9391 Tracked Crane

Recenzje oficjalnych zestawów LEGO napisane przez Forumowiczów

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#16 Post autor: Filus »

Nie przejdą, chyba, że będziesz je mocno uciskać. Poza tym otwór wewnątrz obrotnicy jest prostokątny, a to sprawia, że na "sztywno" nie możesz wsadzać wężyków. Przy 3 ułożonych w "trójkąt" obrotnica się kręci, ale już wtedy trze o wężyki, jednak nie powoduje to ich obracania się.

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#17 Post autor: noniusz »

Filus pisze:Buldożer to typowy pułkowniczek (ze względu na wymiary), bawialny to on nie jest. Ładnie wyszedł, ale nic poza tym...
W moim mniemaniu model B nawet na pułkownika się nie nadaje... Może co najwyżej na breloczek :) Tak to już jest z tymi drobnymi zestawami LEGO...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#18 Post autor: 3dom »

Jak dla mnie B-model jest zdecydowanie słabszą wersją tego zestawu:

Obrazek

I to nawet biorąc pod uwagę, że 8259 nie posiada zrywaka. Szczerze żałuję czasu poświęconego na jego budowę.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#19 Post autor: noniusz »

3dom pisze:Jak dla mnie B-model jest zdecydowanie słabszą wersją tego zestawu:

Obrazek

I to nawet biorąc pod uwagę, że 8259 nie posiada zrywaka. Szczerze żałuję czasu poświęconego na jego budowę.
Tu bym polemizował - chociaż nie podoba mi się ani 9391 B-model ani 8259 to jednak 9391 B-model wydaje się być nieco dłuższy i przez to jakby bardziej przyjemny dla oka, na minus przemawia jednak koszmarny wygląd kabiny... Dodatkowo w modelu 8259 jak na taki malutki model udało się fajnie skomponować lemiesz spycharkowy.

Na pewno zgodzę się z kolegą 3dom, że czas przeznaczony na budowę modelu alternatywnego to czas stracony...

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#20 Post autor: 3dom »

Czyli z Twojej polemiki wychodzi 2:1 dla 8259 ;) Mi ten model (8259) akurat się podoba, fajny mały zestaw do postawienia na biurku.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
noniusz
VIP
Posty: 1073
Rejestracja: 2011-11-23, 21:02
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: gkurkowski
Kontakt:

 

#21 Post autor: noniusz »

Dodatkowo w zestawie pojawiają się Technic Triangle nowego typu
No właśnie... odgrzewam nieco swoją recenzję.
Kupiłem w zeszłym tygodniu chrześniakowi na urodziny ten model i po złożeniu okazało się, że w modelu zostały użyte klocki starego typu - błąd pakowania czy mój zestaw był z limitowanej serii? Z tego co widzę to i w instrukcji i na zdjęciu na pudełku model ma klocek starego typu.

Obrazek

Jak było w waszych zestawach?

Awatar użytkownika
Freeman
Posty: 45
Rejestracja: 2008-05-07, 02:53
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: FreemanLUGPol

 

#22 Post autor: Freeman »

Dostałem ponad tydzień temu też na urodziny ;) W moim zestawie są Technic Triangle.
O faktycznie na pudełku i w instrukcji jest stary typ. Podejrzewam że po prostu kupiłeś model z wczesnej fazy produkcji. Np w moim 8070 (kupionym jakoś miesiąc temu) też ją są nowe trójkąty, a w zestawie recenzowanym na forum były jeszcze stare.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#23 Post autor: 3dom »

Mój również miał nowe trójkąty. Pewnie jest tak jak Freeman napisał, dopóki nie wyczerpie się zapas starych elementów będą pojawiać się równolegle zestawy z nowymi i starymi formami. Tak samo jest np. z kamizelkami ratunkowymi, felgami z otworami na 3 lub 6 pinów.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Sajan
VIP
Posty: 425
Rejestracja: 2012-03-18, 12:18
Lokalizacja: Bydgoszcz
brickshelf: Proszę uzupełnić

 

#24 Post autor: Sajan »

Pierwszy nowy zestaw LEGO po 13 latach przerwy. To co od razu zauważyłem po zbudowaniu tego modelu, to dwa minusy:
- gąsienice ocierają o klocki
- "szarpany" sposób rozsuwania ramienia
Jeśli ma to być model do postawienia na półce to nie ma problemu, ale z punktu widzenia zabawy w czasie rozsuwania ramienia zawieszonym ładunkiem miota na wszystkie strony. Tworzy to mały niedosyt w dość udanym modelu.
Żeby nie było, że tylko narzekam. W stosunkowo małym modelu wbudowano sporo funkcji co sprawia, że 9391 jest bardzo bawialny i jest dobrym wyborem dla młodych i początkujących konstruktorów ;)

ODPOWIEDZ