[MOC] Mohctp

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

[MOC] Mohctp

#1 Post autor: Misterzumbi »

Taki "kustom" na bazie mojego Gaza M-20, czy Warszawy.
Prawdziwe auto jeździ po Berlinie, i zostało zbudowane przez niejakiego Gobiego, bo jak sam twierdzi nie lubi samochodów, i dlatego postanowił sobie zbudować taki który będzie lubić.

Tutaj http://www.stabil-berlin.de/pobeda/ można sobie pooglądać, albo poczytać jak to przerobił karoserie, wnętrze, jak wstawił silnik z BRDM i cotam jeszcze.

Modelik miał już powstać kupę czasu temu, ale nie moglem się za niego zabrać. Kibicuje temu facetowi bo naprawdę buduje coś z pomysłem i od podstaw, a do tego jest nieprawdopodobnie utalentowany, nie chodzi tu bynajmniej o mechanikę, malował Pin Upy, odlewał części z metalu i plastiku, kombinował (i dalej kombinuje). Fajny gość.
Auto zewnętrznie niewiele rożni się od GAZa M-20 którego kiedyś tu pokazałam. Dach jest niższy o płytkę, tył wydłużony i parę innych mniej lub bardziej widocznych detali jest zrobione inaczej. Co ciekawe, cale wnętrze jest przez ta jedna płytkę dachu kompletnie inaczej rozwiązane.
Prawie wszystkie ważne klocki są malowane, nie ma dużo sand blue, a według mnie właśnie ten kolor bardzo tutaj pasuje, plamy na tylnej części to farba, a w prawdziwym to mu w powrocie z jakiegoś zlotu kolega ten samochód tak obrzygał...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak komuś mało:

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=489939
Ostatnio zmieniony 2011-11-29, 17:14 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 3 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Mrutek

#2 Post autor: Mrutek »

Wygląda rewelacyjnie - zwłaszcza przód. Ten kolor pasuje do tego auta idealnie. Podoba mi się bardziej niż Warszawa. Ma to coś. Niby za wąskie okna wyglądają nawet lepiej jak w oryginale.
Ostatnio zmieniony 2011-11-29, 17:28 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Webster
Posty: 83
Rejestracja: 2008-01-29, 14:36
Lokalizacja: Ruda Śląska
brickshelf: Wbr86

 

#3 Post autor: Webster »

Świetny wóz! Tobie wyszedł bardziej w stylu leadsled, ale to dobrze. Zgadzam się z przedmówcą, kolor pasuje idealnie. To chyba na pewno Maersk blue, mam rację?
I ja bym jednak dał te dekle czerwone.
Ostatnio zmieniony 2011-11-29, 18:32 przez Webster, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#4 Post autor: Misterzumbi »

Nie, dekle musza byc chromowane, na zdjeciu ktore zapodalem brak jeszcze kolpakow:

http://forums.finalgear.com/general-aut ... ing-44058/

No i prawdziwy jest jakimstam leadsledem.

A kolor to sand blue.
Ostatnio zmieniony 2011-11-29, 18:44 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 1 raz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

No, takiego pawia z klocków (a raczej na klockach) to ja jeszcze nie widziałem. A w ogóle, skoro i tak poprawiasz gdzie trzeba naklejkami, rozważałeś boczne słupki? Nawet na zasadzie prostokącików?

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#6 Post autor: Misterzumbi »

Rozwazalem. Chyba nawet Warszawy je maja...
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#7 Post autor: 3dom »

Super wygląda w tym kolorze. Powinieneś Warszawę na taki przebudować.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2555
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#8 Post autor: V1 »

Piękny potworek.
I jak ładnie zarzygany :)

Ładnie tył schodzi zaokrąglony w dół.

Ale pchasz też jakieś sand blue dla ludzi a nie tylko malujesz, co?

A jak malujesz, to mogłeś jeszcze pomalować okrągłą kropeczkę z dziurką i włożyć przez środek coś z czerwonym patyczkiem, żeby zrobić przednie felgi jak na zdjęciu.
\/1 ______________

Awatar użytkownika
pitrek02
Posty: 880
Rejestracja: 2006-10-05, 19:27
Lokalizacja: Częstochowa/Wrocław
brickshelf: pitrek02

 

#9 Post autor: pitrek02 »

Świetny jest. :)

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1475
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#10 Post autor: Misterzumbi »

Ten akurat byl pomyslany jako prezent dla tego goscia co zbudowal prawdziwy, i dlatego pomalowalem wszystkie klocki w sand blue.

A te felgi to zrobilem z deklami, moze zrobie sobie tez takiego, to wtedy zrobie jak mowisz.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

slave
Posty: 23
Rejestracja: 2011-05-30, 20:43
Lokalizacja: Chorzów
brickshelf: slave_pol

 

#11 Post autor: slave »

Świetny, ale co do naklejek na słupki (a jak na słupki to koniecznie podział przedniej szyby), to nie wiem, czy przy tych wąskich oknach ma to sens. Tak po dłuższym namyśle.

ODPOWIEDZ