[MOC] Wczasy wagonowe

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Hippotam

[MOC] Wczasy wagonowe

#1 Post autor: Hippotam »

Dawno temu, kiedy byłem chłopcem, czasem na wakacjach udawało mi się je zobaczyć gdzieś na stacjach końcowych - w górach lub nad morzem. Stały gdzieś na bocznicy, w cieniu drzew, jeden za drugim - wszystkie zielone. Wagony mieszkalne. Wydawało mi się że wtedy że to musi być najwspanialszy sposób spędzania wakacji na świecie. Mieszka sie w prawdziwym wagonie, na bocznicy - co może przebić taką atrakcję?

Niestety albo na szczęście, nigdy nie pojechaliśmy na wczasy wagonowe. Może to i dobrze, bo nie straciłem złudzeń i dalej mogę sobie pomarzyć jak to by było?

Obrazek

Temat wrócił do mnie po tym jak pociąg którym wracałem z Zakopanego do Rabki zepsuł się w Szaflarach i czekaliśmy na podstawienie nowego prawie godzinę. Na bocznicy stały zielone wagony i zacząłem przyglądać się im z bliska. Wagonik - a raczej jego pierwsza wersję zbudowałem niedługo po tym - i odłożyłem do pudła bo nie wiedziałem co dalej. Wzięło mnie na dokończenie gdy przypadkiem wpadłem na film dokumentalny "Bocznica" w TV (do oglądnięcia tutaj).

Zdjęcia całości:
Obrazek Obrazek Obrazek

Dziewczynki skaczą przez oryginalną, legową gumę, na sznurze suszą się oryginalne majty i pończochy Scala) kupione na ostatnią chwilę od Zgrredka). Pierwszy raz ciąłem flexy - na latarnie. Z czego zrobiony jest betonowy płot - zostawiam do wyjaśnienia Longerowi (czas start!). Pierwszy raz też łączyłem kafle łapkami ludzikowymi - drzwi do kibelka.

Zdjęcia niektórych detali:
Obrazek Obrazek Obrazek

Więcej zdjęć w galerii: http://www.flickr.com/photos/hippotam/s ... 172778197/

Pan Czesław zaprasza do oglądania...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-02-04, 20:44 przez Hippotam, łącznie zmieniany 2 razy.

rasch22

#2 Post autor: rasch22 »

płot to element lodówki z scala :P??

EDYTA;
Sorki piekarnika :)

BL
Już chyba przed wa-wa i kz2010 była dyskusja że ten element był by najlepszy na ażurowy betonowy płot, tylko ta cena i dostępność :(

Wracając do moc, nie wiedziałem nawet o istnieniu czegoś takiego jak wczasy wagonowe :), scenka super fajna :)
Ostatnio zmieniony 2012-02-04, 20:16 przez rasch22, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Belfast
Posty: 387
Rejestracja: 2009-06-24, 22:01
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Diabel

 

#3 Post autor: Belfast »

Rewelacyjny klimat. Zielony parowozowy czyli lego zieleń pasuje jak ulał do wagonu mieszkalnego. Płot jest wyrąbisty. Gratulacje, super praca.
Lepsze jutro było wczoraj, a świat zamienił wrażliwość na wydajność !

Belfast

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#4 Post autor: Lord Vash »

Hippotam pisze:Dawno temu, kiedy byłem chłopem,
A teraz co? Awans społeczny? (przepraszam, nie mogłem się powstrzymać)

Jak dla mnie bomba! Klimacik jest, wszystko się kupy trzyma (latrynka trochę na słowo honoru, ale zawsze ;)), dawno takiego fajnego MOC-a nikt nie publikował :)

I takie moje jeszcze pytanko: obie panie z rudymi włosami mają tą samą fryzurkę? Czy to ta sama, którą ma dziewczynka z lupą w Town Hallu?
Ostatnio zmieniony 2012-02-04, 20:31 przez Lord Vash, łącznie zmieniany 1 raz.
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

Hippotam

#5 Post autor: Hippotam »

Lord Vash pisze:A teraz co? Awans społeczny? (przepraszam, nie mogłem się powstrzymać)
Dziękuję za obywatelską korektę :-)

Zapomniałem podziękować szarikmowi za uwagi i próby przekonania mnie do wprowadzenia większego chaosu i popsucia paru rzeczy. Niestety - ja tak nie umiem - znowu mi ręka zadrżaał przed zdemolowaniem dachy wagonu czy latarni..

EDIT:
Lord Vash pisze:obie panie z rudymi włosami mają tą samą fryzurkę?
Tak, to fryzura Ginny Weasley: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=92083
Ostatnio zmieniony 2012-02-04, 20:33 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
M_longer
VIP
Posty: 5429
Rejestracja: 2007-09-29, 08:47
Lokalizacja: Lubin
brickshelf: M-longer
Kontakt:

 

#6 Post autor: M_longer »

Hippotam pisze:Dawno temu, kiedy byłem chłopem, czasem na wakacjach udawało mi się je zobaczyć gdzieś na stacjach końcowych - w górach lub nad morzem. Stały gdzieś na bocznicy, w cieniu drzew, jeden za drugim - wszystkie zielone. Wagony mieszkalne. Wydawało mi się że wtedy że to musi być najwspanialszy sposób spędzania wakacji na świecie. Mieszka sie w prawdziwym wagonie, na bocznicy - co może przebić taką atrakcję?
Takie wagony były przeznaczone głównie dla pracowników kolei (oraz ich rodzin).
Nie były całkowicie zmodyfikowane, czasem zostawała część sypialna. Wydaje mi się że dominowały wagony drewniane, które były krótsze. Całkiem fajnie mieszkało się w wagonie który kiedyś był Warsem, bo był zdecydowanie dłuższy od tych drewnianych. Ale nie wiem czy w obecnych czasach byłoby to coś fajnego. Kiedyś to była atrakcja - Dla dzieci, bo coś nowego i dla rodziców, bo za śmieszne pieniądze miało się punkt wypadowy nad morzem lub w górach.

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#7 Post autor: Darkelmo »

Bardzo ładne, masa szczegółów powala. Siedziałem z 10 minut i przypatrywałem się pierwszemu zdjęciu potem przeszedłem do drugiego.

Awatar użytkownika
tomey
Posty: 528
Rejestracja: 2007-03-26, 22:04
Lokalizacja: Nysa / Wrocław
brickshelf: tomey

 

#8 Post autor: tomey »

Dzieciaki grające w gumę.... cudowne:).
37236809 nowe gadu:)

Awatar użytkownika
Lord Vash
Posty: 113
Rejestracja: 2011-01-06, 00:14
Lokalizacja: Bydgoszcz

#9 Post autor: Lord Vash »

Czemu pan z wózkiem ma twarz kosmity? Robi dziwne miny do dzidziusia?
Still looking for my AFOL-boyfriend :)
modularmike.wordpress.com

crises

#10 Post autor: crises »

Fajna scenka. Wagon i życie wokoło dopracowałeś ze wszystkimi szczegółami. Pan z wózkiem chyba słabo wypoczywa. Podoba mi się szalony dzieciak w huśtawce-oponie. Ładnie też wyszło połączenie zielonego wagonu z białymi wykończeniami.
Jak na zdjęcie z pięcioma lampami, to brzydki cień wyszedł. Zrób sobie jakiś dyfuzor z cienkiej gazy, odsuń tło od modelu albo przesuń lampy w tył, żeby dawały bardziej rozproszone światło.

smutny

#11 Post autor: smutny »

Jestem zachwycony, wszystko jest tutaj idealnie przedstawione. Wagon, płot, dziewczynki grające w gumę, ognisko, dwie niebieskie belki, dziadek z fajką itd. Świetny pomysł!!! Też bym cośe zbudował w tym stylu... nic tylko pozazdrościć ;)

Awatar użytkownika
Sorrow
Adminus Emeritus
Posty: 630
Rejestracja: 2010-05-08, 00:29
Lokalizacja: Z Uodzi
brickshelf: Sorrow

 

#12 Post autor: Sorrow »

Cudooowne, nie mogę się naoglądać. Karwik pewnie zrobiłby tu większy rozgardiasz, ale i tak jest ekstra. Bardzo mi się podoba kącik wypoczynkowy przy wychodku (fajny patent na fotel kolejowy, Twój?) i dziewczynka ze zgiętą nogą (dobry myk z flexem i łapką - może dasz ją do Wojen Ludzików?) i brzuchaty wąsacz przy ognisku. No i oczywiście ogrodzenie.
Nie jestem pewna, czy wczasy wagonowe to idealne wakacje, ale jeśli na stanie jest drzewo z oponą, to wczasy na pewno zyskują na jakości!

panrysiek

#13 Post autor: panrysiek »

Klimacik w dechę!
Fajne chude nogi dziewczynek! I drewno na opał z brązowych rączek!
Wagon elegancki krzywy jak trzeba!
A jeśli Ty lub ktoś inny nie może odżałować, że w dzieciństwie nie załapał się na wczasy wagonowe, nic straconego. Do dziś można przenocować w podobnych wagonach w Muzeum Kolejnictwa i Przemysłu w Jaworzynie Śląskiej (które swoją drogą bardzo polecam!)
www.muzeumtechniki.pl/

lordofdragonss

#14 Post autor: lordofdragonss »

Piekna scenka Hippo! Też wiele razy marzyłem o wakacjach jak te. Kojarzą się ze swobodą i latem, ehh... Ognisko jest miodne!
A pan Czesław pomylił Szampan z szamponem :P

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#15 Post autor: bart »

A mnie się podoba patent na drzewo (oczywiście reszta także mi się podoba), który zapamiętam i może kiedyś odgapię :)

ODPOWIEDZ