[MOC] Taxi Sterowiec

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

[MOC] Taxi Sterowiec

#1 Post autor: Jantin »

W nowoczesnych miastach Europy poruszanie się po powierzchni gruntu staje się coraz uciążliwsze i, przede wszystkim, wolniejsze. Automobile i prywatne dorożki nie zapewniają już sprawnego transportu, więc przedsiębiorczy piloci kupują lub konstruują niewielkie sterowce i wożą co bogatszych mieszkańców bezpośrednio do ich biur na najwyższych piętrach miast, ponad chaotyczną powierzchnią.

Obrazek

Flickr

Hippotam

#2 Post autor: Hippotam »

Pomysłowe i dobrze się zapowiada, ale wygląda jakbyś przerwał w połowie i pokazywał nam WIPa. Gondola jest świetna - kolory i detale świetnie dobrane. Ale reszta jest na łapu capu. Nie ma ludzików - ani pasażerów, ani pilotów. Dużą szarą bryłę sterowca trzeba jakoś przełamać - opasać go czymś, dodać detali...

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#3 Post autor: Jantin »

Próbowałem dodawać jakieś drobiazgi dookoła cygara, ale wtedy z kolei ono ginęło - gondola z dodatkami dominowała nad szarą bryłą, a myślałem o odwrotnym efekcie, który jest typowy dla sterowców - mała gondola zdominowana przez szary balon. A i tak średnio się udało.
Ludzików nie ma, bo i tak by ich w środku nie było widać za bardzo, a jakbym całą stację do niego zaczął dorabiać, tobym pewnie nigdy nie dotarł do etapu publikacji ;p

Awatar użytkownika
szww
Posty: 302
Rejestracja: 2006-09-09, 23:45
Lokalizacja: Warszawa

#4 Post autor: szww »

Gondola świetna, silnik też całkiem fajnie wygląda.

Jednak łączenie gondoli z balonem wydaje się być trochę niedopracowane.

Ogólnie super, będzie do tego jakaś dioramka?

Awatar użytkownika
Qworg
Posty: 627
Rejestracja: 2008-03-20, 09:16
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5 Post autor: Qworg »

Bardzo ładnie wyszedł, choć wygląda trochę łyso. Hippotam ma rację mówiąc że wygląd jak WIP. Podłub przy nim jeszcze. Spróbuj opasać go tym.
[you] nakarm DZIECIAKA klikając w brzuch pajaca.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#6 Post autor: Jantin »

TO jest przeznaczone na inny projekt :D
szww pisze:Ogólnie super, będzie do tego jakaś dioramka?
Nie. A na pewno nie w najbliższej przyszłości, chyba, że mi jakiś pomysł z nieba spadnie

Nad mocowaniem pomyślę, choć tam jest dość ograniczone pole manewru, w zaczep wchodzą tylko elementy o grubości flexów, albo barów i do tego muszą być dość długie.

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#7 Post autor: bart »

Nie wiem dlaczego bo to nie ta epoka ale nieodparcie kojarzy mi się ze sterowcami z alternatywnego wszechświata z serialu Fringe. Jako całość mi się podoba. Co do ludzików to przeczytałem komentarze poprzedników i zgodzę się z Tobą, że chyba byłyby niewidoczne (jeśli by się w ogóle zmieściły w środku).

A ponieważ pochwały zazwyczaj dopingują to na końcu napiszę, że powinieneś kiedyś jednak spróbować dobudować do niego stację :)

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#8 Post autor: Jerac »

A jakbyś go cienkim technikowym łańcuchem owinął w dwóch czy trzech miejscach? Może jakieś lampy? Zbiorniki balastowe?

Pomościk do wejścia do środka? Wieża cumująca?

Tak czy siak, mnie się generalnie podoba.

Mrutek

#9 Post autor: Mrutek »

Gondola OK. Całości czegoś brakuje.
Ostatnio zmieniony 2012-02-16, 09:10 przez Mrutek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Jantin
Posty: 473
Rejestracja: 2006-08-23, 08:37
Lokalizacja: Warszawa

#10 Post autor: Jantin »

Widzę, że zainteresowanie jakimś przystankiem dla maszyny jest spore, mam nawet jeden pomysł, ale chwilowo nie mam czasu. Mówiąc "gondola" macie na myśli kabinę pasażerską, czy całość wraz z silnikiem? Z upływem czasu coraz mniej mi się on podoba ;)
Jerac: Nie mam łańcuchów Technic :D Ale pomyślę nad jakimiś detalami, ogólnie chyba szykuje się mały remake.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#11 Post autor: 3dom »

A ja się nie znam na sterowcach więc podoba mi się tak jak jest ;)
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

ODPOWIEDZ