Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Tattoo Parlour
Autor Wiadomość
shaggie 
Adminus Emeritus

Wpisy: 170
Wysłany: 2012-02-12, 16:38   [MOC] Tattoo Parlour

Cześć!

Po długiej przerwie mam nowego MOC-a do pokazania.
Bawiłem się LDD i wyszła z tego modułowa kamieniczka, a że niedawno się dziergałem, wpadłem na pomysł, aby umieścić tam salon tatuażu i mieszkanie jego właściciela:

Frontowe drzwi wiodą na klatkę schodową, z której można wejść na piętro lub wyjść tylnym wejściem:

Klatka jest wyłożona kafelkami, ma skrzynkę pocztową, gaśnicę i światło:

Na pierwszym piętrze jest salon, ze stanowiskiem, fotelem i maszynką do dziergania; jest też zlew, zaś pracę umila muzyka z gramofonu i wypasionych głośników:

Na drugim piętrze znajduje się mieszkanie tatuażysty, urządzone skromnie i nowocześnie - jest kuchenka, zlew i lodówka, a także wyrko i kabina prysznicowa. Nasz tatuażysta hobbystycznie zajmuje się grzebaniem w starych samochodach, ma więc w mieszkaniu niewielki warsztat:

No i tyle, mam nadzieję, że Wam się spodoba :)

Reszta obrazków tu (po ocenzurowaniu): www.brickshelf.com/galler.../TattooParlour/

Pauelor
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-12, 17:05   

Podoba się kolor kamienicy, taki wyblakły, PRLowski, idealny. Fajnie też wyszły te piaskowe kafle i te charakterystyczne schody na klatce. Może tylko tył taki trochę łysawy, ale ja nigdy nie mieszkałem w kamienicy, więc może tak musi być? Ja ogólnie fanem budynków nie jestem, ale ta praca przypadła mi do gustu. Gratulację

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2012-02-12, 22:30   

Cóż za piękne zmartwychwstanie - publikacja po 5 i pół roku przerwy!
Kamieniczka bardzo fajna; tan i lime ładnie się komponują. Trochę przeszkadza ta szara kreska w poprzek. Można byłoby to łączenie zamaskować jakimś gzymsem.
Rozplanowanie parteru widziałbym trochę inne. Wejście na klatkę mogłoby być z bramy albo od tyłu, a od frontu w miejscu drzwi chociażby kiosk z gazetami, coś co nie potrzebuje dużo miejsca.
Ciekawe wnętrza. Najbardziej spodobał mi się pomysł na świetlówkę i imadło.

Ciamek 
VIP
Ciamosław Ciamek

Wpisy: 2581
Wysłany: 2012-02-12, 22:42   

shaggie napisał/a:
shaggie

Ooo.
Żyje i buduje : o)

bart 
VIP

Wpisy: 258
Wysłany: 2012-02-12, 23:02   

Widzę, że Admin Honorowy nie jest tylko legendą :) A co do kamieniczki to bardzo podoba mi się, że klasyczna w sumie budowla nie jest wycyzelowana do granic możliwości, za to jest bardzo fajnie urealniona. Do klasycznych okien ktoś włożył, wentylator, do ściany przyprawiono na siłę klimatyzację i dowieszono ciut na siłę wielki szyld. Ponadto podoba mi się rozplanowanie w sumie niedużego wnętrza mieszkania lokatora kamienicy.
Ostatnio zmieniony przez bart 2012-02-13, 21:43, w całości zmieniany 1 raz  

lordofdragonss
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-12, 23:43   

"Pojawiwszy się na forum zachwycił lud swym Mocem zacnym!"

Kolory naprawdę są fajne, nigdy bym nie pomyślał by użyć limonkowego do kamieniczki.
A co to za kafelek z ptaszkiem?
Ostatnio zmieniony przez 2012-02-15, 22:31, w całości zmieniany 1 raz  

Polip 
Kebab-ninja

Wpisy: 55
Wysłany: 2012-02-13, 01:56   

Mieszkałem swego czasu w kamienicy i okna jak te na pierwszym piętrze miałem identyczne! Drewniane, wysokie chyba na dwa metry, nieszczelne, podwójne i nie do wymienienia - pan inspektor ochrony zabytków się czepiał.

Wprawdzie w środku nie było ciasno, wręcz bezczelnie przestronnie, ale dodawane, zupełnie niepasujące bajery (vide klimatyzacje, szyldy) to był nieodłączny element, a jakże.

Piękna, przemyślana (i limonkowa!!!) praca, a do tego przywołująca całkiem dobre wspomnienia, za co jestem wdzięczny.

shaggie 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2012-02-13, 09:44   

zgrredek napisał/a:
Najbardziej spodobał mi się pomysł na świetlówkę i imadło.

Imadło jest z 10027, a świetlówka z 10197, chociaż tam występowała w charakterze zderzaka tego śmiesznego wozu strażackiego.

Emaleth 

Wpisy: 29
Wysłany: 2012-02-13, 09:57   

Ogólna wrażenie bardzo dobre i może nie powinnam krytykować, bo sama nie umiem lepiej, ale ten szyld mi się nie podoba. Sam pomysł jest super, ale ta jego kanciastość odbiera trochę uroku.

Hippotam
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-13, 10:05   

Bardzo fajna kamieniczka, nie wiem jak to zrobiles ale wydaje mi się najlepsza z kamienic ktore widzialem w tym kolorze.

Mam problem z dachem - dom wygląda troche jak bunkier. Podniesienie dachu o warstwa wysokich skosow by mu chyba pomogło.

Do prezentacji wnętrza warto chyba zbudować to tak, żeby dało się wymontowac dwie sasiadujace ściany - dało by się lepiej robić zdjęcia.

shaggie 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2012-02-13, 12:26   

lordofdragonss napisał/a:
A co to za kafelek z ptaszkiem?

A to taki mały smaczek, klocek równie stary, co ja ;)
http://www.bricklink.com/...sp?P=3068bpb052

Scarecrow 

Wpisy: 74
Wysłany: 2012-02-13, 13:27   

Kolor w jakim jest wykonana kamieniczka bardzo przyjemny dla oka.

Fajnie też wyszedł napis informujący, że to salon tatuażu.

smutny
[Usunięty]

Wysłany: 2012-02-13, 17:11   

Na początku jakoś nie specjalnie mi się spodobała ale dzisiaj zmieniłem zdanie. Kolor jakoś mi nie pasował ale to najmniej ważne. Wnętrza są rewelacyjnie urządzone, skromne podwórko i świetny dach. Gratuluje też bramy, której jakoś nigdy nie potrafiłem zrobić sensownie. Znowu nabrałem ochotę na następną kamienice ale nie mam z czego budować...
Ostatnio zmieniony przez smutny 2012-02-13, 17:12, w całości zmieniany 1 raz  

shaggie 
Adminus Emeritus

Wysłany: 2012-02-13, 18:07   

Dziekuje wszystkim za komentarze i konstruktywna krytyke.

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu