8052 Container Truck

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2572
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#16 Post autor: Bricksley »

macaron pisze:Ja się troszkę wtrącę do tej recenzji, bo akurat podmieniłem z24 na sprzęgło i działa o niebo lepiej. Zastanawia mnie czemu nie wprowadzili w seryjnej produkcji sprzęgła do tego modelu. Szkoda siłownika jak przeskakuje, od tego jest przecież sprzęgło.
A jeżeli na pace znalazłoby się trochę dodatkowego balastu to czy sprzęgło nie puszczałoby? Najlepiej niech ktoś przetestuje kto ma model.
Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#17 Post autor: 3dom »

Sprzęgło to pikuś. Bardziej brakuje switcha, którym wygodnie steruje się elektryką w 8258 czy 8297.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
macaron
Posty: 87
Rejestracja: 2012-04-07, 11:52
Lokalizacja: Banino
brickshelf: macaron

 

#18 Post autor: macaron »

Proszę. Zrobiłem test. Na pakę załadowałem pęk kluczy, zestaw bitów nasadowych oraz perfumę. Najcięższe i najmniejsze rzeczy jakie miałem pod ręką ;) Całość (kontener + ładunek) waży 725 gram. Jak widać na filmiku, są poślizgi sprzęgła, ale mimo wszystko załadunek i rozładunek udał się bez większych problemów ;)
Jedyny mankament tego jest taki, że białe sprzęgło brzydko tu wygląda. Przydałby się ciemniejszy kolor :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=07CB7_faTNk[/youtube]
Aktualne projekty LEGO: tramwaj i infrastruktura (zawieszone)

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#19 Post autor: legosamigos »

macaron pisze:Proszę. Zrobiłem test. Na pakę załadowałem pęk kluczy, zestaw bitów nasadowych oraz perfumę. Najcięższe i najmniejsze rzeczy jakie miałem pod ręką ;) Całość (kontener + ładunek) waży 725 gram. Jak widać na filmiku, są poślizgi sprzęgła, ale mimo wszystko załadunek i rozładunek udał się bez większych problemów ;)
Jedyny mankament tego jest taki, że białe sprzęgło brzydko tu wygląda. Przydałby się ciemniejszy kolor :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=07CB7_faTNk[/youtube]
Witam!

Zbudowałem z powrotem model podstawowy z małym updatem. Przede wszystkim przebudowałem kontener, który zrobił się "nieco" cięższy. Waga samego kontenera wynosi teraz 315 gram, ale nie zostosowałem sprzegła, przez co muszę troszkę pomóc, by auto załadowało pojemnik. Z rozładunkiem nie ma problemu, tylko gorzej z tym załdaunkiem. Ale o to mój najnowszy model 8052

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-06-16, 12:36 przez legosamigos, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#20 Post autor: M_longer »

legosamigos pisze:Zbudowałem z powrotem model podstawowy z małym updatem. Przede wszystkim przebudowałem kontener, który zrobił się "nieco" cięższy. Waga samego kontenera wynosi teraz 315 gram
A po co taki wielki? Takie wynalazki ciągały na sobie tylko rosyjskie ciężarówki.

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#21 Post autor: legosamigos »

M_longer pisze:
legosamigos pisze:Zbudowałem z powrotem model podstawowy z małym updatem. Przede wszystkim przebudowałem kontener, który zrobił się "nieco" cięższy. Waga samego kontenera wynosi teraz 315 gram
A po co taki wielki? Takie wynalazki ciągały na sobie tylko rosyjskie ciężarówki.
A może to jest rosyjska ciężarówka he he (żart oczywiście) ;) Może masz rację, że troszkę za duży, ale chciałem zrobić tylną otwieraną klapę z 2 paneli 1x5x11. Poza tym chciałem dopasować burtę boczną z panelu i otwieraną boczną klapę, również z panelu, do tego liftarmu 1x11,5 , ale zobaczę, może przebuduję na nieco mniejszy model :)

Obrazek Obrazek
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
szubi81
Posty: 115
Rejestracja: 2011-08-01, 22:49
Lokalizacja: Reda
brickshelf: szubi81
Kontakt:

 

#22 Post autor: szubi81 »

To dorzucę jeszcze swój filmik: Panda

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#23 Post autor: legosamigos »

szubi81 pisze:To dorzucę jeszcze swój filmik: Panda
Widziałem ogromne przerażenie w oczach Pandy, gdy została podnoszona do góry :D Ale chyba miała wygodnie
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#24 Post autor: legosamigos »

M_longer pisze:
legosamigos pisze:Zbudowałem z powrotem model podstawowy z małym updatem. Przede wszystkim przebudowałem kontener, który zrobił się "nieco" cięższy. Waga samego kontenera wynosi teraz 315 gram
A po co taki wielki? Takie wynalazki ciągały na sobie tylko rosyjskie ciężarówki.
Witam!

Ok, przerobiłem kontener na nieco mniejszy :) Jest pomniejszony o wysokość 2 liftarmów. Mam nadzieję, że już nie wygląda jak wynalazek ciągany przez rosyjskie ciężarówki :D

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-06-30, 06:23 przez legosamigos, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

Awatar użytkownika
greenblue
Posty: 183
Rejestracja: 2007-08-23, 22:45
Lokalizacja: Warsza

#25 Post autor: greenblue »

Szybciutko popraw wielkość zdjęć - te obecne zabijają internet swoją wielkością (3648px × 2736px).
Poprzednie były ok.
Ostatnio zmieniony 2012-06-30, 05:29 przez greenblue, łącznie zmieniany 2 razy.
Złota dekada Lugpolu: 2008 - 2017

Awatar użytkownika
legosamigos
VIP
Posty: 3941
Rejestracja: 2012-04-11, 07:01
Lokalizacja: Gdańsk
brickshelf: legosamigos
Kontakt:

 

#26 Post autor: legosamigos »

greenblue pisze:Szybciutko popraw wielkość zdjęć - te obecne zabijają internet swoją wielkością (3648px × 2736px).
Poprzednie były ok.
Sorrki, wziałem nie z tego katalogu, co powinienem. Mam nadzięję, ze teraz jest ok
Moje życie jest jak klocki Lego, nigdy nie wiem, co zbuduję

ODPOWIEDZ