Moj pierwszy MOC - Letnia rezydencja króla

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

Moj pierwszy MOC - Letnia rezydencja króla

#1 Post autor: Hippotam »

Witam. Chce sie pochwalić moim pierwszym MOCem.

Chcialem zbudować średniowieczną wersję zestawu Building Bonanza (4886) i wyszlo to co na zdjeciach. Powiedzmy, że jest to królewski domek letniskowy.

Obrazek

Domek jest parterowy z wysokim strychem, rozkłada się na pół wzdłuż dłuższej osi (zawiasy), ma ukryte drzwi (ukłon w strone mojego synka), ogrodzenie, dwie bramy i drzewo. Do utrzymywania komunikacji ze stolicą królestwa służą gołębie pocztowe zamieszkujące w gołębniku.

W domku z zalozenia nie ma elementów SNOT-owych, nie chciałem się od razu porywać na trudniejsze rzeczy, tylko sprawdzic w "klasyce".

Zapraszam do oglądnięcia zdjęć i konstruktywnej krytyki.

Jest to mój pierwszy MOC po prawie dwudziestoletnim "dark age". Okazało się, że muszę się wszystkiego nauczyć od nowa :-) Podobnie ze zdjęciami - okazało się że zrobienie dobrych zdjęć MOCa to trudna rzecz. Wyszło jak wyszło. W realu wygląda jakoś lepiej.

Galeria na brickshelf : http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=171601

Linki do zdjęć:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21

Hippotam
Ostatnio zmieniony 2006-03-06, 09:20 przez Hippotam, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#2 Post autor: Jerac »

Oj to ja wracam do Space :D

Bardzo fajnie toto wygląda, przywodzi mi na myśl nieco wschodnioazjatyckie budynki. Dużo detali, ciekawe rozwiązania (jak uchylany kawałek ściany), wreszcie - otoczenie (niepłaska ziemia - bardzo fajne :D). Nie podobają mi się tylko 2 rzeczy: Gołębie i umiejscowienie łoża króla. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Jego Dostojności wspinającej się po drabinie na strych :) A gołębie są... no, niezrabialne w tej skali. Nie myślałeś może o papugach pocztowych? :]

FireMan

#3 Post autor: FireMan »

Moim zdaniem jak na początek jest super. Ładnie (ciekawie) zrobiony dach, a co do płotka niemam zastrzeżen bardzo mi się podoba. Świetne są te gołębie, daje 5/6.

Hippotam

#4 Post autor: Hippotam »

Jerac pisze:Oj to ja wracam do Space :D

Bardzo fajnie toto wygląda, przywodzi mi na myśl nieco wschodnioazjatyckie budynki. Dużo detali, ciekawe rozwiązania (jak uchylany kawałek ściany), wreszcie - otoczenie (niepłaska ziemia - bardzo fajne :D). Nie podobają mi się tylko 2 rzeczy: Gołębie i umiejscowienie łoża króla. Jakoś nie mogę sobie wyobrazić Jego Dostojności wspinającej się po drabinie na strych :) A gołębie są... no, niezrabialne w tej skali. Nie myślałeś może o papugach pocztowych? :]
Wlasnie zauwazylem Twoj domek w 'tu i teraz'. Widze ze zima sprzyja budowie domków letniskowych :-)

Papugi pocztowe latały za wolno, za nisko i były łase na krakersy co wykorzystywali Forestmeni przechwytując tajne królewski wiadomości. Musiały zostać zastąpione przez mnej urodziwe, ale szybkie i dyskretne gołębie :-)

A z łóżkiem to faktycznie nie najlepiej wyszło. Ale na dolnym poziomie nie pasowało mi jeszcze bardziej. Przyjmijmy więc wersję że umiejscowienie sypialni jest celowe: król jest młody i sprawny fizycznie, a drabinę demontuje się na noc w celach bezpieczeństwa :-)

Dziekuje za komentarze!

Awatar użytkownika
dmac
Adminus Emeritus
Posty: 2432
Rejestracja: 2004-06-17, 19:16
Lokalizacja: Szczecin
brickshelf: dmac

 

#5 Post autor: dmac »

Hippotam pisze:
Dziekuje za komentarze!
To jeszcze może mój spóźniony (bo przez dłuższy czas byłem odcięty od Internetu): to bardzo przyjemny domek, zwłaszcza, jeśli Twój pierwszy. Moje (które buduję czasem z synami) jakoś nie wychodzą tak dopracowane w szczegółach.
Co do drabiny na strych, jest to niewątpliwie gadżet dodany na życzenie króla, z myślą o okolicznych wieśniaczkach, jako test ich sprawności i innych walorów. Gdy test - a król ocenia go stojąc na dole - wypada pomyślnie, dana wieśniaczka może zostać na stryszku i ewentualnie doświadczyć awansu społecznego. Oraz sprawności króla.
Ech, król to ma klawe życie.... :)
Pozdrawiam,
dmac

_________________
The absence of limitations is the enemy of art - Orson Welles

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#6 Post autor: Bricksley »

Jak na pierwszy MOC, to po prostu świetnie Ci wyszedł.
Pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ