieskie, sandblue, sandgreen, brazowe i zielenie i jakietam jeszcze. Te twory maja tyle duszy, ale sa zbyt kolorowe jak na moje gusta...

Pozatym to jestem strasznie ciekaw jakby taki Hayes czy Pacific wygladal w twoim wykonaniu...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#3 Post autor: Jerac »

To od przyszłego roku róbcie zestawy tylko w takich kolorach :D

Killy

#4 Post autor: Killy »

Co za zbieg okoliczności - dzisiaj skakałem po BSie, szukając fajnych samochodów w mniejszej skali i trafiłem na Twoją galerię. Zaglądam teraz na 00453005_0000002 i widzę Twoją nową ciężarówkę! :)

Ostatnio staram się budować podobne pojazdy w mniej więcej takiej skali, jednak gdzie mi tam do Twoich perfekcyjnych mocy... Najwyższy poziom - te detale są po prostu wspaniałe - komin, atrapa silnika, zbiorniki, cała konstrukcja podwozia z podwójnymi kołami na tylnej osi, chlapaczami itd. Podobają mi się też zaokrąglone rogi pudła.

Kolejna śliczna ciężaróweczka :)

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#5 Post autor: Webster »

Misterzumbi pisze:Nareszcie! Bardzo niecierpliwie czekam na twoje ciezarowki. Masz straszne "wyczucie" do tych gracikow. Te twory maja tyle duszy..
Jestem fanem twoich konstrukcji dlatego te słowa wiele dla mnie znaczą. Dziękuję.
Misterzumbi pisze:Jedyne co "powinienes" zrobic to zainwestowac w zgaszone kolory, jakies jasnoniebieskie, sandblue, sandgreen, brazowe i zielenie i jakietam jeszcze.
Z chęcią budowałbym w tych kolorach jednak jak pewnie zdążyłeś zauważyć wszystkie moje ciężarówki mają te duże drzwi które niestety występują w kilku kolorach głównie tych ostrych. Nawet nie wiesz jaką mam ochotę zbudować ciężarówkę w dark green, jak upoluję te drzwi to będzie to tylko kwestia czasu.. chyba że masz gdzieś takie na stanie do oclenia?. Poza tym w medium blue już jakiś tam wstępny model leży na półce, szare drzwi też czekają na wenę. I tak się cieszę że z moim brakiem czasu (praca, remont mieszkania) znajduję jeszcze chwile dla swoich pasji. Narazie poprawiam stare modele które za jakiś czas też ujrzą światło dzienne.
Misterzumbi pisze:Pozatym to jestem strasznie ciekaw jakby taki Hayes czy Pacific wygladal w twoim wykonaniu...
Szczerze mówiąc choruję na te stare Hayes'e i Pacific'i szczególnie do przewozu drewna jednak póki nie wymyślę jak poskładać to wszystko w jedną całość tak aby i wyglądało i mogło się otwierać (maska) to wstrzymam się z budową. Myślę że na ciężarówki z nosem też przyjdzie czas.
Killy pisze:Ostatnio staram się budować podobne pojazdy w mniej więcej takiej skali, jednak gdzie mi tam do Twoich perfekcyjnych mocy... Najwyższy poziom - te detale są po prostu wspaniałe
Dziękuję bardzo. Może będzie to dla ciebie jakaś rada: Jak buduję jakiś model to przeglądam masę zdjęć oryginału. Niby ta sama ciężarówka a na każdym zdjęciu widać coś innego. Jak na przykład różnica w rocznikach: inna atrapa chłodnicy, filtr gdzie indziej, cztery lampy zamiast dwóch itp. I oczywiście brickshelf moim przyjacielem jest. Oglądam, przyglądam się i myśle jak on to kur...de poskładał do kupy?
Ostatnio zmieniony 2011-11-21, 10:08 przez Webster, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ