Forum LUGPOL Strona Główna Forum LUGPOL
www.lugpol.pl

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: eric trax
2020-01-06, 18:30
[MOC] BIZON Z056 Super
Autor Wiadomość
eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wpisy: 1925
Wysłany: 2012-04-23, 19:29   

M_longer napisał/a:

Trochę round bricków nanizanych na technicową ośkę + dwa panele i serek montowany na sztucznym studzie:

A już myślałem że będę musiał przerobić. Odpada, rura musi mieć 2,5 studa średnicy round bricki są za małe. Wiem że to 0,5studa ale widać.

M_longer 
VIP

Wpisy: 5360
Wysłany: 2012-04-23, 19:35   

eric trax napisał/a:
Odpada, rura musi mieć 2,5 studa średnicy round bricki są za małe.

Tak samo koła powinny być węższe. Sztuka kompromisów :]

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wysłany: 2012-04-23, 19:38   

M_longer napisał/a:
eric trax napisał/a:
Odpada, rura musi mieć 2,5 studa średnicy round bricki są za małe.

Tak samo koła powinny być węższe. Sztuka kompromisów :]

Ty się moimi kołami nie rozporządzaj ha?! :P Lepiej wygląda z szerszymi kołami niż małą rurką :D

Ramzes 
Master of disaster

Wpisy: 395
Wysłany: 2012-04-23, 19:38   

Bardzo ładny model. Przyznam, że też zacząłem kompletować potrzebne części do budowy bizona jednak Tobie to poszło zdecydowanie szybciej:) Wykonałeś świetną robotę, może dzięki temu znajdę motywację do dalszej budowy.

SMIGOL 

Wpisy: 206
Wysłany: 2012-04-23, 20:11   

8 miesięcy pracy nad modelem to sporo (chyba bym tyle nie wytrzymał), ale elekt końcowy jest miażdżący. Model bardzo mi się podoba, mojej żonie też i na pewno będzie podobał się osobom, którym go jeszcze pokażę.
Dodatkowo na warsztacie Actros, w planach Holmer - super !
Na Actrosa jestem w stanie poczekać kolejne 8 miesiecy, tylko nie rozbieraj Bizona. Zabierz go do Krakowa. To pierwsza wystawa, w której chcę uczestniczyć i chciałbym zobaczyć tam wszystkie fajne okazy, a ten jest super świetny :)

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wysłany: 2012-04-23, 20:16   

SMIGOL napisał/a:

Na Actrosa jestem w stanie poczekać kolejne 8 miesiecy, tylko nie rozbieraj Bizona. Zabierz go do Krakowa. To pierwsza wystawa, w której chcę uczestniczyć i chciałbym zobaczyć tam wszystkie fajne okazy, a ten jest super świetny :)

Actros trialowy więc nie ostrzyłbym sobie na niego zębów, nie będzie super ładny. Bizona rozbieram ale na wystawę złożę i zabieram :)

Majcherek
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-23, 20:40   

Przyjrzałem się dokładniej rurze i prawdę powiedziawszy, nie taśma mi tutaj przeszkadza, a końcówka;) Nie myślałeś, żeby ją jakoś ładnie zabudować?? Bo ta dziura troszkę duża;);p Może wyjąć odrobinkę axla i dać i część? Choć wiem, że są o te 0.5 studa mniejsze, ale może jest szansa, że ładnie to wykończą:) Wtedy rura nieznacznie by się wydłużyła i musiałbyś lekko przestawić "dziubek";) Chyba, że zostawiłeś ją, by imitowała podajnik ślimakowy, to wtedy wyciągnąłbym tylko końcówkę axla i tyle:) Myślałem także, nad tym klockiem , ale niestety nie jest dostępny w czerwieni (tylko w Reddish Brown), a także nie mam bladego pojęcia, czy pokryłby się z szerokością klocków, które użyłeś.

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wysłany: 2012-04-23, 20:46   

Majcherek napisał/a:
Nie myślałeś, żeby ją jakoś ładnie zabudować?? Bo ta dziura troszkę duża;);p Może wyjąć odrobinkę axla i dać i część? Choć wiem, że są o te 0.5 studa mniejsze, ale może jest szansa, że ładnie to wykończą:)

niestety. roundplate nie wchodzą w środek tej felgi

PatrykZ 
Adminus Emeritus

Wpisy: 964
Wysłany: 2012-04-23, 21:25   

Koło takiej pracy nie da sie przejść obojętnie. Jestem pod wielkim wrażeniem.

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wysłany: 2012-04-24, 11:42   

Cytat:
Without this.... we wouldn't have our potatoes boiled in salt with koperek along a side of schabowy and a glass of kompot, haha Poland is the best country in the world :)

hahahaha :D

Methos 

Wpisy: 227
  Wysłany: 2012-04-24, 15:40   

o_O!!! jestem pod OLBRZYMIM wrażeniem przemyślanej konstrukcji w każdym detalu. Za dzieciaka ujeżdżałem na podobnych w czasie wakacji jak się gdzieś wyjechało poza miasto. A tu proszę - taka niespodzianka. Z LEGO i działa :)
Szkoda tylko, że w filmie tak krótko dałeś ujęcia pracującego kombajnu. To daje najlepszy efekt w czasie oglądania.
Całość i tak podziwiam - wykonanie, wytrwałość. Brawo.

No i zapomniałem dodać - MOC m-ca jak nic!
Ostatnio zmieniony przez Methos 2012-04-24, 15:43, w całości zmieniany 1 raz  

Xsysiek 

Wpisy: 33
Wysłany: 2012-04-25, 10:56   

Jest fantastyczny! Przypomina mi kombajn wujka (tylko, że on ma dorobioną sieczkarnię z modelu ZO58). Gdyby podłączanie hederu zajmowałoby w realu tyle czasu co u ciebie, to nikt by już nie jeździł z zamontowanym. W rzeczywistości jest to mordęga (hydraulika, paski itd.). Bardziej od jego kształtu podobają mi się mechanizmy jakie w nim zamontowałeś.

Czekam z niecierpliwością na kolejną maszynę z twojej stajni. Prosiłbym o Ropę EuroTiger. A tu taki filmik ode mnie dot. Ropy i Holmera http://www.youtube.com/watch?v=an_kbnIfP4U

eric trax 
Administrator
Wieslav the Corn

Wysłany: 2012-04-25, 11:00   

Xsysiek napisał/a:

Czekam z niecierpliwością na kolejną maszynę z twojej stajni. Prosiłbym o Ropę EuroTiger. A tu taki filmik ode mnie dot. Ropy i Holmera http://www.youtube.com/watch?v=an_kbnIfP4U

Tak jak pisałem do ROPY podchodziłem ale z powodu braku dość specyficznych klocków odpuściłem temat, wrócę do niego w sezonie buraczanym :)

Havoc
[Usunięty]

Wysłany: 2012-04-25, 14:28   

Xsysiek napisał/a:
A tu taki filmik ode mnie dot. Ropy i Holmera http://www.youtube.com/watch?v=an_kbnIfP4U

Żeby do filmu o zbiorze buraków dawać podkład muzyczny AC DC?! To się nie godzi. Zaraz walnę osta Panowie :)

Bricksley 

Wpisy: 191
Wysłany: 2012-04-25, 19:15   

Ramzes, zawiodłeś mnie, wchodząc do tego temu już miałem nadzieję, że zobaczę Twój model ;)

eric trax, trzeba przyznać kawał dobrej maszyny, choć nie idealny. Możecie uznać mnie za czepialskiego, ale bądź co bądź koła od PP od razu rzucają się w oczy. Jestem podobnego zdania co Longer, że 94 lepiej by się tu sprawdziły, nawet gdy trzeba było się wrócić do początkowego etapu projektowania modelu. Jeżeli już są to może pokombinuj jeszcze coś z białymi deklami, coby odciągnąć uwagę ;) Poza tym gdybyć dał mniejsze koła to i czit z papierową rurką byłby niepotrzebny. 2 study za szerokie koła nie przeszkadzają, ale 0.5s węższa rura już tak, dziwne :P

eric trax napisał/a:
czy w sumie już standard jak druciki we fleksach.

Standard? Dla mnie zbyt duże naginanie.

Co nie zmienia faktu, że model łądnie się prezentuje :)

Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu