[MOC] Mini Backhoe Loader i Excavator

Boats, City, Military, Paradisa, Racers (System), Sports, Town, World City

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
popoo

[MOC] Mini Backhoe Loader i Excavator

#1 Post autor: popoo »

Witajcie, mam ogromną przyjemność zaprezentować swojego pierwszego Moc'a: Mini Backhoe Loader i Excavator. Zainspirowany otrzymanym na gwiazdkę malutkim zestawem creator 5761, postanowiłem stworzyć własną koncepcję znanych maszyn w skali mikro.

Najpierw powstał Backhoe Loader:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po skończeniu budowy, stwierdziłem że strasznie podoba mi się ramię koparki, zatem przystąpiłem do budowy koparki, tym razem samobieżnej:

Obrazek Obrazek Obrazek

Zwieńczeniem prac było zbudowanie lawety do ciągnika, oczywiście ramię koparki może być przełożone z koparki do ładowarki, finalny MOC wygląda tak:

Obrazek

Galeria na BS
Ostatnio zmieniony 2012-01-22, 19:10 przez popoo, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#2 Post autor: M_longer »

Koparko ładowarkę skróciłbym o studa, teraz wydaje się być za długa. Tylne ramię jest nieproporcjonalne do reszty maszyny, za to do tej drugiej koparki pasuje. Koparka na gąsienicach dziwnie wygląda bez kabiny dla operatora.
Przyczepka do przewozu maszyn jest zdecydowanie za wysoka.

Nie podobają mi się te elementy Cobi, ale rozumiem że braki w budulcu musiały być jakoś zapełnione ;)

Awatar użytkownika
Toltomeja
VIP
Posty: 537
Rejestracja: 2011-06-04, 22:42
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Toltomeja

 

#3 Post autor: Toltomeja »

Bardzo mi się podoba, udało ci się nieźle oddać urok creatorowych maleństw, a przy tym wprowadzić parę sprytnych rozwiązań. Koparka z gąsienicami wyszła ci naprawdę ładnie.
Doradziłbym jednak większą dbałość o kolory, trochę rażą te dwa kolory kółek i raz czarne, raz szare podwozie.
Ta szybka trzyma się dobrze, czy tak sobie luźno leży?

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#4 Post autor: 3dom »

Przednia szyba trzyma się na brackecie by Cobi czy to element, o istnieniu którego nie wiem? Tudzież połamany bracket 1 x 2 - 1 x 4?
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

popoo

#5 Post autor: popoo »

Toltomeja pisze:Ta szybka trzyma się dobrze, czy tak sobie luźno leży?
Trzyma się dobrze, ale...
3dom pisze:Przednia szyba trzyma się na brackecie by Cobi czy to element, o istnieniu którego nie wiem? Tudzież połamany bracket 1 x 2 - 1 x 4?
...własnie element cobi okazał się tutaj niezbędny.

ODPOWIEDZ