[MOC] Wczasy wagonowe

Trains, Monorail

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
szarikm
Adminus Emeritus
Posty: 1312
Rejestracja: 2005-11-03, 16:43
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: szarikm

 

#16 Post autor: szarikm »

Hippotam pisze:Zapomniałem podziękować szarikmowi za uwagi i próby przekonania mnie do wprowadzenia większego chaosu i popsucia paru rzeczy. Niestety - ja tak nie umiem - znowu mi ręka zadrżaał przed zdemolowaniem dachy wagonu czy latarni..
uff, już sobie pomyślałem, że zrezygnowałeś z moich usług, gdy napisałem Ci jakby jeszcze zdemolować parę rzeczy :)
Jednak z drugiej nie mam co narzekać - scenka trzyma klimat dawnych lat.

Hippotam

#17 Post autor: Hippotam »

crises pisze:Jak na zdjęcie z pięcioma lampami, to brzydki cień wyszedł
W ogóle mam wrażenie że coś robie źle. Zdjęcia wychodzą mi ciemne pomimo 5 lamp (w sumie 430W). Co ciekawe - tylko te obejmujące cały model, zdjęcia detali są OK. Podejrzewam jakieśustawienia pomiaru światłą w aparacie (punktowe, ważone, multisegment?).
smutny pisze:dziadek z fajką
Fajkę się robi inaczej, ale nie mogłem znaleźć śrubokręta :)
Sorrow pisze:Karwik pewnie zrobiłby tu większy rozgardiasz
O tak. Czułem chwilami jakby Karwik siedział mi za plecami i podpowiadał - wywal polowe zielonych kafli i przyczep i inne, zdemoluj dach, itd... Strasznie trudno się buduje z takim wyimaginowanym Karwikiem na plecach. Więcej nie będę się już zapuszczał w lata 80-te.
panrysiek pisze:Fajne chude nogi dziewczynek! I drewno na opał z brązowych rączek!
To zżynka odpowiednio - ze Zgrredka i Karwika.
szarikm pisze:uff, już sobie pomyślałem, że zrezygnowałeś z moich usług
Dodałem opony na latarni i kosze na śmieci. Reszty nie, bo mi odwagi zabrakło.

Mrutek

#18 Post autor: Mrutek »

Najbardziej podoba mi się laska grająca w gumę, ze zgiętą, cienką kończyną. Jak żywa. I smarkacz w oponie.
Wszystko jest świetne. Trochę rażą dziury w słupach - mogłeś poobracać te konektory do zdjęć. Te bez dziur są kosmicznie drogie i stosunkowo mało dostępne.
Tak czy owak rewelacja. Scenka, bo nie codzienne życie w takich wagonach, a ludzie tak mieszkali.
Na wakacje na pewno lepsze niż namiot.

Awatar użytkownika
V1
VIP
Posty: 2557
Rejestracja: 2007-04-07, 05:56
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: Noddy

 

#19 Post autor: V1 »

Bardzo ładne, wagon kryty deskami bardzo ładny. Bardziej realistycznie by wyglądał, gdyby był dwuosiowy, ale to ginie w całym tym bogatym otoczeniu.
Ogrodzenie wygląda delikatnie, jak na betonowe prefabrykaty nieco zbyt filigranowo, ale jest bardzo ładne. Strasznie dużo tych kratek zgromadziłeś!
Ławeczka z liftarmów pomysłowa.
Karwik by wcale dużo więcej nie popsuł :)
Może by nieco niżej zawiesił oponę. I można by dołożyć przewody elektryczne biegnące od najbliższej latarni do wagonu.

Ciekawe, czy gdzieś za granicą były rozpowszechnione wczasy wagonowe.
\/1 ______________

makar
Posty: 37
Rejestracja: 2011-10-17, 20:36
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

#20 Post autor: makar »

Hippotam pisze:W ogóle mam wrażenie że coś robie źle. Zdjęcia wychodzą mi ciemne pomimo 5 lamp (w sumie 430W). Co ciekawe - tylko te obejmujące cały model, zdjęcia detali są OK. Podejrzewam jakieśustawienia pomiaru światłą w aparacie (punktowe, ważone, multisegment?)
Białe tło zaburza pomiar światła, poza punktowym. Na błonie to był większy problem, teraz pstryknij po prostu kilka takich samych kadrów z różnymi ustawieniami. Może masz bracketing w swoim aparacie to będzie jeszcze łatwiej.
"Na początek jedna uniwersalna rada - zrzynaj. Podpatruj. Kopiuj."

Miszel
Posty: 253
Rejestracja: 2010-03-09, 15:34
Lokalizacja: Bielsk Podlaski / Białystok

#21 Post autor: Miszel »

Nie mogę się nie zachwycić płotem - cudo!!! Betonowy płot jak żywy i od razu nadaje starego klimatu całej scence. Inne pomysły jak dziewczyny grające w gumę również genialnie.Dziś już się tego nie uświadczy, a przynajmniej nie pamiętam, żebym widział to gdzieś od wielu lat.
Pirates, Castle i figurki Star Wars, to jest to co tygrysy lubią najbardziej :)

Awatar użytkownika
Legofan
Posty: 228
Rejestracja: 2008-09-21, 14:00
Lokalizacja: Opole
brickshelf: Legofan000

 

#22 Post autor: Legofan »

Wprost świetna praca! Lampy, płot (mistrzostwo), antena (jaki to klocek?), scenki (wciąż nie mogę się zdecydować która najlepsza), ognisko są genialne. Wszystko bardzo realistyczne. Jeden z najlepszych mocy, jakie widziałem.
I te kubki koło ogniska, nie widziałem ich wcześniej. Z jakiego zestawu pochodzą?

Hippotam

#23 Post autor: Hippotam »

Mrutek pisze:Trochę rażą dziury w słupach - mogłeś poobracać te konektory do zdjęć.
Moja żona mówiła że to taki wydziabany stary beton i żeby zostawić :)
V1 pisze:Bardziej realistycznie by wyglądał, gdyby był dwuosiowy
Wydaje mi się że te wagony były niezależnie customizowane i że da się znaleźć każdy układ osi.

Zapomniałem napisać też że wagon ma skrętne wózki i normalnie jezdzi po torach. Dach jest zdejmowany, tylna ściana da się zdjąć - tylko wnętrza nie ma bo jakoś mi sie odechciało....
Legofan pisze:antena (jaki to klocek?)
To antena: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=3144

Dzięki za komentarze!
Ostatnio zmieniony 2012-02-05, 13:12 przez Hippotam, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#24 Post autor: Misterzumbi »

Hippotam pisze: Więcej nie będę się już zapuszczał w lata 80-te.
To zle. Bardzo ladnie ci to wychodzi.

Oprocz tego co napisl Karwik o osiach wagonu, ktore strasznie mnie kluja w oczy, jest to wspaniala praca. Bardzo klimatycznie i w ogole slicznie. Najwieksze ochy i achy dla dziewczynek co graja w gume, dla prania i kotka.

Nagane masz za jedna rzecz. Uchylenie drzwi i dodanie tam chocby namiastki wnetrza, i moze mame ktora wola na obiad, albo rozdaje dzieciom lody Calipso, dalo by zyciu tej scenki jeszcze wiekszego kopa. Tym bardziej ze ten Wagon to w koncu centrum uwagi, a stoi sobie troche tak w srodku tego calego zamieszania jak klocek.

Mam szczera nadzieje ze nie rozmontujesz tego a sukcesywnie poprawisz, bo naprawde ta zabawka jest tego warta.

Wielkie brawa, ide na trzecia sesje ogladania zdjec.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

Hippotam

#25 Post autor: Hippotam »

Misterzumbi pisze:Oprocz tego co napisl Karwik o osiach wagonu, ktore strasznie mnie kluja w oczy
Wiedziałem że się odezwą kolejarze-puryści. In your face:
Obrazek
Obrazek
Misterzumbi pisze:Nagane masz za jedna rzecz. Uchylenie drzwi i dodanie tam chocby namiastki wnetrza, i moze mame ktora wola na obiad, albo rozdaje dzieciom lody Calipso, dalo by zyciu tej scenki jeszcze wiekszego kopa. Tym bardziej ze ten Wagon to w koncu centrum uwagi, a stoi sobie troche tak w srodku tego calego zamieszania jak klocek.
Naprawię. Praca jedzie na Pyrkon i będzie w Krakowie więc jest długoterminowa.

rh

#26 Post autor: rh »

Hippotam pisze:Wiedziałem że się odezwą kolejarze-puryści
To kolejarz purysta powie, że odstęp pomiędzy kołami powinien być chociażby na 1-2 study by miało to sens realistyczny ;)

Świetne. Dobre pamiętam, że ten wagon już kiedyś pokazałeś na integracji i już wtedy wywołał nasze westchnienia? :)

Hippotam

#27 Post autor: Hippotam »

Dobra, poddaje się :-) To co poprawić? Odstęp pomiędzy osiami wystarczy?
rh pisze:Dobre pamiętam, że ten wagon już kiedyś pokazałeś na integracji i już wtedy wywołał nasze westchnienia? :)
Tak jakoś to było:
Obrazek

rh

#28 Post autor: rh »

Hippotam pisze:Dobra, poddaje się :-) To co poprawić? Odstęp pomiędzy osiami wystarczy?
Powiem Ci tak. Przyjrzyj się dokładnie jak to tam wygląda, tam są te wszelkie elementy mocowania wózka i osi, resorowanie. Ewentualnie jeśli nie udałoby Ci się tego zorganizować w typowych elementach zawsze można się podeprzeć patentem SavaTheAggiego na mocowanie osi:

Obrazek
TSRR Coach #44 WiP 02 by SavaTheAggie, on Flickr


Działa to dobrze, chociaż piszczy przy jeżdżeniu ;)
Ostatnio zmieniony 2012-02-05, 14:18 przez rh, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
zgrredek
Posty: 2259
Rejestracja: 2007-12-10, 08:01
Lokalizacja: Ankh-Morpork
brickshelf: zgrredek
Kontakt:

 

#29 Post autor: zgrredek »

Kto późno przychodzi to... nie ma co powiedzieć, bo inni już to powiedzieli.
Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to imponująca kolekcja kratek z piekarnika (ja mam jedną). Drugi co mi się rzuciło, to chyba trochę za dużo latarni; te trzy za pociągiem chyba byłoby w sam raz.
Praca jest świetna, a jestem pewien, że będzie jeszcze świetniejsza, bo najlepsze pomysły przychodzą po publikacji.

Awatar użytkownika
Misterzumbi
Zasłużony
Posty: 1479
Rejestracja: 2006-06-20, 01:21
Lokalizacja: z piekła
brickshelf: misterzumbi
Kontakt:

 

#30 Post autor: Misterzumbi »

Ciesze sie ze nie rozmontujesz. Chetnie sobie polukam na toto na zywo w Krakowie...

Co do puryzmu. Osobiscie wywalil bym po jednej osi (wewnetrzne) bo wagon jest przykrotki, i dlatego wyglada to komicznie, pozatym jak pan od Muminkow mowi, trzeba troche odstepu pomiedzy osiami oraz wysunac je bardziej do koncow wagonu. Zbyt wiele zachodu.

Jezeli rzeczywiscie bys go mial wydluzac (ja bym nie robil, zobacz jak wywalisz dwa wozki to oszczedzisz kasy na jeszcze dwa ludziki... Aha, to nie ten oddzial), to bym probowal tego jako wozka:

Obrazek

Ale jeszcze raz podkreslam ze juz jest swietnie.
Ostatnio zmieniony 2012-02-05, 15:00 przez Misterzumbi, łącznie zmieniany 2 razy.
Maciej Drwięga pisze:czas naświetlania zdjęcia nie ma wpływu na przezroczystość Jeraca.
kris kelvin pisze: Boże chroń Lugpol.

ODPOWIEDZ