Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[MOC] Budka z piwem
Autor Wiadomość
pit 
VIP

Wpisy: 669
Wysłany: 2012-04-10, 14:08   [MOC] Budka z piwem

Budkę z piwem, taką jak ta poniżej, chciałem zbudować już dawno. Znacznie wcześniej niż pojawił się pomysł Komuna Zdrój.
Dla mnie budka z piwem kojarzy się z takim właśnie kształtem. Pewnie dlatego, że identyczna stała niedaleko mojego domu. To musiało być gdzieś na przełomie lat 70tych i 80tych. I tylko nie jestem pewien, czy pamiętam ją jeszcze działającą, czy już tylko samą zamkniętą budkę. Ale wiem, że sprzedawali tam bączki. Więc może pamiętam otwartą.

Wybrane zdjęcia:

Wszystkie zdjęcia,zanim ocenzurują, można zobaczyć zmieniając numer od 01 do 12.
Galeria BS.

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2012-04-10, 14:24   

Bardzo fajne. Też pamiętam ten kształt, choć z bardzo wczesnego dzieciństwa pamiętam jeszcze budkę na planie U. Były takie na wszystkich stacjach kolejowych między Otwockiem i Warszawą. To były czasy; proletariusze mogli w oczekiwaniu na pociąg do pracy raczyć się piwem.
Może dałoby się jakoś tę budkę postawić bokiem do chodnika, bo oglądający KZ będą mogli zobaczyć tylko jej plecy.
No i chodnik nie jest potrzebny, bo chodnik już jest ułożony.
Ostatnio zmieniony przez zgrredek 2012-04-10, 14:24, w całości zmieniany 1 raz  

PatrykZ 
Adminus Emeritus

Wpisy: 964
Wysłany: 2012-04-10, 14:32   

Wow! I ja taką pamiętam, czad! Do połowy lat dziewięćdziesiątych stała niedaleko bloku, tyle, że już w rękach prywaciarza handlującego warzywami. Aż w drugiej połowie tychże lat podziękowali mu i budka została zdemontowana.

pit 
VIP

Wysłany: 2012-04-10, 18:48   

zgrredek napisał/a:
Może dałoby się jakoś tę budkę postawić bokiem do chodnika, bo oglądający KZ będą mogli zobaczyć tylko jej plecy.
Do KZ będzie inaczej ustawione. Na razie ustawiłem tak, żeby pokazać. Dlatego też zrobiłem z chodnikiem. Cieszę się, że nie jest potrzebny :)
PatrykZ napisał/a:
Do połowy lat dziewięćdziesiątych stała niedaleko bloku, tyle, że już w rękach prywaciarza handlującego warzywami. Aż w drugiej połowie tychże lat podziękowali mu i budka została zdemontowana.
Już w sumie rzadko się spotyka coś takiego. Widuję jedną taką budkę stojącą na jakimś ugorze, za płotem. A niedawno widziałem tego typu budkę, tyle że całą metalową. :)

szarikm 
Adminus Emeritus

Wpisy: 1295
Wysłany: 2012-04-10, 20:01   

- Jakie piwo jest najlepsze?
- Piwo po pracy.

pit napisał/a:
Już w sumie rzadko się spotyka coś takiego. Widuję jedną taką budkę stojącą na jakimś ugorze, za płotem. A niedawno widziałem tego typu budkę, tyle że całą metalową. :)
Dziś przed HSW była nawet kolejka do takiej! Czynna i ma się dobrze. Oprócz tej - są jeszcze dwie, ale już innej konstrukcji.

I wnoszę oficjalny protest - budka z piwem nie jest Oddechem Historii :)

Tradycja picia piwa po pracy jest podtrzymywana :)

pit 
VIP

Wysłany: 2012-04-10, 20:58   

Ale to jest model dokładnie tej, która stała niedaleko mojego domu i już jej tam nie ma od dawna. :)

jerryp 

Wpisy: 226
Wysłany: 2012-04-11, 07:41   

O nie pit! Właśnie teleportowałeś mnie do miejscowości w której się wychowałem. Tam stoi (chyba jeszcze stoi, dawno nie byłem) taka budka, opuszczona odkąd pamiętam, nawet taki krótki płotek i drzewo jest w tym samym miejscu a na tym drzewie zawsze objadaliśmy się czereśniami.
Nie wiem co to jest to białe na dachu ale trochę za bardzo przyciąga wzrok. Reszta śmieci nie rzuca się tak w oczy. Bardzo fajna scenka.

zgrredek 
Pan Narrans

Wpisy: 2259
Wysłany: 2012-04-11, 08:41   

A, zapomniałem dodać, że trochę za dużo rzeczy wrzuciłeś na dach. Jedna, dwie byłoby w sam raz.

pit 
VIP

Wysłany: 2012-04-11, 09:18   

jerryp napisał/a:
Nie wiem co to jest to białe na dachu ale trochę za bardzo przyciąga wzrok.
Deska klozetowa.
Cytat:
A, zapomniałem dodać, że trochę za dużo rzeczy wrzuciłeś na dach. Jedna, dwie byłoby w sam raz.
Zrobiłem to z premedytacją :D początkowo było więcej. Często czyta się narzekania, że za czysto, więc nabałaganiłem.

Mrutek
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-11, 10:22   

Przygnębiające. Fajnie ze oddałeś kształt budy. Na dachu brakuje już tylko wózka na zakupy i ufo;)

misiek 
Ojciec Steampunkiush

Wpisy: 421
Wysłany: 2012-04-11, 12:57   

To naprawdę ładna budka ;p

Jeśli idzie do KZ to ja odpuszczam budowę swojej. Nie możemy za bardzo rozpijać społeczeństwa, bo produktywność spadnie.

SMIGOL 

Wpisy: 206
Wysłany: 2012-04-11, 14:56   

misiek napisał/a:
Nie możemy za bardzo rozpijać społeczeństwa, bo produktywność spadnie.

Za to populacja wzrośnie ;)

Ja bym tu jeszcze chętnie zobaczył jakiegoś Henia sikającego w krzaki.

Edyta: No chyba, że ten po prawej właśnie wraca.
Ostatnio zmieniony przez SMIGOL 2012-04-11, 15:08, w całości zmieniany 1 raz  

pit 
VIP

Wysłany: 2012-04-11, 18:17   

Mrutek napisał/a:
Na dachu brakuje już tylko wózka na zakupy i ufo;)
Ale nie mogłem sobie odmówić czerwonego axla i gdzieś tam leży. A w beczce na zapleczu (niestety chyba nie widać tego na żadnym zdjęciu) leży blaster SW.
misiek napisał/a:
Jeśli idzie do KZ to ja odpuszczam budowę swojej. Nie możemy za bardzo rozpijać społeczeństwa, bo produktywność spadnie.
Idzie. Ale dwie, czy trzy budki chyba nie będą problemem. To duże miasteczko będzie :)
SMIGOL napisał/a:
Ja bym tu jeszcze chętnie zobaczył jakiegoś Henia sikającego w krzaki.
Edyta: No chyba, że ten po prawej właśnie wraca.
Przecież jest; ten po lewej.

SMIGOL 

Wpisy: 206
Wysłany: 2012-04-11, 20:06   

pit napisał/a:
Przecież jest; ten po lewej.

Ja go widzę bardziej jako szabrownika. Ale ok. Przyjmijmy, że znaczy teren, żeby później "zawinąć" do domu ;)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu