[MOC] Scimitar Tank

Aquazone, Mecha, Space, SW, Underground, Bionicle, Hero Factory

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

[MOC] Scimitar Tank

#1 Post autor: KUKUS »

Witam!
Dzisiaj hamerykańskie święto związane z waleniem tynków. Myślę, że mój najnowszy moc świetnie się sprawdzi w tej roli ;)

Sam nie wiem, skąd się wziął pomysł na budowę czołgu. Po kupieniu zestawu PF-ów zapragnąłem zbudować kroczącego mecha. Niestety efekt kroczenia nie był zadowalający i tymczasowo porzuciłem projekt. W tak zwanym między czasie udało mi się dorwać gąsienice, a reszta potoczyła się swoim rytmem.



Obrazek

BRICKSHELF
DEVIANTART
FLICKR

WIP



Obrazek

Obrazek
Silnik: 2 x medium
Napęd: tylne osie
Przełożenie: 1:3
Baterie: 6 x bateria AA ("paluszek") + 3 x mniejsze (pilot)
Liczba ogniw: 76



Obrazek
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JeW_85Kh ... ideo_title[/youtube]



Obrazek
Scimitar Tank jest czołgiem kosmicznej policji, służącym do dewastacji wszystkiego, co mogłoby przeszkodzić w ujęciu wroga. Właściwie od wersji wojskowej różni się jedynie kolorem. Już same potężne gąsienice są w stanie zmiażdżyć najtwardsze materiały - a przecież nie jest to jedyna broń, jaką maszyna posiada!



Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

Widok z góry:
Obrazek

Opancerzenie boczne:
Obrazek Obrazek Obrazek
zwiększa wytrzymałość czołgu na ataki z boków.

Kabina:
Obrazek Obrazek Obrazek

Zasilanie:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Battery-boxa można łatwo odpiąć.



Obrazek

Działa Główne:
Obrazek Obrazek Obrazek

Rakietnice:
Obrazek Obrazek Obrazek

Działa frontowe:
Obrazek Obrazek

Działa boczne:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek



Obrazek
Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Małe porównanie z wcześniejszymi modelami:
Obrazek Obrazek

Stare podwozie (WIP)



Obrazek
chciałbym podziękować następującym osobom:
- Legate Scimitarowi za pomocne rady + testowanie czołgu
- Jeracowi, za rady dotyczące przełożenia dla efektywniejszego poruszania się maszyny zagłady
- TT za PF-y, gąsienice i inne użyteczne części
- Krakowskiej ekipie za testy + rady na ostatnim spotkaniu



Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2012-08-01, 18:10 przez KUKUS, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Cudowny kształt białego potworka, bardzo zwarty i masywny. Rewelacja!:D
I pierwsze zdjęcie w poście wymiata ;)
Jakbym sam takie coś zbudował, miałbym problem - rozkładać i budować coś nowego,czy nie?

PS.
KUKUS pisze:Część osób narzekała, że w tematach umieszczam zbyt wiele zdjęć/opisów,
Nie słuchaj ich.

PS2.
Sterujesz małym pilotem, czy tym wiekszym z regulacją?
Sariel zarzucił fajny pomysł jak można właściwe regulować napęd pojazdu gąsienicowego ;)
Ostatnio zmieniony 2012-02-14, 00:29 przez blizzard, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
eric trax
Administrator
Posty: 2460
Rejestracja: 2011-02-28, 20:30
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: erictrax

 

#3 Post autor: eric trax »

To zbudowali nasi? :O

Widziałem na flikrze. Świetny jest! Szczególnie podoba mi się bryła i działka.

Jak się nazywa efekt z 30sec? to takie zdjęcie niby blueprint niby matrix?
Ostatnio zmieniony 2012-02-14, 01:29 przez eric trax, łącznie zmieniany 1 raz.
Na warsztacie:
- Grimme Varitron 270 - 10%
.

Awatar użytkownika
Piterko
Posty: 533
Rejestracja: 2008-08-23, 09:33
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
brickshelf: piterkotm

 

#4 Post autor: Piterko »

Instruckja i do cuscoo NAOW!

Nie mogę uwierzyć jak twój skill w tworzeniu droidów i wehikułów ciężkich rośnie. To jest genialne i daje masę ale to masę radochy nawet tylko patrząc. Jeszcze tylko zdobądź diody dodaj dźwięki i masz strzelające lasery.
Zagalopowałem się...ale to jak dla mnie moc miesiąca...albo nawet już roku! xD

Jetboy

#5 Post autor: Jetboy »

Po prostu znakomite! Przywodzi na myśl Bubblegum Crisis i znane z niego Dominion Tank Police.

Havoc

#6 Post autor: Havoc »

Absolutna rewelacja, to powinno wyjść jako zestaw kontynuujący serię SP III.
Świetne użycie tego, wydawałoby się, bezużytecznego elementu jako przodu. Zdjęcie z rozjeżdżanym creatorem sprawdzone i dodające klimatu :)

Awatar użytkownika
bart
Posty: 258
Rejestracja: 2011-07-18, 22:41
Lokalizacja: Rzeszów
brickshelf: barpaw

 

#7 Post autor: bart »

KUKUS zrób instrukcję błagamy .... Czołg jest genialny. Dołączam się do głosów poprzedników żebyś to zgłosił do Cuusoo bo to powinien być zestaw lego.
Ostatnio zmieniony 2012-02-14, 09:21 przez bart, łącznie zmieniany 1 raz.

Mrutek

#8 Post autor: Mrutek »

Havoc pisze:Absolutna rewelacja, to powinno wyjść jako zestaw kontynuujący serię SP III.
Też kojarzy mi się z SP, ale chyba takie było założenie. Podoba mi się, chociaż wygląda trochę jak w ciąży,albo na sterydach. Taki urok kosmicznych czołgów :)
Dlaczego jedna z zębatek jest kątowa. To celowe, czy braki w zaopatrzeniu?

Awatar użytkownika
Scarecrow
Posty: 74
Rejestracja: 2011-06-06, 22:23
Lokalizacja: From Nowhere

#9 Post autor: Scarecrow »

Czołg jest kosmicznie fantastyczny.
Filmik bardzo udany, muzyka daje klimat całości prezentowanego MOC-a.
I to zdjęcie z rozjechanym Blue Roadster-m wyszło świetnie.

Havoc

#10 Post autor: Havoc »

Gdyby to miało wyjść jako zestaw pewnie gąsienice daliby czarne, a końcówki luf w działkach z przodu byłyby w kolorze tr green.

PS już wiem z czym kojarzy mi się ten pojazd (Red Alert 2 Yuri's Revenge - Battle Fortress):

http://images2.wikia.nocookie.net/__cb2 ... rtress.jpg

Pauelor

#11 Post autor: Pauelor »

Jako, że uwielbiam Space Police - gdyby LEGO coś takiego wydało, od razu bym poleciał do sklepu i kupił! Jest w nim wszystko, co lubię. Futurystyczny kształt, kupa uzbrojenia i jeździ! Poważnie, przeszedłeś samego siebie!

Darkelmo
Posty: 194
Rejestracja: 2008-08-26, 19:21
Lokalizacja: Warszawa

#12 Post autor: Darkelmo »

Jest bardzo ładny. Siedziałem i przeglądałem zdjęcie po zdjęciu. Stwarza wrażenie bardzo masywnego. Bawialnosć 11/10
Ostatnio zmieniony 2012-02-20, 21:20 przez Darkelmo, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
KUKUS
VIP
Posty: 852
Rejestracja: 2007-06-25, 09:50
Lokalizacja: Kraków
brickshelf: Kukus
Kontakt:

 

#13 Post autor: KUKUS »

blizzard pisze:I pierwsze zdjęcie w poście wymiata ;)
Nasir pisze:I to zdjęcie z rozjechanym Blue Roadster-m wyszło świetnie.
Przerobione w 100% w GIMP-ie. Pociski to efekt rozmazanego błysku gradientowego.
blizzard pisze:rozkładać i budować coś nowego,czy nie?
Cóż, nie ukrywam, że mam podobne wątpliwości. Bo jednak projekt męczyłem jakoś od września-października, potem przyszły zaliczenia uczelniane i tymczasowo zostawiłem czołg, a teraz znów do niego wróciłem, zrobiłem kilka poprawek no i odpowiednio obfotografowałem gościa.
blizzard pisze:Sterujesz małym pilotem, czy tym wiekszym z regulacją?
Steruję tym nowszym pilotem, umożliwiającym kilka trybów prędkości silnika:
Obrazek
Miałem pewne plany dotyczące modyfikacji pilota (np stworzenie odpowiednich wajch), ale ostatecznie stwierdziłem, żeby jednak pozostawić jak jest. Co prawda na początku można mieć małe problemy ze sterowaniem, ale da się to szybko ogarnąć.
eric trax pisze:Jak się nazywa efekt z 30sec? to takie zdjęcie niby blueprint niby matrix?
Efekt zabawy w GIMP-ie. Nic specjalnego: wyszukiwanie krawędzi sobela + kolorowanie + deseń siatki na osobnej warstwie + ustawienie odpowiedniej przezroczystości tejże siatki. Do tego jeszcze dochodzą napisy + linie skopiowane z Power Pointa i mamy opisówkę gotową :D
Piterko pisze:Instruckja i do cuscoo NAOW!
bart pisze:KUKUS zrób instrukcję błagamy .... Czołg jest genialny. Dołączam się do głosów poprzedników żebyś to zgłosił do Cuusoo bo to powinien być zestaw lego.
Zobaczymy, w tej chwili żal mi go rozbierać ;) Ale podpowiem, że jak się już umieści silniki i zrobi całe podwozie, to potem reszta jakoś idzie. Sporo części pochodzi z Galactic Enforcera oraz tego transformującego się latadła kosmicznej policji.

Chociaż zobaczymy, najwyżej pokażę to na zasadzie poszczególnych modułów.
Piterko pisze:Nie mogę uwierzyć jak twój skill w tworzeniu droidów i wehikułów ciężkich rośnie.
Pauelor pisze:Poważnie, przeszedłeś samego siebie!
Żadna tajemnica - im wino jest starsze, tym lepiej smakuje. A nad tą maszynką troszeczkę sobie popracowałem.
Piterko pisze:To jest genialne i daje masę ale to masę radochy nawet tylko patrząc
Cóż, powiem tylko, że koledzy ze studiów, którzy już nie bawią się klockami nie mogli przejść jeszcze obok wersji WIP obojętnie ;)
Piterko pisze:Jeszcze tylko zdobądź diody dodaj dźwięki i masz strzelające lasery
Hm... w sumie lasery dałoby zrobić chociażby z samych, świecących elementów z creatora ;)
Piterko pisze:Zagalopowałem się...ale to jak dla mnie moc miesiąca...albo nawet już roku! xD
Miło mi, że tak uważasz, ale jest masa ciekawszych konstrukcji, a ten czołg był moim pierwszym jeżdżącym.
Havoc pisze:Świetne użycie tego, wydawałoby się, bezużytecznego elementu jako przodu.
Żaden element nie jest bezużyteczny, tylko problem brzmi jak go wykorzystać :D
Havoc pisze:Zdjęcie z rozjeżdżanym creatorem sprawdzone i dodające klimatu :)
Rozjeżdżane creatory świetnie nadają się do scenek niszczenia. Czy to do mechów, czy czołgów czy innych maszyn.
Mrutek pisze:Podoba mi się, chociaż wygląda trochę jak w ciąży,albo na sterydach. Taki urok kosmicznych czołgów :)
Jak miażdżyć to konkretnie!
Mrutek pisze:Dlaczego jedna z zębatek jest kątowa. To celowe, czy braki w zaopatrzeniu?
Chwilowe braki. Ale jak widać na filmie czołg i tak sobie z nimi radzi. Poza tym kątowych mam trochę i chciałem je jakoś sensownie wykorzystać.
Havoc pisze:końcówki luf w działkach z przodu byłyby w kolorze tr green.
Rozważałem taką opcję, ale uznałem, że lepiej to wygląda z czarnymi końcówkami.
Darkelmo pisze:Stwarzw wrażenie bardzo masywnego
Cóż, czołg ledwo się zmieścił na tle bloku - Sonic Boom nie miał tyle szczęścia. Chociaż przyznam, że fajnie się razem prezentują na półce ;)

Dziękuję za komentarze!

Awatar użytkownika
PatrykZ
Adminus Emeritus
Posty: 964
Rejestracja: 2008-08-06, 11:34
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: PatrykZ

 

#14 Post autor: PatrykZ »

Niesamowita maszyna. Jak tylko będę w stanie obejrzeć filmik napiszę więcej. I kolejny motyw poturbowanego auta :-)

Awatar użytkownika
Benny
Posty: 230
Rejestracja: 2008-03-22, 11:24
Lokalizacja: Będzin
brickshelf: Benny888

 

#15 Post autor: Benny »

Zwarta, estetyczna bryła, świetna jak zawsze prezentacja, detale...

Czego chcieć więcej? :- )

ODPOWIEDZ