[MOC] Złomek

Technic, Scale Modeling, Great Ball Contraption

Moderatorzy: Mod Team, Mod Team

Autor
Wiadomość
Jetboy

[MOC] Złomek

#1 Post autor: Jetboy »

Próba zbudowania samochodu do Truck Racing zakończyła się takim wynikiem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie jestem z niego specjalnie dumny, ale skoro już go zbudowałem to go zaprezentuję.
Wydaje mi się że jak na pierwszy model budowany z (dość ograniczonej ilości) liftarmów nie jest najgorzej. Na dokładkę jeździ całkiem zgrabnie, skręca i autocentruje jak należy (także pierwszy model z takim mechanizmem).

Najbardziej jestem zadowolony że w końcu skończyłem kabinę, budowanie której było istną mordęgą. Podwozie i tył powstały bardzo szybko - potem zacząłem budować przód i wyszedł mi taki nos oraz okazało się że nie ma już miejsca na kabinę :) Musiałem przesunąć tył bardziej do tyłu i przód bardziej do przodu - przez co pojazd zrobił się dość długi. Zbudowanie kabiny zajęło mi 2 tygodnie. W pewnym momencie chciałem rozłożyć "nos" i zacząć budowanie nadwozia od początku, ale zrobiłem sobie parę dni przerwy i za kolejnym podejściem udało się zrobić to co widać na zdjęciach. Trochę przypomina mi Złomka z "Cars", stąd nazwa.

Zasilanie jest inspirowane pojazdem Belfast'a. 3 batboxy, każdy zasilający jeden silnik. Na zdjęciu wszystkie wieże podpięte są do jednego batboxa. Już nie mogę się doczekać aż będę mógł go wypróbować go na torze z pełnym zasilaniem...

Obrazek

Rozstaw osi i szerokość są regulaminowe, mam nadzieję że długość pojazdu nie będzie problemem. No i waga... nie wiem ile waży, ale z bateriami jest dość ciężki. W razie czego jestem gotowy zbudować nową, krótką kabinę, tym razem bez nosa.
Ostatnio zmieniony 2012-01-22, 21:34 przez Jetboy, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
blizzard
Posty: 820
Rejestracja: 2011-10-04, 15:48
Lokalizacja: Poznań
brickshelf: blizzard00453005_0000002

 

#2 Post autor: blizzard »

Jetboy pisze:z tąd nazwa.
Bożusicku....

Autko podoba mi się tylko na zdjęciu pierwszym, te kolejne są strasznie naciapane obróbką graficzną, a trzecie to juz masakra ;x
Jak sobie radzi ta malutka zębatka, pracująca tuż przy silnikach?
A ta druga, to dla picu, na "docisk"?
Ostatnio zmieniony 2012-01-22, 21:00 przez blizzard, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#3 Post autor: Jetboy »

Zębatka rodzi sobie bardzo dobrze. Taką konstrukcję miało zdaje się większość aut na poprzednich wyścigach i nie było żadnych problemów. Druga jest dla picu :)

BJ
VIP
Posty: 1001
Rejestracja: 2012-01-16, 21:42
Lokalizacja: Majdan/Warszawa

#4 Post autor: BJ »

Całkiem fajnie się prezentuje, zwłaszcza jak na ograniczone zasoby klockowe, ale czy przednia oś nie jest za słabo dociążona?
Jeśli tak, będziesz łatwym przeciwnikiem:)
Jetboy pisze:Taką konstrukcję miało zdaje się większość aut na poprzednich wyścigach i nie było żadnych problemów.
Taką konstrukcie mieli wszyscy z wyjątkiem smyka który miał jakiś nielegalny dyfer:)

Całkiem fajnie się prezentuje, zwłaszcza jak na ograniczone zasoby klockowe.

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#5 Post autor: 3dom »

Pięknie pokraczny ;) To pierwsze wrażenie patrząc na szybko z telefonu. Drugie pewnie będzie jutro jak zobaczę zdjęcia.
Ostatnio zmieniony 2012-01-23, 10:02 przez 3dom, łącznie zmieniany 1 raz.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
Chrupek
Posty: 834
Rejestracja: 2010-04-13, 09:57
Lokalizacja: Wawa

#6 Post autor: Chrupek »

BJ pisze:Taką konstrukcie mieli wszyscy z wyjątkiem smyka który miał jakiś nielegalny dyfer:)
Nie. Ja miałem jedną z36 do kątowej z12. Moim skromnym zdaniem, wtedy ta mała zębatka nie męczy się tak bardzo.

Autko brzydkie jak noc:] Ale jak na pierwsza konstrukcję, to nie jest źle:)
Sezon w pełni!

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#7 Post autor: ManiekManiak »

Z przodu trochę jak lokomotywa ma ten spychacz:) Widzę, że postawiłeś na walory taktyczne, najważniejsze, żeby jeździł sprawnie.

Awatar użytkownika
Filus
Posty: 596
Rejestracja: 2010-08-08, 20:37
Lokalizacja: Śląsk
brickshelf: Filus

 

#8 Post autor: Filus »

Mnie zastanawia po co taki tył? Przecież ta "laweta" z tą "dobudówką" wygląda co najmniej dziwnie. To z uwagi na jakiś wymóg regulaminowej długości, czy też wariacja na temat? Brak jakichkolwiek imitacji świateł też trochę kłuje w oczy. Plus za czerwony kolor;).

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#9 Post autor: 3dom »

gen_leihy pisze:Nie. Ja miałem jedną z36 do kątowej z12. Moim skromnym zdaniem, wtedy ta mała zębatka nie męczy się tak bardzo.
Ja też, z tego samego powodu.
Filus pisze:Mnie zastanawia po co taki tył? Przecież ta "laweta" z tą "dobudówką" wygląda co najmniej dziwnie. To z uwagi na jakiś wymóg regulaminowej długości, czy też wariacja na temat?
Raczej to drugie, regulamin obejmuje jedynie masę minimalną i widełki dla rozstawu osi.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Jetboy

#10 Post autor: Jetboy »

Filus pisze:Mnie zastanawia po co taki tył? Przecież ta "laweta" z tą "dobudówką" wygląda co najmniej dziwnie.
Ta laweta powstała na początku i kończyła się zaraz za kołem. Potem przesuwałem ją 2 razy do tyłu żeby zmieścić kabinę.

Najchętniej rozłożyłbym to auto i rozpoczął budowę od nowa, ale boje się że mógłbym się nie wyrobić na wyścigi. Chociaż tył mógłbym spokojnie skrócić.

W piątek dotarł też mój Unimog, więc będę miał większy zasób klocków, ale to dopiero jak go zbuduje i trochę się pobawie :) Myślę że w sam raz na kolejną turę wyścigów.

Awatar użytkownika
smyk
VIP
Posty: 2142
Rejestracja: 2006-03-14, 23:13
Lokalizacja: Warszawa-Ochota
brickshelf: smyk

 

#11 Post autor: smyk »

Hmmm, dajcie mi tu elektryka. Jak jest z kliku bboxów zasilany, to to nie jest więcej niż 9V?
GPM '07#2 | '08#2 | '09#5 | '10#3 | '11#4
LTTC '11#6 | '12#2 | '13#3 | '14#3 | '15#3 | '16#2 | '17#4 | '18#4 | '19#11 | '20#7 | '21#9

Awatar użytkownika
3dom
Adminus Emeritus
Posty: 5639
Rejestracja: 2011-04-18, 20:43
Lokalizacja: Warszawa
brickshelf: 3dom

 

#12 Post autor: 3dom »

Każdy box odpowiada za jedną wieżę z jednym silnikiem. Także na żaden pojedynczy silnik nie przypada więcej niż 9V.
...na mieście już ćwierkają wróble... 🐦🐦🐦
nisiia pisze:SMAŻ SIĘ W PIEKLE ZA TE POSPINANE PLEJTY!!!!!!!!

Awatar użytkownika
ManiekManiak
Posty: 814
Rejestracja: 2008-09-07, 21:00
Lokalizacja: Ostrołęka
brickshelf: ManiekManiak

 

#13 Post autor: ManiekManiak »

smyk pisze:Hmmm, dajcie mi tu elektryka. Jak jest z kliku bboxów zasilany, to to nie jest więcej niż 9V?
PF'ami nie da się łączyć zasilania szeregowo, więc mając 3 boxy zyskuje na pojemności a nie na napięciu. Teoretycznie jest możliwość połączenia przez przejściówki i stare kable żeby uzyskać 2x napięcie boxów, widziałem gdzieś na BS'ie taki myk.

piotrpki
Posty: 54
Rejestracja: 2012-01-11, 20:16
Lokalizacja: warszawa

#14 Post autor: piotrpki »

Jetboy pisze:Trochę przypomina mi Złomka z "Cars", stąd nazwa.
Złomek?
a skoczyłem w te pędy, że pokażę synkowi a tu nawet rozbitego światełka nie ma Obrazek
Ostatnio zmieniony 2012-01-24, 13:08 przez piotrpki, łącznie zmieniany 1 raz.

Jetboy

#15 Post autor: Jetboy »

Skróciłem tył i dodałem światła. Zdjęcia robione na szybko bez ustawiania laboratorium fotograficznego, więc przepraszam za jakość:

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Światła nieco psuja kształt i tak niezbyt udanej karoserii. W ferworze walki podczas Truck Racing i tak pewnie odpadną...

ODPOWIEDZ