[MOC] Kowal

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jumbo

#16 Post autor: Jumbo »

Noo, teraz widać, że to kowal!! Super jest!

Awatar użytkownika
Krissek
Posty: 35
Rejestracja: 2011-10-04, 15:49
Lokalizacja: Złotów
brickshelf: Krissek12

 

#17 Post autor: Krissek »

No właśnie temu kowalowi dobrze się powodzi , a nawet ma dziołche w swoim domku;D
Krissek

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#18 Post autor: bart »

Kowal nie jest już pierwszej młodości więc wnioskuję, że jest to Jego córka :)

Awatar użytkownika
legtom
Posty: 23
Rejestracja: 2004-11-15, 18:32
Lokalizacja: Rzeszów

#19 Post autor: legtom »

Stary ale jary, a dziołcha to może sierota wzięta na utrzymanie, tak aby nie było jakichś kazirodczych powiązań.
Ostatnio zmieniony 2012-01-05, 15:08 przez legtom, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#20 Post autor: bart »

No to sam Autor wyjaśnił nam klarownie jaką dziewuchę miał na myśli :)

jurekn
Posty: 22
Rejestracja: 2010-01-05, 23:40
Lokalizacja: zachodniopomorskie

#21 Post autor: jurekn »

Troszkę kojarzy mi się z karczmą z lat 80tych.
Ostatnio zmieniony 2012-01-05, 18:58 przez jurekn, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Innos
Posty: 1026
Rejestracja: 2011-01-10, 22:01
Lokalizacja: Krakówarszawa
brickshelf: Innos

 

#22 Post autor: Innos »

No, teraz wygląda super! Zielony dach, pomimo obaw, wygląda tu dobrze, choć może przez ogólnie jasną kolorystykę całość wygląda nieco bajkowo. Bardzo dużo (ale nie za dużo) ciekawych detali, wystrój dobrze pasuje i wypełnia przestrzeń. No i wiadomo o co chodzi, bez opisu widać, że jest warsztat kowala i część mieszkalna z 'wychowanką' ;]
No i duży plus za najlepszą możliwą prezentację poprzez "przecięcie" budynku i otwieranie na zawiasach, po zamknięciu chyba nieco ciasno się tam robi i trudno byłoby inaczej pokazać wnętrza, np. przez system zdejmowanych pięter jak w modularach.
Ogólnie - rewelacja, bardzo przyjemna praca, zdecydowanie mi się podoba.
-He's much too bright for that.
-Bright? He's a common ignorant slob. He don't even speak good English.
-He doesn't speak good English.

Hippotam

#23 Post autor: Hippotam »

Domek ma ciekawą bryłę. Fajnie wyszedł też dach, zn inaczej. Nie wiem czy mi to pasuje, ale podoba mi się.

Ale reszta cierpi na syndrom jajecznicy - tam jest sześć kolorów! Dwa odcienie szarego, brązowy, piaskowy, biały i ciemnoniebieski. Za dużo - i przez to nie wygląda to dobrze.

Myślę też że przesadziłeś z ozdobami. Jakbyś chciał tam wsadzić wszystko co masz - głowę lwa, koło, żabę, nadkola nad oknami, balustrady, okiennice. Tworzy to wrażenie natłoku, chaosu.

Wywal połowę kolorów i połowę ozdóbek a praca znacznie się wzbogaci :)

Warto następnym razem zrobić zdjęcia przy lepszym oświetleniu i z tłem. To zawsze poprawia efekt.
Ostatnio zmieniony 2012-01-10, 12:10 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

kris kelvin

#24 Post autor: kris kelvin »

Hippotam pisze: Ale reszta cierpi na syndrom jajecznicy - tam jest sześć kolorów! Dwa odcienie szarego, brązowy, piaskowy, biały i ciemnoniebieski. Za dużo - i przez to nie wygląda to dobrze.

Myślę też że przesadziłeś z ozdobami. Jakbyś chciał tam wsadzi wszystko co masz - głowę lwa, koło, żabę, nadkola nad oknami, balustrady, okiennice. Tworzy to wrażanie natłoku, chaosu.

Wywal połowę kolorów i połowę ozdóbek a praca znacznie się wzbogaci :)
Zgadzam się :D

Czasami (ja też , ale już rzadko) popełniam te błędy. Za dużo człowiek chce wszystkiego upchnąć i wychodzi jakaś dziwna "barokowa chatka biednej wdowy" (na przykład). Tak jak mieszanie kilku podobnych kolorów (brown, dark brown czy reddish, albo szarego i ciemnoszarego) jest ok, to za dużo kolorów jest słabe. Człowiek po prostu dostaje oczopląsu i sama bryła budynku nawet jak fajna po prostu w tym ginie. Podobnie z ozdóbkami. Kilka fajnych detali jest ok, za dużo nie jest ok.
Jednym słowem pamiętać na przyszłość:
- kilka podstawowych kolorów
- kilka detali
- dobre zdjęcia
i nie ma siły, żeby nie wyszło przynajmniej dobrze.

Awatar użytkownika
legtom
Posty: 23
Rejestracja: 2004-11-15, 18:32
Lokalizacja: Rzeszów

#25 Post autor: legtom »

Dokładnie jest tak jak piszecie chciałem wybudować budynek i jak najwięcej pierdółek tam wpakować. Wielkie dzięki za rady na pewno w przyszłości je wykorzystam
Ostatnio zmieniony 2012-01-10, 17:32 przez legtom, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ