F4U-1D Corsair

Adventurers, Castle, HP, Ninja, Pirates, Western, WWII, Vikings

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2780
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

F4U-1D Corsair

#1 Post autor: Ciamek »

Pokładowy samolot z IIWŚ.

Obrazek


Starałem się dobrze odwzorować załamanie skrzydeł, a także okrągłość i cienkościenność obudowy silnika - dlatego zbudowana jest z plate'ów umieszczonych na ośmiokącie.

Ciekawsze elementy modelu: Wspomniany 'okrągły' przód, skrzydła z charakterystycznym skosem składane do hangarowania, otwierana kabina pilota, ruchome powierzchnie sterowe, klapy, chowane tylne podwozie (przednie odczepiane, bo sie nie miało gdzie chować : o( ), hak;
w skrzydłach: wyloty KMów, wloty powietrza.
Jako jedyny z moich modeli ma 'znaki rozpoznawcze' : oP

Cała konstrukcja jest niestety bardzo delikatna - zwłaszcza wygibasy skrzydeł i obudowa silnika.

Ciekawsze zdjęcia:

02
04
06
07
09
13
14
15
16

Cała galeria (jak ocenzurują)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Bricksley
VIP
Posty: 2573
Rejestracja: 2005-03-29, 23:00
Lokalizacja: Stalowa Wola
brickshelf: KAROL4

 

#2 Post autor: Bricksley »

Fajny i ciekawy model. Wiele szczegółów.
Pozdrawiam :)

gras1

#3 Post autor: gras1 »

super samolocik - najbardziej podoba mi sie to ze jest ruchomy kokpit i ze skladaja sie skrzydla. Teraz tylko dorobic lotnisko ... :)

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#4 Post autor: Maciej Drwięga »

Jako miłośnikowi wojny na Pacyfiku, model wyjątkowo przypadł do gustu :) Ilość detali i funkcjonalność powala. Jeżeli mogę coś podpowiedzieć - kolejny powinien być F6F Hellcat (mniejsza o wersję, może być F6F-6)... :)
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#5 Post autor: Jerac »

Naprawdę porządny model. Bardzo dobre proporcje, dokładne detale - choćby te linki (swoją drogą, po co one są?). Jednakże 2 rzeczy bym nieco zmienił.

Po pierwsze, przednie krawędzie skrzydeł - są moim zdaniem nieco zbyt kwadratowe. Może technic bricki + halfpiny + tiles? Przynajmniej do karabinów...

A po drugie (co już jest tylko moim prywatnym skrzywieniem), model tej wielkości aż prosi się o dużą ilość tiles (lub małą studów widocznych). Ale to akurat jest drobiazg, bo zależy całkowicie o preferencje budującego.

Awatar użytkownika
Duke
Posty: 247
Rejestracja: 2005-11-17, 18:47
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: duku

 

#6 Post autor: Duke »

Cieszę się mogąc oglądać tu model samolotu.
Myślę, że elementy o które się najbardziej obawiałeś - skrzydła i obudowa silnika, wyszły zdecydowanie najlepiej i n aprawdę fajnie. Wiem że to kwestia skali i Twojej chęci uchwycenia jak największej ilości szczegółów, ale nie przypadł mi do gustu ogon samolotu, w zasadzie wszystko za kabiną (kółko ogonowe!)

Awatar użytkownika
Ciamek
VIP
Posty: 2780
Rejestracja: 2004-06-24, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
brickshelf: Piglet
Kontakt:

 

#7 Post autor: Ciamek »

Jerac pisze:choćby te linki (swoją drogą, po co one są?).
No... pisałem, że samolot jest delikatny... bez tej nitki by się mi rozleciał... : oP
To miały być anteny : o)
Maciej Drwięga pisze:kolejny powinien być F6F Hellcat
Brak odpowiednich klocków : o) Chyba, że zdewastuję Corsaira ; o)
Jerac pisze:Może technic bricki + halfpiny + tiles
Brak odpowiednich klocków : o) Zresztą nie za bardzo jest gdzie to upchnąć...
Jerac pisze:model tej wielkości aż prosi się o dużą ilość tiles
Też tak uważam, ale - Brak odpowiednich klocków : o)
Duke pisze:ale nie przypadł mi do gustu ogon samolotu, w zasadzie wszystko za kabiną (kółko ogonowe!)
Też uważam, że za kabiną jest słabsza część samolotu, ale jakoś tak wyszło z powodu niuansów konstrukcji : o)
Kółko jest nieciekawe, ale to było najlepsze co wymyśliłem tak żeby hak był odpowiednio połączony i wychylany.

Dziękuję za komentarze : o)
Zdrufko, Ciamek

Awatar użytkownika
Maciej Drwięga
Posty: 1109
Rejestracja: 2004-08-08, 13:00
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: maciejd

 

#8 Post autor: Maciej Drwięga »

Ja pragnę jeszcze dodać jedną uwagę. Wielki słowa uznania dla Ciamka, że nie poddaje się SNOTowemu marketingowi i trzyma bardzo wysoki poziom kasycznych konstrukcji. Oczywiście nie mam nic przeciwko snotowcom, ale klasyczne kołeczki dodają charakteru i smaczku.
Maciej
-----
Na warsztacie kolejowo, ale jeszcze nie wiem co... pewnie kawałek bocznicy kolejowej, na ten cały bałagan.

Awatar użytkownika
legtom
Posty: 23
Rejestracja: 2004-11-15, 18:32
Lokalizacja: Rzeszów

#9 Post autor: legtom »

Skromnie i na temat - niezły odlot

Awatar użytkownika
Jerac
Posty: 2311
Rejestracja: 2006-01-14, 20:32
Lokalizacja: Sol III, Łódź
brickshelf: Jerrec

 

#10 Post autor: Jerac »

Ciamek, ale takie linki widzialem też na prawdziwych samolotach - i też służą one nierozpadaniu się go? Jeśli tak, to gratuluję realizmu :D

ODPOWIEDZ